Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışı eğitim sıkça sorulan sorular

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin en çok sorduğu soruları ve bu sorulara genel cevaplar için oluşturduğumuz bu sayfayı inceleyerek sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz.

 

Yurtdışı eğitim danışmanlığı sıkça sorulan sorular

30 ülkede 271+ ‘den fazla seçkin eğitim kurumunun resmi temsilciliğini yapan ve farklı yurtdışı eğitim seçenekleri sunan Edu Vizyon’da ihtiyaç ve beklentilerinize uygun bir yurtdışı eğitim programı mutlaka vardır.
Edu Vizyon, başvurduğunuz yurtdışı eğitim programında sizin için gereken tüm işlemleri eksiksiz ve hatasız yapar. Edu Vizyon, yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerinden dolayı asla ücret talep etmez.
Yurtdışında her eğitim programı için belirlenmiş bir minimum yaş sınırı vardır. Ancak 7’den 77’ye herkes için bir eğitim programı sunulmaktadır.
Bu konuda kesin bir tanım yapmak imkânsızdır. İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu ülkelerden herhangi birinde eğitim almak uygundur, bu konuda hangi ülkeyi tercih edeceğiniz kişisel istek ve zevklerinize kalmış. Dil öğrenirken beraberinde hangi ülkede daha iyi zaman geçireceğinizi düşünüyorsanız seçiminiz de ona göre yapılmalıdır.
Mevcut dil bilginiz ve hedeflediğiniz dil seviyesine göre karar vermenizi öneririz. Bu konuda mutlaka bir seviye tespit sınavı yapmanızı ve en azından bir uzman tavsiyesine göre eğitim programınızı planlamanızda fayda var.
Yurtdışı dil okul kaydınızın zamanında yapılması, pasaport ve vize işlemleri, konaklama ve diğer işlemlerin zamanında ve hatasız yapılabilmesi için en az 6 – 12 hafta önceden işlemlere başlamanızı tavsiye ederiz. Erken başvuru her zaman sizin lehinize sonuçlanacaktır.
Ortalama bir dil okulu 10- 14 kişiliktir. Bazı durumlarda sınıflar 16 kişiye kadar çıkabilmektedir.
Yurtdışı eğitim programlarına katılan her öğrenci , öğrenim süresi ve gelinen dil seviyesine göre bir eğitim sertifikası almaktadırlar.
Yurtdışı eğitim programlarına katılmayı planlayan herkesin ilk aklına gelen sorulardan biri şüphesiz budur. Asla hiç bir eğitim kurumu size vize garantisinde bulunamaz . Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanları ile yapacağınız görüşme sonucunda vizeyi rahatlıkla alabilecek durumda olanlar , vizeyi belirli koşulları yerine getirerek alabilecekler veya vizeyi kesinlikle alamayacak durumda olanlar şeklinde bir sınıflandırma yapabiliriz. Vize almanız tamamen vize koşullarını yerine getirip getiremeyeceğinizle ilgili teknik bir konudur.
Yurtdışında eğitiminiz boyunca ortaya çıkacak tüm masraflarınızı ( eğitim giderleri, konaklama, uçak bileti, cep harçlığı .vs ) karşılayacak bir kaynağa sahip olmanız gerekir. Ve bu kaynak ülkeden ülkeye hatta o ülkede ki şehirden şehre göre değişmektedir. Edu Vizyon eğitim danışmanları ile yapacağınız görüşmelerde bu durum seçeceğiniz eğitim, eğitimin süresi, ilgili ülkede ki kalış süresi vb durumlara göre size bildirecektir.
Ülkelerin konsolosluk vize yetkilileri, ülkelerine eğitim için gittiğinize, eğitiminiz boyunca ülkesinin yasalarına, kurallarına uyacağınıza, ülkesinde ki sosyal yaşantıya ayak uyduracağınıza, eğitiminiz sonunda ülkenize geri döneceğiniz konusunda herhangi bir endişe yaşamamalıdır.
Okul ödemeleri aksi belirtilmedikçe vizenizi aldıktan sonra yapılmaktadır. Ancak bazı ülkelerin vize koşulları gereği vize aşamasından önce okul ödemenizi yapmanız sizden istenmektedir. Bazı yurtdışı dil okulları da vize almadan önce ödemenizi yapmanızı isteyebilmektedir.
Vizenizi aldıktan sonra konaklama ücretini haftalık veya aylık olarak ödeyebilirsiniz. Vize sonrası konaklama organizasyon ücretini de ödemelisiniz.
Yurtdışı eğitim programlarımızdan birine kayıt yaptırdığınız takdir de sizlerin isteğine uygun olarak bir yurtdışı uçak bileti rezervasyonu sizin adınıza tarafımızdan anlaşmalı Turizm şirketlerine yaptırılmaktadır.
Sadece Avustralya ve İrlanda’da full-time öğrencilere yasal çalışma izni verilmektedir. Avustralya ve İrlanda’da çalışma iznine sahip olmak için haftada en az 20 saat ders alacak şekilde kayıt yapılması ve öğrenci vizesine başvurulması gerekir. Öğrencilere Avustralya ve Kanada’da yasal çalışma izni haftada 20 saattir.
Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?