Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

McGill Üniversitesi

McGill Üniversitesi Kanada’nın Quebec eyaletinin Montreal şehrinde 1821 yılında kurulan en eski devlet üniversitesidir. Quebec eyaleti Fransız vatandaş yüzdesinin Fransa’dan sonra en yüksek bulunduğu toprak parçasıdır ve dolayısı iki ana dili sahiptir. İngilizce ve Fransızca dilleri konuşulmaktadır. McGill Üniversitesi Quebec eyaletinde İngilizce eğitim alınabilecek 3 üniversiteden biridir. Dünya genelinde yüksek standartlı eğitimleri neticesinde önemli bir role sahip olan McgGill Üniversitesi ilk 30 üniversite arasındadır. 40.000 öğrenciye 300 civarında eğitim alabilecekleri alan yelpazesi sunmaktadır. Montreal Dağı’nın eteklerindeki Downtown Kampüsü, ana kampüstür ve kültürel, sanatsal, spor tesislerini kapsamaktadır. Montreal Adası’nın batısında bulunan Mcdonald Kampüsü ise Tarım ve Çevre Bilimleri, Diyetetik, gibi fakültelerden oluşmaktadır.

Kampüs içersinde 13 kütüphane, koşu yolları, kariyer merkezi, sağlık merkezleri, sanat binası, yüzme havuzları, Molson Stadyumu, Strathcona Müzik Binası, Spor tesisleri gibi pek çok imkan öğrencilere sunulmaktadır. Spor aktivitelerine katılabilir, sanatla iç içe olabilirsiniz. Mezun olduktan sonra iş yerleştirmeleri veya okurken staj yapmak isterseniz kariyer merkezi size yardımcı olacaktır. Dünyanın farklı ülkelerinden McGill Üniversitesinde eğitim almış mezunlar ile de iletişime geçerek kendinize bir iş edinebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Okulun Nobel ödüle layık görülen 12 mezunu bulunmaktadır. Ayrıca Kanada Başbakanı Justin Trudeau da McGill mezunudur.

Okulun öğrenim ücretleri bölümlere göre değişmektedir. Linans bölümlerinin öğrenim ücretleri  25.000 CAD ile 50.000 CAD aralığında iken yüksek lisans bölümlerinin ücretleri ise ücretleri 15.000 CAD ile 25.000 CAD aralığındadır.

McGill Üniversitesi Kabul Şartları

McGill Üniversitesinde bölümlere göre kabul şartları değişmektedir. Bu nedenle okumak istediğiniz bölümün kriterlerine hakim olmalısınız. Hazırlanacak başvuru dosyasında, lise diploma, transkript, IELTS, TOEFL gibi uluslararası kabul gören sınavlara ait skorlar ya da İngilizce dil yeterlilik belgesi, niyet mektubu, sertifikalar, başarı belgeleri, öğretmen referansları vb. belgeler bulunmalıdır. Eğer Fransızca bir bölümde okumak istiyorsanız Fransızca dil yeterlilik belgesi istenecektir. Kanada’nın kabul oranı en zor üniversitelerinden biridir ve çok iyi şartlara sahip olmanız beklenmektedir.

McGill Üniversitesi Konaklama

McGill Üniversitesi öğrencilerine çeşitli konaklama alternatifleri sunmaktadır. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen en iyi öğrencilerin paylaştığı 3.000 kişilik yurtta kalabilir ve faydalı etkileşimlerde bulunabilirsiniz. Gece çalışmalarına katılabilir ve başarı yüzdenizi arttırabilirsiniz. MacDonald Kampüsüde bulunan EcoResidance ise geri dönüşümden elde edilen malzemeler ile kurulan yenilikçi bir modele sahiptir. Enerji tasarrufu temel alınarak havalandırma ve ısıtma sistemleri gelişmiş yapılara sahiptir. Ayrıca öğrenciler aile yanında kalabilecekleri gibi arkadaşları ile ev de tutabilirler. Yıllık konaklama maliyetleri 15.000 ila 25.000 CAD aralığındadır.

McGill Üniversitesinin Fakülteleri

 • Sanat Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Eğitim Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Bilim Fakültesi
 • Desautels Yönetim Bilimleri Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Tarım ve Çevre Bilimleri Fakültesi
 • Schulich Müzik Okulu
 • Lisansüstü ve Doktora Sonrası Araştırmalar
MC Gill University Video

Bizimle iletişime geçin

McGill Üniversitesi , Kanada Üniversiteleri ve diğer  yurtdışı eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgiye bizi arayarak ulaşabilirsiniz. Telefon numaralarımız 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88 numaraları hatlarımızı arayabilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?