Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

LSI San Diego Dil Okulu

LSI San Diego Dil Okulu Konumu

LSI San Diego Dil Okulu Bal boa Park ve Little İtaly bölgesi arasında, şehir merkezine sadece yürüme mesafesinde modern bir binadadır. LSI San Diego Dil okulu kampüsü, Los Angeles ile Meksika arasında 112 km’lik bir körfezde bulunan şehrin avantajlarından yararlanmak ve eğitim almak için en iyi kampüslerden birisidir.

Eğitim alırken aynı zamanda Kuzey ve Güney Amerika’nın eğlence kültüründen memnun kalacağınız konusunda şüphe duymayacağız. Özellikle Downtown bölgesinde bar ve Clubların yoğunluğundan kendinizi eğlence merkezinin tam ortasından bulacaksınız. Ayrıca okulun haftalık düzenlediği etkinlik takvimleri ile plaj partilerine, Las Vegas turuna, sörfe, yelkenli turlarına katılma imkânı bulabilirsiniz. LSI dil okulunun San Diego kampüsü Meksika sınırında olduğundan Meksika sahil şehirlerine gidebilirsiniz. Bu fırsat ile dünyanın en güzel ülkeleri arasında gösterilen şehirlerin tadını 5 duyu organınızla hissedebilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

LSI dil okulunda eğitim alırken Bal boa Park’ını görmeli, San Diego Körfezinin Pasifik Okyanusuna karıştığı noktadaki benzersiz manzarayı izlemeli, San Diego Hayvanat Bahçesini ziyaret etmeli, Sea World sualtı dünyasını görmelisiniz. Savunma alanında da oldukça etkin bir şeklide çalışan San Diego şehrinde gezilecek pek çok müze bulunmaktadır. Şehrin kültürünü yakından tanırken, yeni arkadaşlar ile kaynaşarak, sizinle aynı amaçla ülkeye gelen insanlarla sohbet ortamı yakalayabilir ve öğrendiklerinizi pratik edebilirsiniz.

LSI San Diego Dil Okulunda İlk Günlerde Neler Yapılır?

LSI San Diego dil okulu kampüsünde ilk olarak oryantasyon sürecine dahil olursunuz. Bununla birlikte çevre, okul ve Amerika ile ilgili kısa bir bilgilendirme toplantısı yapabilirisiniz. Ardından seviye belirlenmesi için bir sınav yapılır. Sınav içeriği olarak genel ingilizce belirleme yöntemlerinden oluşur. Bu yöntemler geleneksel Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma etkinliklerinden oluşmaktadır. İlk olan toplantılar öğrenciler için birbirini tanıma ve çevreyi tanımak için büyük bir fırsat oluşturmaktadır. İngilizceyi okuldaki eğitimden farklı olarak arkadaşlarınız ile birlikte San Diego’nun tadını çıkartırken öğrenmeye devam edebilirsiniz.

LSI San Diego Dil Okulu Donanımı

Amerika kıtasının büyüleyici şehirlerinden San birisi olup eğlence merkezlerine yakın ve dünyaca bilinen Meksika ateşiyle harmanlanmış bir şehirde, sıcak bir ortamda ingilizce öğrenmenin yanında, imkanlarını son teknolojiyle donatılmış LSI dil okullarında eğitim alma şansınızı fırsatını öğrencilere sunmaktadır. Çeşitli yöntemleri ve şehir merkezinde son derece modern bir binada yüksek öğrenci kapasiteli bir merkezde eğitim alabilirsiniz. Güney Amerika bölgesinden birçok arkadaş edinebilir sosyal anlamada da ingilizce kabiliyetinizi arttırabilirsiniz. LSI San Diego kampüsünde 20 ayrı eğitim veren sınıflar mevcuttur. Her birisi profesyonel eğitim veren öğretmenler ile donatılmıştır. Sınıfların yoğunluğu 14 kişilik kontenjan ile sabitlenmiştir.

Sınıflardaki eğitimler kurs sayısına bölünmüştür. Her öğrencinin seviyesine uygun sınıflarda etkin bir öğretim şeklini benimsemiştir. LSI dil okulunun San Diego kampüsündeki eğitimler Giriş Seviyesi, Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye ve İleri Seviye olarak belirlenmektedir. Sınıflarda eğitim kategorileri de 10 farklı eğitim türüne ayırabiliriz. Bu eğitim kategorileri Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, TOEFL İngilizcesi, Cambridge Sınav İngilizcesi, İş İngilizcesi Akademik Yıl İngilizcesi, Yarı Akademik Yıl İngilizcesi, Sanat İngilizcesi ve Öğretmenler için İngilizce olarak tanımlayabiliriz.

İngilizce Eğitim Türleri (Genel, Yarı Yoğun ve Yoğun)

LSI dil okulu San Diego kampüsünde Genel ingilizce eğitimi sohbet havasında geçerken aynı zamanda gerekli dil bilgisi ile birlikte Konuşma, Yazma, Okuma ve Dinleme etkinleri ile harmanlanmaktadır. Öğrencilerin genel katılımı ile sundukları konuları veya eksik hissettikleri durumlar üzerine özel eğitim çalışmaları yapılabiliyor. Bununla birlikte sınıf içerisinde İngilizce hakimiyeti yüksek olan kişiler sınıf içerisindeki kişiler ile bilgi paylaşımı ve ortak çalışmalarda bulunabiliyor.

Genel İngilizce

LSI San Diego kampüsünde Genel ingilizce eğitimi haftalık olarak 20 ders saati olarak belirlenmektedir. Bu saat düzenine incelendiğinde günlük 4 saat olarak karşımıza çıkmaktadır. LSI dil okulunda San Diego kampüsünde yarı yoğun ingilizce eğitimi genel ingilizce eğitimine ek olarak Salı ve perşembe günleri öğleden sonra 2 saatlik ek eğitim süresi takip etmektedir. Bu eğitim süresi haftalık olarak 24 saate olarak belirlenmiştir. Bu süreçte en önemli avantaj ise eksik hissettiğiniz durumlarda özel bir çalışma imkânı size sunmaktadır. Haftaya bağlı olarak değişen eğitim sistemlerinde Telaffuz, Yazma, Okuma, Konuşma etkinlilerinde kendinizi İngilizceye daha çok odaklama fırsatını size sunmaktadır.

Yoğun İngilizce

LSI San Diego Dil Okulu kampüsünde Yoğun ingilizce programında ise Genel derslere ek olarak öğleden sonra da derslere devam etme şeklinde olmaktadır. Ders içerik saati olarak haftalık 30 saatten oluşmaktadır. Bu yoğun eğitim katılma avantajı İngilizceyi sürekli uzman kişilerden profesyonel bir şekilde hızlı eğitim süreci öğrencilerine sunmaktadır. Özellikle süresi kısa olan öğrenciler için yoğun eğitim programını tercih etmeleri kısa sürede daha fazla yol almalarına olanak sağlayacaktır.

TOEFL – IELTS Eğitimi

LSI San Diego kampüsünde TOEFL ve IELTS gibi sınavlara özel eğitim sınıfları da bulunmaktadır. Öğrencinin en az orta seviyede katılabildiği programlar sınavların inceliklerini dikkat edilmesi gereken unsurlar üzerinde durulması gibi sınav sürecine hızlı ve doğru bir şekilde hazırlanması yönünde bir eğitim seçeneğidir.

LSI San Diego kampüsünde özel eğitim seçeneklerinden ve nadir bulunan eğitim seçeneği olan öğretmenler için eğitim seçeneğidir. Ana dili ingilizce olmayan ülkelerde genel olarak tüm hatlarına hâkim fakat akıcı ve etkili bir iletişim aracı olarak kullanamayan öğretmenler için ideal bir eğitim seçeneği olarak öğrencilere fırsat sunmaktadır. Özellikle bazı eğitim kurumlarında ‘CELTA ve DELTA’ sertifikaları olmadan ingilizce öğretmenliği fırsatını vermediği için bu gibi sınavların özel eğitimlerini de öğrencilere fırsat olarak sunmaktadır.

LSI Dil Okulunun Boston Konaklama Alternatifleri

LSI dil okulu San Diego kampüsünde konaklamalar Aile yanı ve Yurt konaklamaları fırsatlarını öğrencilere sunmaktadır. Her iki konaklamada da öğrencilerin konforunu ilk etapta düşünen LSI konaklama seçeneklerini titizlikle kontrol etmekte ve memnuniyetsizlik durumunda konaklamayı uygun bir dönemde değiştirme fırsatını sunmaktadır.

San Diego Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalarda aile ile iletişimden dolayı ilk tercih sebebi olabiliyor. Aileler LSI standartlarına uygun bir biçimde güvenli ve öğrenci dostu olan bireylerden seçilmesine özen gösteriliyor. Aile yanında konaklamalarda isteğe bağlı olarak yemek tercihi kahvaltı hariç öğrencinin isteğine bırakılmaktadır. Ailelerin öğrencilerine sunduğu imkanlar tek kişilik yatak, çalışma masası, elbise dolabı, internet, temiz çarşaflar vb. şeklinde sıralayabiliriz. Ailelerin okul olan uzaklığı ortalama olarak 30-50 dakika arasında olmaktadır.

San Diego Yurt Konaklaması

Yurt konaklamalarında ise ilk göze çarpan etken okula yakınlığıyla dikkat çekmektedir. Öğrenciler ve öğrenci aileleri için önemli bir nokta olan güvenlik ve okula yakınlık açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır. LSI Yurt konaklaması okula yakın şehir merkezinde bir konumdadır. Yurt konaklamalarında yemek tercihi bulunmayıp öğrenci için ortak bir mutfak tahsis edilmiştir. Mutfakta ise öğrencilerin yemek yapabilmesi için tüm materyallerin eksiksiz bir şekilde öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

LSI Dil Okulu Kayıt ve ABD Vize İşlemleri

LSI San Diego Dil Okulu , Amerika dil okulları veya yurtdışı eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0212 543 58 06 / 0 212 261 28 88 No’lu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?