Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

LSI San Francisco Berkeley Dil Okulu 

LSI San Francisco Dil Okulu

LSI San Francisco dil okulu University of California’nın Berkeley kampüsüne ve Berkeley İstasyonuna oldukça yakındır. LSI dil okulu San Francisco’nun körfez kenarında kurulmuş olan Berkeley şehrinde merkezi konumda yer almaktadır. Bulunduğu konumda San Francisco Eyalet Üniversitesi, Golden Eyalet Üniversitesi ve California Sanat Enstitüsü bulunmaktadır. Üniversitelerin etkisiyle birlikte genç popülasyonun etkisi çok büyüktür.

LSI San Francisco Berkeley Dil Okulu

LSI dil okulu tüm lokasyonlarında olduğu gibi San Francisco’da Berkeley şehrinde öğrenciyi merkeze alacak şekilde eğitim odaklı sadece akademik eğitim ile değil sosyal çevreden de kendini geliştirme fırsatını yakalayacak şekilde kendini konumlandırmıştır. Yakın çevresinde birçok dünyaca ünlü üniversite, müzeler ve restoranları ile birlikte İngilizceyi sosyal çevre ile harmanlamayı hedeflemektedir.

LSI Berkeley kampüsü toplam öğrenci ağırlama kapasitesi 175 ile sınırlanmaktadır. Binanın imkanları neticesinde, eğitimin optimum şekilde ilerlemesi ve herkesin eşit bir ilgi ile İngilizceye odaklanmasını hedeflendiği için sınıflarda da maksimum 14 kişi ile ders işlenmektedir. Okulda toplam 10 adet derslik bulunmaktadır.

Bu sınıflar içerisinde her seviyeye uygun ayrı dersliklerde derslerin işlendiği bir ortamı öğrencilerine sunmaktadır. Bu seviyeler Giriş seviyesi (Beginner), Başlangıç Seviyesi (A1-A2), Orta Seviye (B1-B2), İleri Seviye (C1-C2) seviyeleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu seviyeler öğrencinin ingilizce kabiliyetine bağlı olarak sınıflarına ayrılmaktadır. Seviyelere uygun olarak TOEFL Cambridge Sınavları (CAE-FCE) hazırlık kurslarına da katılma imkânı sunmaktadır. LSI dil okulunun San Francisco Berkeley kampüsünde en büyük fırsatlarından bir tanesi de TOEIC sınav merkezi olmasıdır.

LSI dil okulunun TOEIC sınav merkezinin olması avantajı öğrencilerin bu sınava katılıp uluslararası alanda ingilizce kabiliyetini resmi bir belge ile kanıtlamasını sağlar. TEOIC bahsetmek gerekirse Test of English for International Communication kısaltmasından gelmektedir. TEOIC sınavının daha çok özel işletmelerde geçerli olduğu ingilizce seviyesini belgeli bir biçimde kanıtlayan güçlü bir ifade etme şeklidir. TOEIC sınavında standart olarak Dinleme ve Okuma bölümlerinden oluşmaktadır. Konuşma ve Yazma Kabiliyetini kanıtlamak isteyen öğrenciler ek olarak sınavlarına girmesi gerekmektedir. TOEIC sınavı alınabilecek en yüksek puan 990’dır ve alınan belge 2 yıl boyunca geçerlidir.

LSI Dil Okulu San Francisco Berkeley kampüsünde ilk günlerde neler yapılır?

LSI dil okulunun San Francisco-Berkeley kampüsüne ilk günde LSI ekibinin güler yüzlü ve içten bir yaklaşımı ile oryantasyon sürecine başlamış olursunuz. İlk olarak sizinle birlikte ingilizce eğitimine katılan öğrenciler ile bir toplantı yapılır. Yapılan bu toplantılar çok önemlidir.

Bunun sebebi ise okulun her türlü bilgisi sizinle ile paylaşılır. Ardından çevre ile ilgili ulaşım sosyal aktiviteler haftalık programlar gibi paylaşımların bilgisine nereden ulaşabileceğiniz ve tüm gerekli bilgileri sizinle paylaşırlar. Aynı zamanda öğretmenler ve idare yönetimi ile tanışmış olursunuz. Akıllarda oluşan soru ise bu toplantılar ingilizce mi oluyor? Aklınıza takılan bu sorunun olması çok muhtemel olması ile birlikte bu soruya cevap vermek gerekiyor. Evet, bu toplantılar ingilizce oluyor bu toplantıları ingilizce seviyesi en düşük bir öğrenci durumuna göre anlatırlar. Eğer anlaşılmayan bir unsur olur ise size özel bir şekilde tekrardan size açıklayabilirler.

Bazen öğrenciler konuşulan durumlardan eksik kaldığı durumlar olabiliyor. Bu öğrenciler için de aynı milletten gelenlere tercüme etmesi rica edilir ve oradaki tüm bilgileri sizinle paylaşmış olurlar. Özellikle belirtilmesi gereken husus şudur ki; LSI dil okuluna girdiğiniz ilk günden itibaren öğrenmeye başlanılmasıdır. Öğrenmenin bir öğretmen tarafından belirli kalıpları değil herkes ve her seviyedeki kişiden birşeyler öğrenilmesi gerektiğini savunan bir okul olması ile ön plana çıkmaktadır. Tüm bilgileri aldıktan sonra da öğrencilerin seviyelerine uygun olarak bir seviye tespit belirleme sınavına tabi tutulur. Bu sınav uluslararası sınavlarda olduğu gibi Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşmadan oluşmaktadır. Bu sınavın sonuçlarına göre sizi uygun bir sınıfa yerleştirirler ve LSI dil okulu ders hayatına başlamış olursunuz.

İngilizce Eğitim Türleri (Genel-Yarı Yoğun ve Yoğun)

LSI dil okulunda San Francisco-Berkeley Kampüsünde genel ingilizce eğitimine başladığınızda, eğitim içeriği tüm tabanların alt yapısı Genel İngilizce eğitimine bağlı olarak devam etmektedir. Genel İngilizce adından da anlaşılacağı üzere günlük olaylardan, öğrencinin ilk olarak öğrenmesi gereken etkinliklerden başlayıp seviye atladıkça daha özel konular hakkında bilgi ve yetenek sahibi olması yönünde eğitimler düzenlenmektedir. İlk olarak hafta başında genel bir dil bilgisi eğitimi ile başlanır. Ardından bu konular üzerine özellikle okuma ve yazma alanında çalışmalar yapılır. Bu çalışmaları yaptıktan sonra sınıf arkadaşları ve öğretmenler eşliğinde tartışmaya sunularak farklı fikir ve düşüncelere tanık olmuş olursunuz. Bunun en temel sebebi ise Konuşma kabiliyetinizi ön plana çıkartarak konu hakkında kendinizi ifade edebilmek ve dinlediğiniz kişiyi anlamaktır. Bu sayede İngilizce kabiliyetini istemeden de olsa sağlıklı bir şekilde ilerletmeyi hedeflemektedir.

LSI dil okulunda San Francisco-Berkeley Kampüsünde Yarı yoğun ingilizce kapmasında verilen eğitimler haftanın belirlenen 2 gününde kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda Okuma, Yazma veya Dinleme, Telaffuz gibi alanlarda kendinizi geliştirmeye yönelik etkinlikler düzenlenmektedir.

LSI dil okulunda San Francisco-Berkeley Kampüsünde Yoğun İngilizce programında Genel İngilizceye ek olarak tam zamanlı eğitim olarak görebiliriz. Bu eğitimler Genel İngilizcenin yanından öğleden sonraki dersleriyle birlikte eğitim seçenekleri öğrencilerine sunmaktadır. Bu eğitimin öğrencinin gelişimini hızlı bir şekilde tamamlaması için önerilen bir program olarak tanımlayabiliriz.
LSI dil okulunda San Francisco-Berkeley Kampüsünde TOEFL veya Cambridge sınavları için özel sınıfları bulunmaktadır. Bu sınıflarda eğitim almak isteyen öğrenciler belirli bir seviyede ingilizce derecesi olması gerekmektedir. Bu derece orta seviyede ingilizce derecesi olması yeterli olmaktadır.
LSI Dil Okulunun San Francisco Berkeley Kampüsünde Boston Konaklama Alternatifleri
LSI dil okulunda San Francisco-Berkeley Kampüsünde diğer kampüslerde olduğu gibi birçok konaklama çeşidini öğrencilere sunmaktadır. LSI dil okullarında konaklama çeşitleri başlıca Aile yanı konaklama ve

Yurt Konaklaması olarak ikiye ayırabiliriz.

Aile yanı konaklama çeşitleri tek kişilik veya iki kişilik konaklama çeşitleri olarak öğrencilerine sunmaktadır. Daha fazla detayına inmek gerekirse aile yanı konaklamalarında yemek imkânı da bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak sadece sabah veya sabah ve akşam yemekleri de sunulmaktadır. Bu seçilen yemekleri tercihlerde alerji veya istemediğiniz bir seçenek olursa özel bir şekilde belirtmek mümkün olabiliyor. Aile yanı konaklamalarında en büyük avantaj sürekli ingilizce pratiği yapma imkanınızın olmasıdır. Ayrıca aileler okula olan uzaklığı ortalama 30-50 dakika toplu taşıma aracı uzaklığında olmaktadır.

Yurt konaklamasında odalar genellikle tek kişilik ve iki kişilik seçeneklerden oluşuyor. Yurt konaklamalarında yemek seçeneği bulunmamaktadır. Öğrencilerin kendine yemek hazırlayabileceği ortak mutfak bulunmaktadır. Öğrencilere verilen imkanlar ise tek kişilik yatak, elbise dolabı, çalışma masası, sınırsız internet şeklinde sıralayabiliriz. Bunun dışında bulunan komplekste havuz, spor salonu, masa tenisi gibi aktivitelerde sunulabilmektedir.

LSI San Francisco dil okulu , Amerika dil okulları kayıt ve vize işlemleri

LSI San Francisco dil okulu , Amerika dil okulları veya yurtdışı eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0212 543 58 06 / No’lu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?