Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Londra’da Eğitim ve Yaşam

Londra’da  Eğitim ve Yaşam

Avrupa’nın en kalabalık şehirlerinden olan Londra kültürü ve eğitim yaşamıyla diğer birçok kentten farklılığını ortaya koyuyor. Şehirde üç yüzden fazla dilin konuşuluyor olması ve oldukça farklı kültürlerin bir arada yaşıyor olması dikkatleri çekiyor. Ülkenin ve dünyanın önde gelen eğitim kurumları ise burada bulunuyor. Bu nedenledünyanın her yerinden eğitim amacıyla gelen kişilerle karşılaşmak mümkün oluyor.

Okul kampüsleri sosyal yaşam imkânınıöğrencilere tanıyan etkinlikler ile birlikte de kaynaşmaya büyük ölüde yardımcı oluyor.Şehrinmetropolit yapısı nedeniyle birçok dili konuşma ve öğrenme imkânı bulunuyor.

Thames Nehri’nin ikiye bölmesi ise Londra’yı görülmeye değer bir yer haline getiriyor. Dünyanın en eski metrosunun burada kurulması ve yüzün üzerine parkı barındırması nedeniyle Londra bölgede yaşayanlar için önemli kültür merkezleri arasında yer alıyor.

İngiltere’de eğitim almak isteyenlerin en fazla tercih ettiği şehirlerden biri olmasının sebebi de kültürel özellikleri oluyor. Öğrencilere yönelik sosyal hizmetler ve barınma olanakları da yüksek düzeyde tutuluyor. İngiltere’nin başkent olması şehrin önemini daha fazla artırıyor.

Londra dil okullarılondra üniversiteleri ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında bilgi için bizi arayın. 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?