Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Kanada yüksek lisans tercihlerinde önde gidiyor

Kanada’da Yüksek Lisans Size Ne Kazandıracak ?

Dünya’dan her yıl binlerce öğrencinin yüksek lisans için başvuruda bulunduğu Kanada, ekonomik eğitim imkanları, yüksek eğitim kalitesi ve oldukça geniş imkanları ile dikkat çekiyor.

Prestij Sahibi Bir Diploma

Kanada’da eğitimin her alanında çok sıkı bir denetim ve kontrol mekanizması var. Bu nedenle de tüm okullardaki eğitim kalitesi Dünya geneli ile kıyaslandığından oldukça üst seviyelerde. Kanada’dan alınan bir yüksek lisans diploması ile tüm Dünya genelinde iş başvurusu yapmak mümkün.

Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni

Kanada’da yüksek lisans süreleri 1 veya 2 yıl ile kısıtlı. Özellikle MBA gibi master programlarının 1 yılsa bitmesi ve ardından çalışma izni alınabilmesi Kanada’nın tercih edilmesindeki en önemli etkenler. Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi alanlar için Kanada Hükümeti Toronto ve Montreal gibi metropollerde 1 yıllık bir çalışma izni verirken, diğer kentler tercih edilirse 2 yıl çalışma izni veriyor.

Kanada’da Huzur, Refah ve Güven

Kanada yaşanılabilir ülkeler arasında neredeyse hep ilk sıralarda. Ayrıca Amerika ve İngiltere’deki hem günlük yaşam giderleri, hem de okul masrafları göz önüne alınınca oldukça ekonomik bir ülke Kanada. Vizyon sahibi halkı ve farklı kültürden binlerce kişinin aynı anda yaşadığı Kanada’ya gittikten sonra hayata farklı bir pencereden bakmaya başlamak mümkün.

Eğitim Sürecinde Çalışma İzni

Kanada’ya Yüksek lisans eğitimi almak için gidenler haftada 20 saat sınırlama ile çalışabilirler. Yaz aylarında ise bu tam zamanlı olabilir. Bu yüzden günlük ihtiyaçlarını kendisi karşılamak isteyen öğrenciler Kanada’da hem Yüksek Lisans’ını yapıp, hem de para kazanabilirler.

Kanada Vatandaşlığı

Kanada tüm Dünya’dan en çok vatandaşlık talebinin geldiği ülkelerden birisidir. Ancak bu kadar başvuru arasında en rahat onay alabilenlerden önemli bir grubun üyeleri de yüksek lisans eğitimi’ni Kanada’da yapmış olanlardır.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?