0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İrlanda Eğitim Sistemi

irlanda-da-universite

İrlanda Yüksek Öğrenim Sistemi

İrlanda üniversite eğitiminde en çok tercih edilen ülkeler arasında yerini almaktadır. Eğitim kalitesinin yüksek olması, resmi dilin İngilizce olması İrlanda’nın tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. İrlanda üniversitelerinde eğitim kalınarak gelecek kariyer planlamalarınızda başarı yakalamış olursunuz. En iyi 700 üniversite arasında İrlanda’da bulunan 7 üniversite yer almaktadır. Bu sebepten ötürü de İrlanda yüksek öğrenim programları fazlasıyla tercih edilmektedir.

İrlanda yüksek öğrenim sistemine göre eğitim yılı eylül ayı ile temmuz ayı arasında olmaktadır. Eylül ortasından temmuz başına kadar süren eğitim sisteminde tıpkı Türkiye’deki gibi yarıyıl tatili bulunmaktadır. İrlanda yüksek öğrenim sistemine göre yarıyıl tatili şubat ayında verilmekte olup, programa göre tatil süresi de değişkenlik göstermektedir.

Üniversite eğitim programlarında programa göre eğitim süresi değişkenlik göstermektedir. Genel olarak İrlanda yüksek öğrenim süresi 3 yıl olmaktadır. Bunun yanı sıra veterinerlik, diş hekimi ve mimari ile alakalı fakülltelerde eğitim süresi beş yıldır. İrlanda da tıp eğitimi ise altı yıl sürmektedir. Master ve yüksek lisans eğitimi ise bir yıl kadar sürmektedir.

  1. Üniversiteler

İrlanda da üniversite eğitimi özel değil, devlet desteklidir. Bunun için de birçok ülkenin yurtdışı eğitimine göre daha ekonomik bir eğitim sistemi sunmaktadır. İrlanda üniversite lisans programı çeşitli istisnalar hariç 3 yıl sürmektedir. Lisans eğitimin yanı sıra lisans, yüksek lisans, master ve doktora programları verilmektedir.

  1. Teknoloji Enstitüleri

Teknoloji enstitüleri İrlanda’da en sık tercih edilen program arasında bulunmaktadır. Teknoloji enstitüleri içinde 14 enstitü bulunmaktadır. Teknoloji enstitüleri içinde mühendislik, sanat ve dil bilimi eğitimleri yer almaktadır.

  1. Eğitim Kolejleri

Eğitim kolejleri İrlanda’da öğretmenlik eğitimi sunan programlardır. İrlanda eğitim kolejleri programları 3 yıl sürmektedir. 3 yılın sonrasında da 18 aylık yüksek lisans eğitimi verilmektedir.

  1. Özel Kolejler

Özel kolejler hem mesleki alanda hem teknik alanda eğitim sunan yerler arasında bulunmaktadır. Özel kolejler İrlanda eğitiminde önemli bir yere sahiptir. Özel kolejlerin mezuniyetinden sonra mesleki belge, sertifika ve diploma verilmektedir

Lisans Eğitimi

İrlanda hem resmi dilin İngilizce olması sebebiyle, hem de kaliteli bir eğitim sunması sebebiyle yurtdışı eğitimleri için en çok tercih edilen lisans eğitimini oluşturmaktadır. İrlanda lisans eğitimi süresi de ülkemize göre daha kısadır ve bunun için öğrenci zaman tasarrufu da yapmış olur. İrlanda da genel olarak bölümlerde lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir. Ancak veterinerlik, mimarlık ve diş hekimi bölümlerinde lisans eğitim süresi 5 yıl sürerken, tıp eğitimi 6 yıl sürmektedir.

Lisans Üstü Eğitimi

Lisansüstü eğitimi içine yüksek lisans eğitimi ve master eğitimini kapsamaktadır. İrlanda lisansüstü eğitiminde yüksek lisans eğitimi 1 yıl sürerken, master eğitimi 3 yıl sürmektedir. Lisansüstü eğitimlerde eğitim süresinde araştırma süreci oluşurken, eğitim tez ile tamamlanmaktadır.

04 Kasım 2016
2.885 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?