Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Kanada Kolejleri

Anasayfa » Kanada Kolejleri

Kanada’da Eğitim ve Kanada Kolejleri

Kanada kolejlerine ne zaman başvuru yapılmalı?

Kanada’da kolejlerinde eğitimler genellikle her yılın Eylül ve Ocak aylarında başlar. İstisna olarak Mayıs başlangıcı olan kolejlerde vardır. Kanada Kolej programlarına en az 6-7 ay önceden kesinlikle başvurunuzu tamamlamanız gerekir.

UNUTMAYIN : Bu kolejlere tüm dünyadan yüzlerce başvuru olmaktadır ve şansınızı arttırmanın en önemli yolu erken başvurudur.

Kanada güvenli bir ülke mi?

Evet. Kanada, UNESCO tarafından dünyanın yaşanabilecek en iyi ülkelerinden biri ve en güvenli ülkelerinden biri olarak belirlenmiştir.

Kanada’da Kolej eğitimi almak için neler yapmalıyım ?

İlk adım, Kanada hükümeti tarafından tanınan bir (DLI)  koleje kabul edilmektir. Bir kişi bir DLI’dan bir kabul mektubu aldığında, öğrenci izni için başvurabilir. Başvurular online olarak yapılabilir. Kanada Kolej başvurunuz onaylandıktan sonraki süreci Edu Vizyon eğitim danışmanları ile birlikte planlayabilirsiniz.

Kanada Kolejleri için ödenen başvuru ücreti ne kadardır ? ve Geri iadesi mümkün müdür ?

Kanada Kolejleri için ortalama olarak 75 CAD – 250 CAD aralığında Kolejden Koleje farklılık gösteren bir başvuru ücreti ödenir. Ödenen bu başvuru ücreti başvurunuzun değerlendirilmesi için ödenir ve iade edilmez.

Kanada’da kolej eğitimi almanın maliyeti nedir?

Kanada Kolejleri ortalama en az yıllık 6600 CAD ile 25.000 CAD arasındadır. Bu ücret Kolejin bulunduğu eyalet, şehre göre değişiklik göstermektedir.

Kanada Kolejlerinden mezun olduktan sonra ülke de kalmaya devam edebilir miyim ?

Kanada göçmenlik politikası, uluslararası öğrencilere mezun olduktan sonra ülkede kalmaları ve yerleşmeleri için birçok yol sunar. Mezun olduktan sonra uluslararası öğrencilere sunulan popüler bir seçenek, Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni Programı (PGWPP) kapsamında açık çalışma iznidir. PGWPP kapsamında, katılımcı bir Belirlenmiş Öğrenim Kurumunda (DLI) tam zamanlı eğitim almış bir kişi, PGWP’ye başvurmaya uygun olabilir.

Mezun olduktan sonra Kanada’da iş deneyimi kazanmak, çeşitli göçmenlik programları aracılığıyla Kanada’da daimi ikamet etmeye hak kazanmanıza yardımcı olabilir. PGWP uygunluk kriterleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu sayfayı ziyaret edin. Genel olarak, bir PGWP düzenlenirse, başvuru sahibinin minimum sekiz ay ve maksimum üç yıllık çalışmaları ile aynı süre içindir.

Kanada kolejlerine kabul şansımı arttırmak için birden fazla kolej başvurusu yapabilir miyim ?

Evet yapabilirsin. Kaydolduğunuz her program için ayrı bir kayıt sözleşmesi yapacaksınız.

Uzaktan eğitim programı için öğrenim iznine başvurmak mümkün müdür?

Uzaktan eğitim, e-öğrenme, yazışma veya çevrimiçi kurslar aracılığıyla yürütülebilir. Uzaktan eğitim, öğrencinin öğretimin gerçekleştiği yerde fiziksel olarak bulunmasına gerek kalmaması için genellikle teknolojinin kullanıldığı bir öğrenme sürecini içeren bir süreçtir.

Uzaktan eğitim kursu için öğrenim izni verilemez. Bununla birlikte, bir uzaktan eğitim programı Kanada’daki bir bölümü içeriyorsa ve programın süresi altı aydan uzunsa, öğrenci programın Kanada’daki bölümü için bir çalışma izni alabilir. Bununla birlikte, çalışma izninin süresi yalnızca Kanada’daki bölümün süresiyle sınırlıdır.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?