Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Boston Hakkında

Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston 17. yuz yılda yerlilen tarafından kurulan Amerika Birleşik Devletlerinin en eski şehirlerindendir. İsminin Boston olmasının sebebi İngiliz yerlilerinin buraya yerleştikten sonra İngilterenin bir şehri olan Boston adını vermeleridir ve bu bölgeye yerleşen ilk topluluklar ise Püritenler ve Anglikanlardır fakat şuan en etkin millet İrlanda kökenlilerdir. İrlandalı ve itaylanların yoğun göç tercihi nedeniyle büyük değişimler yaşanmıştır.

Günümüzün eğitim alanında en iyi, son derece modern ve teknolojik şehridir. Ünlü okulların merkezleri buradadır. MIT, Harvard Üniversitesi Boston Koleji, Boston Üniversitesi, Wellesley Koleji, Massachusetts Üniversitesi Bostan ve çevresinde bulunmaktadır.

Boston’da Nereye gidilir ? Boston’da Neler Yapılır ?

Harvard üniversitesine kesin gidilmelidir. Kampüste geziye çıkabilir, hediyelik eşya dükkanlarından hediyeliş eşyalar satın alabilirsiniz.
MIT (Massachusetts Institute of Technology)’ye ziyarette bulunabilirsiniz.
New England Aquarium‘da büyüleyici bir akvaryum keyfi yaşayabilirsiniz. Burada yüzlerce farklı deniz hayvanları sizi bekliyor.
Boston Celtics sahasını ve tesislerini gezebilirsiniz.
Dock Tour sayesinde ister denizde ister karada yaklaşık 2 saatlik bir şehir turu yapabilirsiniz.
Newbury Street’de tarihi binalar ünlüdür, burada çevreyi gezip fotoğraflayarak alışveriş yapabilirsiniz.

Neden Boston?

Boston, çünkü diğer tüm eyaletlere ulaşım çok kolaydır. ABD’nin en köklü şehirlerindendir ve şehir içerisinde ulaşım gelişmiştir, kolaylıkla metro aracığıyla her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir öğrenci kenti olan Boston öğrenciler için çokca tercih edilmektedir.

Boston’da Ulaşım

Bostonda ulaşım sorunu büyük çoğunlukla çözülmüş olup T adı verilen tramvaylar aracılığyla 1 dolar vererek şehrin yer yerine ulaşabilmeniz mümkündür. Bunun dışında gelişmiş karayolları da bir alternatif olarak seçilebilmektedir.

Boston’da İklim

Karasal iklime sahip bir şehirdir fakat deniz kenarındadır. Yağmur 4 mevsim olarak devam etmektedir ve kışları kara dönüşür. Bahar aylarında pek sıcak olmayan Boston’da sonbaharlar ise ılık geçmektedir.

Boston Dil Okullaro

Boston’da çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okulların yılın her döneminde Dünya’nın bir çok ülkesinden uluslararası öğrenciye eğitim vermektedir. Öne çıkan Boston dil okulları aşağıda ki gibidir.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?