Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

LSI Boston Dil Okulunda İngilizce Öğrenin

LSI Boston dil okulu her yıl İngilizce öğrenmek isteyen yüzlerce öğrenciyi büyük bit memnuniyetle ağırlamaktadır. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak LSI Boston’u Amerika’da ingilizce öğrenilebilecek en iyi dil okullarından biri olarak öğrencilerimiz memnuniyetle tavsiye ediyoruz. Bunu yaparken geçmiş yıllarda bu okulda eğitim almasını tavsiye ettiğimiz bir çok öğrencimizin şüphesiz pozitif yorumları da oldukça etkili.

LSI Boston Dil okulu Nerededir ?

LSI Boston kampüsünde Common Frog Pond’da kışın buz pateni yapın, yazın serinleyin. Chinatown’un renkleriyle güne başlayın, taş mimarili bir binada eğitim alın. Ders aralarında okulun terasında Boston manzarası eşliğinde arkadaşlarınız ile sohbet edin ve pratik yapın. LSI dil okulu South Station tren istasyonuna sadece yürüme mesafesinde. Okulun düzenlediği aktivitelere katılarak, Revere Plajında piknik yapabilir, Red Sox beyzbol maçını izleyebilir, sinema gecelerine katılabilir, Six Flags eğlence merkezine, İtalyan, Meksika, Kore yemekleri gecelerine, New York hafta sonu gezisin, müze turlarına ve daha birçok etkinlik ile ülkeyi ve kültürünü daha yakından tanıyabilir, eğlenceli dakikalar geçirebilir, sosyalleşebilir ve öğrendiğiniz İngilizceyi pratik edebilirsiniz.

LSI Boston Dil Okulu Donanımı

LSI dil okulu, 50 yılı aşkın süredir dil eğitim kurumlarının başında gelen okulların arasında yerini korumaktadır. Buna bağlı olarak birçok zengin öğrenme ve öğretme becerilerine sahip hocalardan ve teknik donanım oluşan, çağın isteklerine uygun niteliklerde öğrenci beklentilerine uygun eğitim tecrübesini tarihi tecrübeyle harmanlayan en iyi okulları arasında yer almaktadır. Okulun öğrenci odaklı olmasının yanı sıra öğrenciye verilen değeri karşılamak adına öğrenci kapasitesini belirli bir oranda tutmaktadır. Son derece tecrübeli öğretim kadrosuyla öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktan memnuniyet duyan bir ekip ile buluşmaktasınız.

LSI Boston

LSI Dil Okulu, öğrenci kapasitesi 110 kişiliktir. 10 adet ayrı seviyelerde sınıflara bölünmüştür. Sınıflarda maksimum öğrenci yoğunluğunu 14 kişi ile sınırlamaktadır. İngilizcenin sadece sınıftaki dersliklerde değil sosyal ortamda da öğrencinin kendisini geliştireceğinin farkında olan LSI dil okulu bünyesinde öğrenciler için yeterli imkanlarda kafeterya, kütüphane, dinlenme odası gibi imkanlar sunmaktadır. Eğitimlerin sadece ders içerisinde değil koridorda, dinlenme odasında veya kütüphanede ingilizce pratiği yapabilir çevrenizde herhangi bir hocadan kolaylıkla ve içtenlikle yardım alabilirsiniz. Sosyal alanların okul açısından veya öğrenci açısından değerlendirildiğinde çok büyük bir avantaj sunmaktadır.

Klasik olarak her gün aynı sınıfta ve tahtada işlemek zorunda değilsiniz. Sınıftaki öğrenci talepleri veya istenen çoğunluk oluşturulabilirse Boston şehri göz önüne alınırsa ikinci dersi Harvard Üniversitesinin bahçesinde, Charles nehrinin kıyısında, bir müzede, bir restaurantta veya bir kafede işleme fırsatını size sunmaktadır. Bu etkinliklerin temel amacı interaktif bir şekilde öğrenciye güncel hayatta kullanılan ingilizce becerilerini sağlamak ve bu konuda yetkinliklerini arttırmayı amaçlamaktadır. Gidilen sosyal ortamlarda kendi ülkenizde kıyaslama veya görüş bildirme gibi konuşma aktiviteleri yaparak ingilizce yetkinliğini eğlenceli ve tutarlı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olur.

LSI Boston dil okulunda alınan ingilizce eğitimi ihtiyaca göre öğrencilere kategorilere ayırmaktadır. Bu kategorileri sıralamak gerekirse Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS veya TOEFL sınav hazırlık İngilizcesi ve İş İngilizcesi olarak sıralayabiliriz. Bu özel sınıflarından herhangi birinden eğitim almak şansı vermekle birlikte aynı zamanda ingilizce türleri arasında eğitim geçişlerine de kolay bir şekilde imkân vermektedir. LSI dil okulunun en büyük avantajlarından bir tanesi de fiyatlarının gayet makul seviyelerde tutulmasıdır. Bunun sebebi ise binalarının sahibi olması maliyetlerinin minimum seviye olmasından kaynaklanmaktadır.

LSI Boston Dil Okulu İlk Günlerde Neler Yapılır?

LSI Boston dil okulu isteğe bağlı olarak uçaktan indiğinizden itibaren sizinle iletişime geçerek sizi konaklamanıza kadar havalimanından alır ve konaklama adresinize teslim eder. LSI dil okuluna başladığınız zamandan itibaren LSI ailesinin bir parçası olmakla birlikte tüm süreçlerde size yardımcı olacak ekip arkadaşları sizinle irtibat halinde olmaktadır. Okulun ilk gününden itibaren öğrenme sürecine başlamış bulunmaktasınız. İlk gün oryantasyon süreciyle birlikte seviye belirleme tespit sınavı yapılmaktadır. Sınavdan önce, herkes ile birlikte toplantı havasında ülke ve çevre hakkında genel bir bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

Bu bilgilendirme yaşadığınız şehirde ulaşım, yol tarifi insanların sosyolojik yapısı, kişilerle nasıl iletişim kurulması gerektiği, ders çalışılabilecek kütüphaneler ve öğrenci sosyal aktiviteleri gibi temel konuları içermektedir. Ardından seviye belirleme sınavı yazılı, sözlü, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Bu süreç sizinle eğitime başlayan öğrenci arkadaşlarınız ile birlikte bir sınıf havası içerisinde olmaktadır. Sınavların test amacı doğru bir seviyeden ingilizce eğitimine başlamak ve profesyonel bir biçimde eğitimi sürdürmektir. Bir sonraki gün seviyenize uygun sınıflara yerleştirme işlemi bilgilendirme panosuna asılmaktadır. LSI dil okullarında seviyeler uluslararası standartlarda kabul görmüş derecelendirme işlemine göre yapılmaktadır. Bu derecelendirme Giriş (Beginner), Başlangıç(A1-A2), Orta Seviye(B1-B2) ve İleri Seviye(C1-C2) olarak yapılmaktadır.

LSI Boston Dil Okulunda Hangi Eğitimler Veriliyor ?

LSI Boston Dil Okulu , genel İngilizce eğitim adı altında verilen eğitim günlük olarak iletişim, doğa olayları spesifik olmayan konular üzerinde genel bir ingilizce eğitimi sunmaktadır. Eğitimin içeriği genel olarak konuşma ağırlıklı olmakla birlikte dil bilgisi okuma ve okuduğunu anlamak üzere bir eğitim sistemi benimsenmiştir. Alışılan genel ingilizce öğretme yöntemlerinden ayrı olarak haftanın ilk gününde dil bilgisi eğitimi verilmekte olup diğer günlerde bu eğitimin üzerine sürekli pratik çalışmalar içermektedir. Bunların yanı sıra pekiştirme yapmak açısından gerekli durumlarda ev ödevleri de verilmektedir.

Ödevlerin önemi bir sonraki gün hazırlıklı olarak pratik yapma imkânı açısından çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bazı ödevler geleneksel ödevler gibi sürekli kâğıt üzerinde değil aksine interaktif bir şekilde grup halinde bir sosyal sorumluluk, bir slayt hazırlama veya birgün bir haber spikeri olarak bir haber sunumu yapmak gibi eğlenceli ödevler de olabiliyor.

Yarı Yoğun İngilizce eğitimine gelirsek Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra haftanın iki günü öğleden sonra derslerine de katılabilirsiniz. Özellikle ders akışında eksik kaldığınız konular veya uzmanlaşmak istediğiniz konular üzerine eğitim alabilirsiniz.

Yoğun İngilizce bölümünde ise genel İngilizceyi pekiştirmek adına derslerin öğleden sonra da tam zamanlı eğitim almanıza olanak sağlayan eğitim türüdür. Öğleden sonraki eğitimlerde ders akışına bağlı olarak yazma kabiliyetini geliştirme okuma veya dinleme konusunda eksik olan yanlarını pekiştirme imkanı bulabilirsiniz.

LSI dil okullarında akademik dil eğitimi alacak öğrencilerine eğitim serüvenin her zaman yanında olan akademik takvim yardımıyla üniversiteye veya College eğitimlerinde çok etkili olan bir ingilizce eğitimi sizlere sunmaktadır.

LSI Dil Okulu TOEFL veya IELTS

LSI Dil okulu TOEFL veya IELTS sınıflarında yoğun ingilizce ile eşit konumda olan özel sınıflarda eğitim vermektedir. Sınavda karşılaşılan incelikler ve dikkat edilmesi gereken unsurlardan başlayarak hedeflenen skorun rahat bir şekilde alınması için verilen profesyonel bir eğitim türünü kapsamaktadır.

LSI dil okulu profesyonel iş hayatı için veya iş hayatına yeni atılmak isteyen bireyler için özel sınıflada iş İngilizcesi sunmaktadır. Bu eğitim kategorisinden yararlanmak için belirli bir seviye İngilizce seviyesine hâkim olmak gerekiyor. Bu eğitimlere ek olarak özelleşmiş alanlarda direk olarak eğitim verme imkânı sunmaktadır. Bu alanlar hukuk ve pilotaj İngilizce eğitimi LSI dil okulları öğrencilere sunmaktadır. Bu gibi özel ingilizce kategorileri yılın belirli bir zamanında sınıfları açılmaktadır.

LSI Dil Okulunun Boston Konaklama Alternatifleri

LSI dil okulları öğrencilerine Boston’da birçok farklı konaklama çeşitleri sunmaktadır. Bu konaklama çeşitleri Aile yanı konaklama, Yurt Konaklama ve Süit Oda Konaklama olarak sıralayabiliriz. Konaklamalardan en popüler olanı aile yanı konaklama göze çarpmaktadır. Aile yanında konaklamanın avantajlarının arasında en dikkat çekeni yerli bir Amerikalı bireyden doğru ve aktif bir ingilizce pratik yapma avantajıdır. Aynı zamanda sabah ve akşam yemekleri opsiyonel olarak öğrenci seçimine bırakılmıştır. Yurt Konaklamasında ise özel bir odada kişisel olarak tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde öğrencilerine hizmet vermektedir. Yurt konaklamalarında yemek servisi olmayıp ortak alanlardaki mutfakta öğrencilerin kendisine yemek yapma imkanını vermektedir. Süit oda adından da anlaşılacağı gibi her türlü ihtiyacın odanın içerisinde olan bir seçenek olarak öğrencilere alternatif olarak sunmaktadır.

Amerika Dil Okulları Başvuru, Vize ve Kayıt İşlemleri

LSI Boston Dil Okulu ve diğer Amerika dil okulları hakkında daha fazla bilgi için şubelerimizi ziyaret edebilir veya bize 0 212 543 58 06  no’lu numaradan ulaşabilirsiniz.

 

Diğer LSI Dil Okulları

 

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?