Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Toronto Üniversitesi

Toronto Üniversitesi, Kanada’nın en iyi kamu araştırma üniversitelerinden biridir. 1827’de kurulan Toronto Üniversitesi, Kanada’nın önde gelen öğrenme, keşif ve bilgi oluşturma kurumu haline gelmiştir. Buluş ve inovasyon odaklı dünyanın en iyi araştırma üzerine yoğunlaşmış üniversitelerinden biri olmaktan gurur duymaktadır. Ayrıca Toronto Üniversitesi dünyanın en iyi 20 üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Öğrencileri, çok disiplinli öğretim ve araştırma fakültesi, mezunlar ve ortaklar ağı aracılığıyla önde gelen düşünce liderlerinden öğrenme ve onlarla çalışma fırsatına sahiptir. 560.000’den fazla mezunun fikirleri, yenilikleri ve eylemleri dünya üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmaya devam etmektedir.
Toronto Üniversitesi, bireysel insan hakları için ihtiyatlı koruma ve fırsat eşitliği, eşitlik ve adalet ilkelerine kararlı bir bağlılıkla, her üyenin öğreniminin ve bilginin gelişebileceği bir akademik topluluğu teşvik etmeye kendini adamıştır.

Dönüştürücü bir eğitim

Toronto Üniversitesi, olağanüstü derinliği ve mükemmelliği ile öne çıkan dünyanın en büyük üniversitelerinden biridir. U of T’nin küresel görünümü ve dünyanın en büyük şehirlerinden birindeki kozmopolit konumu, öğrencilere dönüştürücü bir eğitim deneyimi sunarak onları hızla değişen dünyamızda gezinmek için gereken bilgi, beceri ve yetkinliklerle donatmaktadır.
Kanada ve dünyanın dört bir yanından en iyi öğrenciler, birçok nedenden dolayı U of T’ye çekilir, ancak bu Üniversiteyi diğerlerinden ayıran şey, kapsamlı mükemmelliği, çeşitliliği ve eşitlik ve erişilebilirliğe olan bağlılığıdır.

Toronto Üniversitesi, her biri kapsamlı öğretim ve araştırma merkezi olan üç kampüsü sahiptir:
Toronto Üniversitesi St. George, Toronto Üniversitesi Mississauga ve Toronto Üniversitesi Scarborough . Öğrenim için zengin ve kapsayıcı bir ortamdan yararlanmak adına öğrenciler, St. George kampüsündeki yedi lisans kolejini ve üç kampüste çeşitli fakülte, okul ve merkezleri içeren bir veya daha fazla küçük öğrenme topluluğuna katılırlar. Üç kampüs sistemi, Toronto Bölgesi’ni kapsar ve öğrencilerin dünyanın en çeşitli ve dinamik kentsel bölgelerinden birinde deneyimsel öğrenmeye ve özel programlamaya katılmalarına izin verir.

Toronto Üniversitesi, öğrencilerine yüzlerce lisans, yüksek lisans ve profesyonel program ve öğrencilerin yürüttüğü hukuk ve diş klinikleri ve diğer toplum temelli projeler dahil olmak üzere binden fazla kulüp, organizasyon, etkinlik ve gönüllülük fırsatı sunmaktadır. Üniversitenin dokuz tam bağlantılı hastanesi ve 12 toplum bağlantılı hastanesi ve sağlık hizmetleri sitesi, sağlık bilimlerindeki öğrencilere dünyanın en iyileri arasında yer alan öğretim ve araştırma deneyimleri sunmaktadır.

Toronto Üniversitesi, araştırmadaki başarılarını yönlendirmede büyük rol oynayan yüksek lisans ve doktora düzeyinde ileri eğitim için dünyanın en büyük ve en saygın merkezlerinden biridir. Bir kişinin bilgi ve becerilerini tazeleme, güncelleme ve yeniden düzenleme talebinin arttığını kabul eden U of T, aynı zamanda Kuzey Amerika’nın yaşam boyu öğrenme için en büyük merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Yenilikçi, son teknoloji araştırma

Toronto Üniversitesi, daha sağlıklı, daha sürdürülebilir, müreffeh ve güvenli bir gelecek için bilgiyi ilerleten ve kritik keşifler yapan dünyanın en yetenekli düşünürleri, mucitleri, yenilikçileri ve eğitimcilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Sürekli olarak dünya çapında en iyi 10 devlet üniversitesi arasında yer alan U of T, beşeri bilimler, sosyal bilimler, bilimler ve meslekleri kapsayan disiplinlerde dikkate değer güçlere sahiptir. Times Higher Education’a (THE) göre, U of T, THE tarafından sıralanan 11 konu alanının tümünde ilk 50’de yer alan dünya çapında sekiz üniversiteden biridir – bu da çok çeşitli alanlarda burs konusundaki mükemmelliğini göstermektedir.-

Merak odaklı araştırma, bilgiyi genişleten ve kendimizi ve çevremizdeki dünyayı temelden nasıl anladığımızı değiştirme potansiyeline sahip olan bir katalizördür. Temel bilginin keşfi, uzun vadeli sosyal ilerlememizin çoğunun temelinde yer almaktadır. Üniversitelerde yürütülen temel araştırmalar olmasaydı, yaşamı değiştiren keşiflerin ve yeniliklerin çoğu asla gerçekleşemezdi. Toronto Üniversitesi’nde bilim ve mühendislik, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve sağlık bilimlerindeki temel araştırmalar, insülin ve kök hücrelerin keşfedilmesine, elektron mikroskobunun geliştirilmesine ve dünyanın ilk operasyonel bilgisayarlarından birinin ortaya çıkmasına yol açtı. “Peking Man”, ortamın mesaj olduğu anlayışı ve derin öğrenme ve sinir ağlarında çığır açan gelişmeler.

Toronto Üniversitesi uzmanları, dünyadaki yaşamın kökenlerini anlamadan insan ifadesi, bilimsel keşif ve sosyal ilerleme için zamansız soruları keşfetmek ve yeni bakış açıları açmak için disiplin ve coğrafi sınırlar boyunca araştırmacılarla işbirliği yaparak neredeyse her çalışma alanının sınırında çalışır. insan deneyiminin karmaşıklıklarını keşfetmeye, evrendeki yerimizi düşünmeye. Bu temel araştırma, yeni endüstriler oluşturan, sosyal ve ekonomik değişimi tetikleyen ve yaşama şeklimizi dönüştüren fikirleri ve yenilikleri üretir. U of T’nin uygulamalı araştırma, bilgi çevirisi, yenilikçilik ve girişimciliğe olan bağlılığı, Toronto bölgesinin sürekli ekonomik dönüşümünü yönlendirir ve Kanada ve ötesinde refah yaratır.

Toronto Üniversitesi Fakülteleri ve Okulları

A

B

C

E-D

F-H

I-L

M-N

P-R

S-Z

 

Bizimle iletişim kurun

Toronto Üniversitesi, Kanada Üniversiteleri ve Kanada dil okulları hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilir , Şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?