Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Kanada’nın en iyi işletme üniversiteleri

Kanada'nın en iyi işletme okulları

Kanada’da işletme eğitimi almak için en iyi üniversiteler

Kanada’nın en iyi işletme üniversiteleri denilince aklınıza hangi üniversiteler geliyor? Kanada üniversiteleri, uluslararası öğrencilere iş ve girişimcilik eğitimi almaları için çok çeşitli seçenekler sunar.

Popüler haber dergisi Maclean’s , farklı çalışma alanları için Kanada’daki en iyi okulların sıralamasını yayınladı: Biyoloji, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Eğitim, Mühendislik, Çevre Bilimi, Matematik, Tıp, Hemşirelik ve Psikoloji.

İş dünyasında kariyer yapmak isteyenler için, Maclean’ın Kanada’daki işletme okulları sıralamasına göre en iyi performans gösteren 10 Kanada üniversitesinin bir listesini hazırladık.

İşte Kanada’nın en iyi işletme okulları

Waterloo Üniversitesi : 10. sırada

Waterloo’nun bir işletme okulu veya fakültesi olmamasına rağmen, disiplinler arası işle ilgili çalışma programları çekici bir esneklik sunar. Örneğin, Sanat ve İşletme Üstünlüğü programı, öğrencilerin İşletme odaklı bir Sanat Lisans derecesi almalarına olanak tanır.

Ayrıca, Bilim ve İşletme programı, ‘öğrencilere bilimsel bir bakış açısı ile işletme metodolojilerini harmanlama fırsatı’. Yerel mahallede ve yurtdışında iş odaklı işbirliği fırsatları bol miktarda bulunur. Öğrenciler, dört aylık bir çalışma dönemi ve dört aylık ücretli çalışma dönemi seçme esnekliğine sahiptir.

Waterloo’nun sağlam işbirliği programı, öğrencilerin Fortune 500 şirketlerinde, yeni kurulan şirketlerde ve diğer kuruluşlarda değerli iş deneyimi kazanmalarına yardımcı olmak için 6,900 işverenle birlikte çalışır.

Université de Montréal : 9. Sıralar

Université de Montréal, Montréal şehrinin merkezinin hemen dışında yer almaktadır. Côte-des-Neiges’i çevreleyen şirin mahalle, çeşitli kafeler, barlar, restoranlar ve öğrenci konaklama için çeşitli seçeneklerden oluşur.

Université de Montréal’in lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dereceler sunan kendi özel işletme okulu vardır. HEC Montréal ( École des hautes études commerciales de Montréal ), 1907’de kurulmuş bir Fransızca dil okuludur.

HEC, öğrencilere çeşitli dillerde İşletme Lisansı sunar: Fransızca, iki dilli (Fransızca ve İngilizce) ve üç dilli (Fransızca, İngilizce ve İspanyolca).

HEC şu anda 45 farklı ülkede 149 ortak kuruma sahiptir.

Mc Master Üniversitesi : 8. Sırada

McMaster’daki DeGroote İşletme Okulu, Ticaret Lisansı, Ticaret Lisansı, MBA ve Doktora programları, yönetici geliştirme ve uluslararası değişimler dahil olmak üzere bir dizi çalışma programı sunmaktadır.

Okulun Ticaret Staj Programı, ticaret öğrencilerine 12 ila 16 ay boyunca çalışma şansı sağlar. Lisans programları, staj olanaklarının yanı sıra mesleki akreditasyonu da dikkate almaktadır. Onur Lisans Ticaret Programına kayıtlı bir öğrenci, Sertifikalı Profesyonel Muhasebeci (CPA) ve Sertifikalı İnsan Kaynakları Uzmanı (CHRP) olmak için başvurabilir.

Kanada’daki eğitim seçeneklerinizi keşfetmek ve daimi ikamet yolunuzu planlamak için CanadaVisa Eğitim Merkezine katılın.

Queen’s Üniversitesi : 7. Sırada

Queen’s University, Kingston Ontario’da yer almaktadır. Okul, 100’den fazla ülkeden uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, canlı öğrenci hayatı ve olağanüstü araştırma tesisleri ile tanınır.

Queen’s Smith İşletme Fakültesi, lisans ve lisansüstü öğrencilerine bir BCom programı ve dört MBA programı sunmaktadır.

Okul, takım temelli ve deneyimsel öğrenmeyi küçük sınıf boyutlarıyla birleştirir. BCom sınıflarında maksimum sınıf mevcudu 80 öğrencidir. İşbirliği programları, koçluk hizmetleri ve ağ etkinlikleri aracılığıyla öğrencilerin dahil olmasının ve profesyonel ağlarını genişletmenin birçok yolu vardır.

York Üniversitesi : 6. Sırada

York Üniversitesi’ndeki Schulich İşletme Fakültesi, Forbes, CNN Expansion & Corporate Knights tarafından Kanada’da 1. sırada yer aldı. Okul, lisans düzeyinde, öğrencilere herhangi bir ortak okulda yurtdışında eğitim alma imkanı sunan popüler bir İşletme Lisansı programı sunmaktadır.

Lisansüstü düzeyde, Hindistan’da bir MBA ve ortak bir MBA / Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı / Sanat Yüksek Lisans programı dahil olmak üzere altı MBA programı vardır – beş uzmanlık Yüksek Lisans programı, beş lisansüstü diploma programı ve bir Doktora programı.

Okul, her yıl ortalama 252 yeni kayda özel giriş imkanı sunmaktadır.

Mc Gill Üniversitesi : 5. Sıra

Mc Gill, Montreal’in canlı şehir merkezinde yer almaktadır, bu nedenle kampüs dışı etkinliklerden ve kültürel etkinliklerden asla uzak değildir.

Mc Gill Üniversitesi’nin kendi Desautels İşletme Fakültesi, BCom, MBA ve PhD programlarının yanı sıra Tıp Fakültesi ve Tıp Fakültesi ile ortaklaşa sunulan Tıp Doktoru (MD) / MBA ve MBA / Hukuk programları gibi disiplinlerarası programlar da sunmaktadır. Yasa.

McGill’in işletme fakültesi ayrıca Japonya’nın Tokyo kentinde bir öğretim merkezine sahiptir. BCom programı, herhangi bir Kanada ticaret programı arasında en esnek kurs çeşidini sağladığını iddia ediyor. Öğrenciler 12 farklı ana dal, 13 farklı konsantrasyon, dört farklı onur (Ekonomi bölümü ile iki ortak onur dahil) ve üç farklı yan dal arasından seçim yapabilirler.

Okul, benzersiz bir iki dilli MBA derecesi sunmak için HEC Montréal ile ortaktır.

Western Üniversitesi : 4. Sırada

Western University, lisans düzeyinde 400’den fazla uzmanlık, ana dal ve yan dal sunmaktadır. Üniversite, Londra, Ontario’da 82 fiziksel konuma sahiptir.

Western’s Ivey School of Business, diğer işletme okullarından daha az program sunabilir, ancak kaliteleri lisans Üstün İşletme Yönetimi 2 + 2 formatında sunulur, bu nedenle öğrenciler, çalışmalarının ilk iki yılında ilgilerini çeken konuları takip edebilirler. daha sonra son ikisinde iş araştırmalarına odaklanın.

Western’in işletme okulundaki İşletme öğrencilerinin onurları, yurtdışında bir sömestr geçirme fırsatına sahiptir. Öğrencilerin yüzde 25 kadarı, eğitimin ikinci yılında bir değişim programına katılmaya karar veriyor. Western’s Ivey İşletme Okulu şu anda Avrupa, Asya ve Güney Amerika’da 40’tan fazla farklı ortak okula sahiptir.

Alberta Üniversitesi : 3. Sıra

Alberta Üniversitesi esas olarak mühendislik, bilim ve tıp ile tanınır. Bu yıl Alberta Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri okumak için Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında yer aldı . Edmonton şehrinde bulunan üniversite ayrıca 18 fakültede 400’den fazla program sunmaktadır.

1916’da doğan Alberta Üniversitesi İşletme Fakültesi, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinin yanı sıra yönetici eğitimi ve yaşam boyu öğrenme programları sunmaktadır. Alberta Üniversitesi’ndeki girişimcilik, sektördeki farklı fakülteler ve paydaşlarla ortaklıklar yoluyla gerçekleştirilir. eHUB, öğrencilere veya öğrenci ekiplerine kaynakların, ağ oluşturma fırsatlarının ve finansmanın sunulduğu Alberta Üniversitesi’nin girişimcilik merkezidir.

Toronto Üniversitesi : 1. Sıra (beraberlik)

Toronto Üniversitesi‘ndeki Rotman İşletme Okulu, 1901’den beri ticaret ve yönetim kursları ile uzun bir geçmişe sahiptir.

Öğrenciler, işletme, finans ve ticaret alanlarında lisans ve yüksek lisans programlarına devam edebilirler. BCom lisans müfredatı, diğer disiplinlerarası çalışmalarla işletmeyi birleştirir, böylece öğrenciler ilgi alanlarının peşinden gidebilir ve çeşitli alanlarda geniş bir deneyim elde edebilir.

Toronto Üniversitesi üst sıralara yabancı değil. Bu yıl U of T, mühendislik ve bilgisayar bilimi için 1. sırada yer aldı .

British Columbia Üniversitesi (UBC): 1. Sırada (beraberlik)

UBC Sauder İşletme Fakültesi, yaklaşık 4.000 öğrenciye lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Okul, Vancouver şehrinde, UBC’nin Point Gray kampüsünde bulunmaktadır. UBC Sauder, titiz ve ilgili öğretim yoluyla küresel bir iş perspektifi sağlar.

Okul, yurtdışındaki dönemlerden Çin ve Kenya gibi destinasyonlarda iş geliştirme atölyelerine ve diğerleri arasında bol miktarda uluslararası eğitim fırsatı sunmaktadır. UBC Sauder kendini sosyal yenilik, etki yatırımı, şehir ekonomisi ve daha fazlasına odaklanan özel araştırma merkezleriyle araştırma yapmaya adamıştır.

Kanada’nın en iyi işletme üniversiteleri , Kanada Üniversiteleri, Kanada Kolejleri, Kanada dil okulları fiyatları ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programları hakkında daha fazla bilgi için şubelerimizi ziyaret edebilir yada bize 0 212 543 58 06 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?