Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

LSI New York dil okulu

LSI New York Dil Okulu

LSI New York dil okulu Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği Amerika’da ki dil okullarından biridir. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak LSI New York dil okulu ile yıllardır çalışmaktan memnuniyet duyuyor ve öğrencilerimize kesinlikle öneriyoruz. Edu Vizyon bünyesinde çalışan eğitim danışmanlarımızın bazıları da geçmiş yıllarda bu okulda eğitim almış bulunmaktadır. Dolayısı ile siz de Amerika’da dil eğitimi planlıyorsanız çok güçlü bir seçenek olan LSI New York dil okulunu planlarınız arasına almanızı tavsiye ediyoruz.

LSI New York Konumu

LSI New York Dil okulu, şehrin önemli merkezlerinden Manhattan adasında Donwtown bölgesinde konumlanmıştır. Yakın çevresinde ise ‘Dünya Ticaret Merkezi’ eski adıyla İkiz Kuleler bulunmakla birlikte 10. Kattaki mükemmel Hudson Nehrine bakan bir manzara ile ders işleme imkanını öğrencilerine sunmaktadır. Hemen arkasında meşhur finans piyasalarının kalbi olan ‘Wall Street’ bulunmaktadır. Wall Street’ten aşağı doğru indiğinizde New York’un eşsiz parklarından biri ‘Battery Parkı’ta kahvenizi yudumlayarak Özgürlük Heykelini görebilirsiniz. Eğer isterseniz vapurlar ile özgürlük heykelini kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında, LSI New York Dil okulu, Times Meydanı ve Central Park gibi önemli turistik mekanlara 20-30 dakika metro uzaklığındadır.

LSI New York’a Ulaşım

New York büyük bir şehir olduğundan ulaşım olanakları çok fazla olmaktadır. Ulaşımın temel taşı olan metro New Yorker’ların tüm ihtiyaçlarını ve ulaşımlarını çok rahat bir şekilde karşılamaktadır. LSI New York dil okulu New York’un en prestijleri bölgelerinden bir yerinde olduğu için ulaşım için hiçbir sorun teşkil etmemektedir.

New York aynı zamanda Dünya’nın en gelişmiş metro ağ sistemi ile ünlüdür. Bu muhteşem metro ağ sistemi Manhattan adasının altında bir tane daha şehir olduğunu kanıtlamaktadır. Geniş ağ metrosu ile Brooklyn, Queens ve Long Island gibi yerleşim noktalarından kolay bir şekilde LSI dil okuluna ulaşım sağlanabiliyor. New York’a indiğinizde havalimanı dahil her yere metro ile gidebilirsiniz. Bu arada Metro ile gidebilmeniz için metro kartı almanız gerekmektedir. Bu kartları tek kullanımlık, haftalık ve aylık olarak merkez istasyonlardan alma imkânı sunmaktadır. Haftada 5 gün okul olduğunu varsayımı yaparsak haftalık veya aylık kart kullanımı en mantıklısı olmaktadır. Haftalık sınırsız metro kart ücreti 33$ sınırsız aylık metro kart ücreti ise 127$ olarak belirlenmiştir.

New York LSI Dil Okulu Donanımı

LSI New York dil okulu son teknoloji ile eğitim vermekle birlikte birçok sosyal aktiviteleri mevcuttur. Dünyanın ticaret ve finansal merkezi olarak nitelendirebileceğimiz bölgede çok fazla sosyal aktivite ile birlikte ingilizce öğrenme kabiliyetini arttırabilirsiniz. LSI New York kampüsünde eğitim almanın en önemli özelliklerinden bir tanesi de birçok ulustan bireyler ile birlikte ingilizce öğrenme çabası ve farklı aksanlara hakimiyet kurma avantajını öğrencilerine fırsat olarak sunmaktadır.

Büyüleyici bir binada 10. Katındaki eğitim sistemi, kişilere özel kimlik kartı ile giriş yapılabilmektedir. Son derece modern cam ile kaplanmış sınıfları geniş ve ferah sohbet alanları mevcuttur. Okulun kapasitesi 225 öğrencidir. LSI dil Okulu bünyesinde 18 farklı sınıf bulunmaktadır. Sunulan 12 farklı eğitim programını içermektedir. Farklı sınıfların içerisinde seviyelere uygun bir biçimde sınıflandırılmıştır. Uluslararası derecelendirme sistemini kullanan LSI Giriş Seviyesi (Beginner), Başlangıç Seviyesi(A1-A2), Orta Seviye(B1-B2) ve İleri Seviye (C1-C2) olarak sınıflandırmaktadır. Bu derecelerin içeresinde TOEFL hazırlık kursları, Cambridge Sınav Hazırlık, Akademik Yıl ve Sömestr Programları, Academic İngilizce, Bire bir Ders Programları, Üniversite Geçiş Programları İş İngilizcesi programlarını da sunmaktadır. Bu kursların bazılarına katılmak için belirli bir derecede ingilizce derecesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu seviye en az orta seviyede B1-B2 seviyeleridir.

LSI New York Dil Okulu İlk Gün ?

LSI New York’da ilk günlerde öğrencileri büyük bir şehre adapte etmek için oryantasyon düzenlemektedir. LSI okul binasına girmeden önce binaya giriş kartı size özel olarak çıkarılmaktadır. Bu özel kart ile bina içerisine kolayca giriş çıkışları sağlanmaktadır. Bunun en büyük avantajı ise güvenlik yoğunluğunun yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Okula ilk gün vardığınızda diğer ülkelerden gelen sınıf arkadaşlarınız ile tanışma fırsatı yakalayabileceğiniz bir oryantasyon organize edilmektedir. Bu organizasyonun genel amacı ilk tanışma ile birlikte dikkat etmeniz gereken unsurlar ön plana çıkmaktadır. Bu unsurlar genelde New York şehri ile ilgili olarak ve New York şehrinde yapılacak olan aktiviteler gibi tanıtımlar, aynı zamanda sağlık sistemi ve sizden sorumlu olan kişiyle tanışma organizasyonu olarak söyleyebiliriz. Bunlara ek olarak ve en önemli unsurlardan birisi olan sabah başlangıç saatleri ders içi performans ve sınıf geçme gibi etkilerden bahsetmektedirler. Bu süreçten sonra uygun ingilizce seviyenizi belirlemek için öğrencilere İngilizce seviye tespit sınav yapılır. Sınavın genel içeriği Dinleme, Yazma, Okuma ve Konuşma olarak karşımıza çıkmaktadır.

LSI dil okulunda yapılan bu sınavın sonuçları seviyenize uygun olarak bir sınıfa atanma şeklinde olur. Bir sonraki gün LSI dil okuluna geldiğinizde bilgilendirme panosundan bu hangi seviye ve sınıfta olduğunuzu kontrol ederek derse katılabilirsiniz.

LSI New York Kampüsü Sunulan Eğitimler Nelerdir ?

LSI dil okulunun New York kampüsünde genel ingilizce çevre faktörleriyle birlikte ele alınmıştır. Bulunduğu ortamın atmosferini yansıtması açısından canlı etkinliklerini her zaman ayakta tutmayı başarmışlardır. Genel ingilizce olarak tabir edilen ders içeriği seviyenize uygun olarak belirlenmiş olup güncel konular üzerine fikir sahibi olabileceğiniz durumlardan başlar ve yukarı seviyelere çıktığınızda özel konulara kadar düşüncelerinizi tartışma ve ifade etme durumuna erişmenizi sağlayan ders seçeneğidir. Haftalık olarak 20 ders saati olarak tanımlayabiliriz. Her gün 4 saatlik bir eğitim ile İngilizcenizi geliştirmeye yönelik bir programdır.

LSI dil okulunun New York kampüsünde yarı yoğun İngilizce eğitimi genel İngilizceye ek olarak haftalık 24 saat eğitim alabileceğiniz eğitim seçeneğidir. Genel İngilizce haricinde haftanın belirli günlerinde (Salı ve Perşembe) öğleden sonra ders programı da eklenmektedir. Bu ders programına göz attığımızda genel İngilizce derslerini pekiştirmeye yönelik çalışmalar ön plana çıkmaktadır.

LSI dil okulunun New York kampüsünde yoğun İngilizce programında Genel İngilizce saatlerine ek olarak tam zamanlı İngilizce eğitimi verilmektedir. Haftalık olarak baktığımızda 30 ders saati olarak betimleyebiliriz. Yoğun İngilizce programı sabah ve öğleden sonraki dersleriyle birlikte ingilizce kabiliyetinizi daha hızlı bir şekilde geliştirmenize olanak sağlayacaktır. Özellikle zamanı kısıtlı olan öğrenciler için vazgeçilmez bir program olarak söyleyebiliriz.

TOEFL, IELTS ve Cambridge

LSI dil okulunun New York kampüsünde TOEFL, IELTS ve Cambridge sınavlarına hazırlık programlarına özel sınıfları içeren bir eğitim programıdır. Bu sınavlar uluslararası geçerliliği olan sınavları olduğu için bir disiplin ve profesyonellik gerektirmektedir. Aynı zamanda ingilizce kabiliyeti yanı sıra sınav sistemine de hâkim olunması için alınan özel bir ders içeriği bütünü olarak tanımlayabiliriz. Özellikle sınavlarda dikkat edilmesi gereken unsurlar ve yüksek puan getiren bölümlerin üzerinde durulması gibi özel etkinlikler düzenlenmektedir.

LSI dil okulunun New York kampüsünde ayrıca eğitim verilen diğer programlar iş İngilizcesi olarak tanımlayabileceğimiz programlarda mevcuttur. Bu gibi özel programlar önceden rezervasyon yapılması gerektiğinden belirli tarihlerde ve takvimlerde yapılır. Bu programlara başvuru yaparken bunlara dikkat etmemiz gerektiğini belirtebiliriz.

Son olarak bire bir özel ders almak isteyen öğrenciler ise de bir program bulunmaktadır. Bu program özellikle uzman olmak istediğiniz alana yönelik özel bir eğitim amaçlı bir program öğrencilerine sunmaktadır.

LSI Dil Okulunun New York Konaklama Alternatifleri

LSI New York kampüsünde birçok konaklama alternatifleri öğrencilerine sunmaktadır. Bu alternatifler Aile Yanı Konaklama, Yurt Konaklama, Öğrenci Rezidansları olarak karşımıza çıkmaktadır.

LSI New York kampüsü Aile yanı konaklama da genellikle Long Island ve Brooklyn ’de yaşayan aileler ile birlikte konaklama seçeneği sunmaktadır. Buradaki seçenekler sabah ve akşam yemekleri dahil olan veya sadece sabah kahvaltısı olan seçenekleri bulunmaktadır. LSI dil okuluna yaklaşık olarak 40-50 dakikada tren ile gelebileceğiniz uzaklıkta olmaktadır.

LSI dil okulunun New York kampüsünde yurt konaklaması tek kişilik odalarda ortak banyo ve mutfak veya özel banyolu odalar olarak öğrenciye seçenek sunmaktadır.

Ayrıca konaklama olarak Eduvizyon tarafından yukarıdaki konaklamalara alternatif olarak öğrenci evi olarak nitelendirebileceğimiz konaklama çeşitlerini uygun fiyatlarda Edu Vizyon öğrencilerine sunmaktadır.

Amerika Dil Okulları Başvuru, Vize ve Kayıt İşlemleri

LSI New York dil okulu , New York dil okulları ,Amerika dil okulları  ve yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için şubelerimizi ziyaret edebilir veya bize 0 212 543 58 06 / 0533 196 5473 no’lu numaradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Merhaba ; LSI New York dil okulunun en güncel kampanya bilgileri ve okul hakkında ki sorularınız için online eğitim danışmanı ile hemen iletişim kurabilirsiniz.