0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Yurtdışı eğitim nedir?

yurtdisi-egitim-nedir

Yurtdışı Eğitim Nedir?

Yurtdış eğitim; öğrencinin eğitim hayatını devam ettirmek için yurtdışına gitmesi ve eğitim hayatının belli bir süresi boyunca eğitimini yurtdışında sürdürmesine yurtdışı eğitim denilmektedir. Yurtdışında çok kısa bir süreliğine giderek asıl amacın eğitim değil seyahat olması ve çok kısa sürelerle eğitim alınması yurtdışı eğitim kapsamına girmemektedir.

Yurtdışı Eğitiminin Avantajları

Yeterli maddi gelire sahip olan kişiler ve eğitim hayatını güçlendirerek daha kaliteli bir eğitim hayatı sürdürmek isteyen kişiler eğitimleri için yurtdışını tercih edebilirler. Yurtdışı eğitimlerinin birçok farklı alanda avantajı bulunmaktadır.

Yurtdışında eğitim almak size ne kazandırır ?

  • Dil Öğrenme: Yurtdışı eğitiminin en önemli avantajı dildir. Dil öğrenmek için kurslara gidilebilir, seyahatlere gidilebilir. Ancak yurtdışı eğitimi dil öğrenmeyi hem kolaylaştırmakta hem de profesyonelleştirmektedir. Şöyle okullarda öğretilen dil kalıplarla öğretilmektedir. Ancak dilin kalıplarla öğretilmesi mümkün değildir. Yurtdışı eğitiminde konuşma pratiği yapılma imkânı çok fazla olduğundan dolayı ve çevrede ana dilini konuşan kişilerle pratik yapılmasından kaynaklı olarak dil öğrenme süresi azalırken, öğrenilen dilin kalitesi artmaktadır. Aksansız konuşmak, kelime karışıklıkları yapmamak ve konuşurken takılmamak için yurtdışı dil eğitimi çok önemlidir.
  • Yeni Kültür Tanıma: Yurtdışı eğitiminde ki bir başka önemli avantaj ise farklı bir kültürün tanınmasıdır. Bir kültürü tanımak için mutlaka o kültür içinde yaşamak, zaman geçirmek ve tüm yönleriyle kültürün içinde olmak gerekmektedir. Okuyarak bir kültürü tanımak imkânsızdır. Bir kültürü tanımak için o bölgede seyahat etmekte yeterli değildir. Ancak yaşamak kültürü tanımayı sağlamaktadır.
  • Seyahat İmkânı: Yurtdışı eğitiminin avantajlarından bir tanesi de farklı bir bölgeyi yakından tanımak, gezmektir. Normalde bir ülkede seyahat etmek için ayrılan süre 10 – 15 gün kadar olup seyahatin tamamlanmasını sağlamamaktadır. Ancak yurtdışında eğitim almak, seyahat süresini de uzatmaktadır. Bunun için bir ülkede seyahat edebilme, bir ülkeyi tanıyabilme açısından yurtdışı eğitimi önem taşımaktadır.
  • Kariyer Fırsatları: Yurtdışında eğitim almış olmak ülkemizde önemsenmekte ve kariyeri etkilemektedir. İş başvurularında verilen CV içinde yurtdışı eğitiminin yer alması iş başvurusunu olumlu yönde etkilemektedir. Bu sebepten ötürü de yurtdışı eğitimleri kariyer planlamalarında büyük bir öneme sahiptir. Kariyerinizi geliştirmek istiyorsanız yurtdışı eğitiminize önem vermeli ve önünüze çıkması muhtemel fırsatları değerlendirmelisiniz.
  • Yüksek Lisans: Ülkemizde yüksek lisans yapmak isteyen adayların CV’ leri çok önemlidir. Başarılı CV’ ye sahip olan adaylar yüksek lisans alma ihtimalini de artırmaktadır. Yüksek Lisans başvurularında okuduğunuz okul, dil bilmek büyük önem taşımaktadır. Yurtdışı eğitimi almış olmanız hem eğitim hayatınızın başarılı olduğu izlenimini vermektedir. Hem de dil bilginiz ile yüksek lisans yapmanız kolaylaşmaktadır.
  • Bağlantı Geliştirmek: Yurtdışında eğitim almanın en önemli avantajlarından bir tanesi de bağlantıları genişletmektir. Çevrenizin genişlemesi, iş sektöründe tanıdıklarınızın gelişmesi yeni iş fırsatlarının kapısını açabileceği gibi kendinizi geliştirmeniz konusunda da size yardımcı olacaktır. Bir ayağınızın yurtdışında olması hem vizyonunuzu genişletecek, hem de bağlantılarınızı güçlendirecektir.
15 Ekim 2016
2.813 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?