Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Yurtdışı eğitim nedir

yurtdışı eğitim

Yurtdışı eğitim nedir?

Yurtdışı eğitim; öğrencinin eğitim hayatını devam ettirmek için yurtdışına gitmesi ve eğitim hayatının belli bir süresi boyunca eğitimini yurtdışında sürdürmesine yurtdışı eğitim denilmektedir. Yurtdışında çok kısa bir süreliğine giderek asıl amacın eğitim değil seyahat olması ve çok kısa sürelerle eğitim alınması yurtdışı eğitim kapsamına girmemektedir.

Yurt Dışı Eğitim Avantajları

Yeterli maddi gelire sahip olan kişiler ve eğitim hayatını güçlendirerek daha kaliteli bir eğitim hayatı sürdürmek isteyen kişiler eğitimleri için yurtdışını tercih edebilirler. Yurtdışı eğitimlerinin birçok farklı alanda avantajı bulunmaktadır.

Yurtdışında eğitim almak size ne kazandırır ?

Bir Dil Öğrenme

Yurtdışı eğitiminin en önemli avantajı dildir. Dil öğrenmek için kurslara gidilebilir, seyahatlere gidilebilir. Ancak yurtdışı eğitimi dil öğrenmeyi hem kolaylaştırmakta hem de profesyonelleştirmektedir. Şöyle okullarda öğretilen dil kalıplarla öğretilmektedir. Ancak dilin kalıplarla öğretilmesi mümkün değildir. Yurtdışı eğitiminde konuşma pratiği yapılma imkânı çok fazla olduğundan dolayı ve çevrede ana dilini konuşan kişilerle pratik yapılmasından kaynaklı olarak dil öğrenme süresi azalırken, öğrenilen dilin kalitesi artmaktadır. Aksansız konuşmak, kelime karışıklıkları yapmamak ve konuşurken takılmamak için yurtdışı dil eğitimi çok önemlidir.

Yeni Kültürleri Tanıma

Yurtdışı eğitiminde ki bir başka önemli avantaj ise farklı bir kültürün tanınmasıdır. Bir kültürü tanımak için mutlaka o kültür içinde yaşamak, zaman geçirmek ve tüm yönleriyle kültürün içinde olmak gerekmektedir. Okuyarak bir kültürü tanımak imkânsızdır. Bir kültürü tanımak için o bölgede seyahat etmekte yeterli değildir. Ancak yaşamak kültürü tanımayı sağlamaktadır.

Seyahat İmkânı

Yurtdışı eğitiminin avantajlarından bir tanesi de farklı bir bölgeyi yakından tanımak, gezmektir. Normalde bir ülkede seyahat etmek için ayrılan süre 10 – 15 gün kadar olup seyahatin tamamlanmasını sağlamamaktadır. Ancak yurtdışında eğitim almak, seyahat süresini de uzatmaktadır. Bunun için bir ülkede seyahat edebilme, bir ülkeyi tanıyabilme açısından yurtdışı eğitimi önem taşımaktadır.

Kariyer Fırsatları

Yurtdışında eğitim almış olmak ülkemizde önemsenmekte ve kariyeri etkilemektedir. İş başvurularında verilen CV içinde yurtdışı eğitiminin yer alması iş başvurusunu olumlu yönde etkilemektedir. Bu sebepten ötürü de yurtdışı eğitimleri kariyer planlamalarında büyük bir öneme sahiptir. Kariyerinizi geliştirmek istiyorsanız yurtdışı eğitiminize önem vermeli ve önünüze çıkması muhtemel fırsatları değerlendirmelisiniz.

Yüksek Lisans

Ülkemizde yüksek lisans yapmak isteyen adayların CV’ leri çok önemlidir. Başarılı CV’ ye sahip olan adaylar yüksek lisans alma ihtimalini de artırmaktadır. Yüksek Lisans başvurularında okuduğunuz okul, dil bilmek büyük önem taşımaktadır. Yurtdışı eğitim almış olmanız hem eğitim hayatınızın başarılı olduğu izlenimini vermektedir. Hem de dil bilginiz ile yüksek lisans yapmanız kolaylaşmaktadır.

Bağlantı Geliştirmek

Yurtdışında eğitim almanın en önemli avantajlarından bir tanesi de bağlantıları genişletmektir. Çevrenizin genişlemesi, iş sektöründe tanıdıklarınızın gelişmesi yeni iş fırsatlarının kapısını açabileceği gibi kendinizi geliştirmeniz konusunda da size yardımcı olacaktır. Bir ayağınızın yurtdışında olması hem vizyonunuzu genişletecek, hem de bağlantılarınızı güçlendirecektir.

Yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için bize 0 212 543 58 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?