Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Londra’da eğitim alırken keşfetmeniz gereken yerler

Londra'da eğitim

Londra’da Eğitim

Londra’da eğitim alırken etrafta keşfedilmeyi bekleyen çok şey var.

Kültür ve tarih zenginliği ile övünen Londra’da ingilizce öğrenmek istemeniz için oldukça şanslısınız. BBC’ye göre, yalnızca 2018 yılında 19 milyondan fazla insanın Londra’ya akın ettiği bu kadar yoğun ziyaret edilen bir şehir olmasının nedeni İngilizce öğrenme ihtiyacıdır. Londra hakkında bloglardan , youtube videolarından, seyahat yazılarından ,yurtdışı eğitim danışmanlığı sitelerine kadar öğrendiklerinize ek olarak hiç bir yerde göremeyeceğiniz bazı bilgileri de sizler için derledim. Hazırsanız başlayalım.

Londra’da 300’den fazla dil konuşulmaktadır

İlk olarak Londra ile ilgili gerçekler listemizde kültürel çeşitlilik var. Dünyanın en çeşitli şehirlerinden biri olan Londra, Bengalce, Gujarati, Punjabi, Kantonca, Mandarin, Hokkien ve tabii ki İngilizce dahil olmak üzere toplu olarak 300’den fazla dili konuşan 8 milyondan fazla sakini barındırıyor.

Big Ben, aslında Big Ben olarak adlandırılmaz

Big Ben, muhtemelen Londra’nın en ünlü simgesi. Şaşırtıcı bir şekilde, aslında ‘Saat Kulesi’ adıyla anılırken, ‘Big Ben’ zilin adıdır. Kesin bilgi yayın bunu 🙂

Londra birçok ünlü yüze ev sahipliği yaptı

Londra ile ilgili gerçeklerden biri de dünya çapında ünlü bir çok insanın bu şehirde yaşamış olması. Karl Marx, Charles Darwin, Sylvia Plath, Charles Dickens, Jimi Hendrix, Wolfgang Amadeus Mozart, Florence Nightingale ve diğerleri gibi. Mavi plaklar şimdi bu insanların yaşadığı yerlerde asılı olarak duruyor. Denk gelmeniz dileği ile 🙂 Liste için wikipedia‘ya göz atabilirsiniz.

Waterloo Metro İstasyonu, toplu taşıma için en yoğun olanıdır

Her yıl 1.265 milyar insan Londra Metrosu kullanıyor. Bu, Hindistan’ın nüfusundan biraz daha fazla! Oturmanın bu kadar zor olmasına şaşmamalı. TFL’ye göre en popüler istasyon, her yıl 100,3 milyon yolcu gören Waterloo’dur.

Londra’da 170’in üzerinde Müze var

Londra’da konuşulan 300 dilin yanı sıra, başkentteki müzelerin sayısı da bu şehrin kültürüne katkıda bulunuyor. Londra, Londra’nın en popüler turistik cazibe merkezi olan devasa British Museum’dan Greenwich’teki minik Fan Müzesi’ne kadar 170’den fazla müzeye sahiptir.

Milenyum Kubbesi, dünyadaki türünün en büyük yapısıdır

Milenyum Kubbesi o kadar büyük ki Büyük Giza Piramitlerini çatının altına rahatça sığdırabilir! Yapı 365m çapındadır; ortada 52m yüksek; Yılın günlerini, haftalarını ve aylarını simgeleyen 12 destek direği ile.

Kraliçe Buckingham Sarayı’nda yaşıyor

Başka birçok kraliyet konutuna sahip olmasına rağmen, Kraliçe hala bazen Buckingham Sarayı’nda ikamet etmektedir. Eve geldiğinde, kraliyet bayrağının bayrak direğinden dalgalandığını görebilirsiniz. Kraliyet Standardı olarak adlandırılan bu bayrak, sadece Kraliçe’nin bulunduğu binalardan çekilmelidir.

Buckingham Sarayı’nı buradan ziyaret edin .

Trafalgar Meydanı’nda güvercin beslemek yasaklandı

Trafalgar Meydanı, bir zamanlar turistlerin ve Londra’da eğitim için bulunanların sık sık beslediği veya poz verdiği binlerce yabani güvercini barındırmasıyla ünlüydü. 2003 yılında Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone, meydanın yakınında onları beslemeyi veya yem satmayı yasakladı. Hatta onları uzak tutmak için şahin kullanmaya kadar gittiler, ki bu anlaşılan başarılı oldu.

 Trambolin Parkına Atlayın

Londra’nın merkezinden sadece kısa bir tren yolculuğu ve bir dizi trambolin parkı bulacaksınız. Hem yetişkinlere hem de gençlere uçma şansı veren geç dönemde ülkeyi ele geçirdiler. Basketbol potaları, köpük çukurları ve savaş çıkıntıları bekleyin. Henüz birini denemediyseniz, gerçekten Londra’da yapılacak en ilginç şeylerden biri oldukları için onları gerçekten kontrol etmeniz gerekir.

Oxygen Free Jumping
Kendal Avenue, W3 0AF

Flipout
Bendon Valley, Wandsworth, SW18 4LZ

ZapSpace
High Street, Stratford, E15 4QZ

Londra çevresinde Sıcak Hava Balon Turu

Londra’da eğitim için bulunuyorsanız , Londra’nın  üzerinde bir sıcak hava balonuyla gezmeyi düşünün. Bu, yaklaşık 100 – 140 £ ‘dan başlayan fiyatlarla Londra’da yapılacak inanılmaz ve ilginç bir etkinlik. Jules Verne gibi davranın ve birkaç saat içinde aşağı olacağınızı bilerek dünya seyahatinize güvenli bir şekilde başlayın.

Konumlar:

Adventure Balloons
London Rd, RG27 8HY

Virgin Balloons
Essex, CM1 4LH

Londra Turu Video 4K

Londra’da eğitim için bizi arayın !

Londra’da eğitim , Londra dil okulları, İngiltere dil okulları, İngiltere üniversiteleri yada diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88 den arayabilir yada Edu Vizyon şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?