Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Stafford House Cambridge Dil Okulu

Stafford House Cambridge dil okulu İngiltere’de dil eğitimine katılmak isteyen Türk ve uluslararası öğrenciler için tavsiye edilen İngiltere dil okullarından biridir.

Kanada, Amerika ve İngiltere’de farklı şehirlerde eğitim veren Stafford House dil okulu 1952 yılında kurulmuştur. Cambridge şehir merkezinde Cambridge Üniversitesi’nin kollarından Trinity College’e komşudur. Öğrenciler tarafından tercih edilen şehirde nitelikli bir eğitim alırken, şehrin sunduğu eğlenceli hayatın da keyfini çıkarın. Tarih severleri her köşe başında ayrı bir hikaye bekleyecek ve büyüleyecektir. Cam Nehri’nin sardığı şehirde gizli kalan güzellikleri nehir boyunca seyahat ederken izlerken saklı hanlardan birindeki pubda yorgunluğunuzu atın.

Stafford House Cambridge

Stafford House Cambridge dil okulu modern tasarımları ile akıllı tahtalı sınıflarda en son teknolojinin yardımı ile eğitim verirken, ders aralarında ve derslerden sonra öğrencilerin zaman geçirebileceği kafeterya, bilgisayar odası, bireysel çalışma odası gibi alanlara sahiptir. Stafford House Cambridge dil okulu 9 sınıf ve 135 öğrenci kapasitesi bulunmaktadır. Ders aralarında arkadaşlarınız ile sohbet ederek eğlenir ve farklı kültürleri tanıyın.

Stafford House Cambridge Eğitimleri

Stafford House dil okulu her seviyeden öğrencilere İngilizce eğitimine ek olarak , belli bir seviyenin üzerindeki öğrencilere de IELTS, Cambridge sınav hazırlık programlarını sunar. Okula başladığınız ilk gün sınava alınırsınız ve seviyenize göre sınıf yerleştirmeleri gerçekleştirilir.

Genel İngilizce Programı

Stafford House Cambridge dil okulunda her seviyeden öğrenciye uygun sınıflar bulunmaktadır. Öğrencilerin seviyelerine uygun bir sınıfta genel İngilizce eğitimini haftalık 20, 25,30 ve 35 ders şeklinde seçenekler sunmaktadır. Temel İngilizce becerilerinizi geliştirmeye odaklanan genel İngilizce programında başlangıçtan en üst seviyeye kadar ilerler, orta seviyeyi geçtikten sonra uzmanlaşmak istediğiniz alanda bir program ile birleştirme fırsatı sunmaktadır. Zamanla ve eğitmenlerin de desteği ile kendinizi ifade edebilecek, akıcı konuşup, söylenenleri zorlanmadan anlayabilecek, kurallara uygun yazabilecek ve her metni doğru telaffuz ile okuyabileceksiniz. Eğitmenler derslere katılımınızı takip eder, ayrıca ara dönemlerde gerçekleştirilen sınavlar ile de ilerleme hızınız kontrol edilir. Üniteler üzerinden işlenen derslerde her bir dil becerisi üzerinde ayrı ayrı çalışmalar yürütülerek ve pratikler yapılmaktadır.

Stafford House IELTS Sınav Hazırlığı

Stafford House Cambridge dil okulunda her pazartesi başlayabileceğiniz IELTS hazırlık programları için en az orta seviye İngilizce dil bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Stafford House dil okulunun IELTS sınav hazırlık programı öğrencilerin hedeflerine ulaşmasında köprü vasıtası görmektedir. Sınav tekniği ve zaman yönetimi öğretilirken sınavı tanımanın da önemi vurgulanır. Sınavın bölümlerine göre özel çalışmalar yapılır ve eski makaleler örnek alınır. Anlamak için okuma, ayrıntı çıkarımı, yorum yapma, başarılı ve bağımsız yazım yöntem ve stratejileri, bire bir görüşmede güvenli konuşma için kelime ve dil bilgisi, dinlerken konunun özünü ve detaylarını yakalama gibi görevler ile ilerlenmektedir.

Stafford House Dil Okulu Aktiviteleri

Stafford House Cambridge dil okulu ile Cambridge şehrinde dünyanın en iyi üniversitelerinden Cambridge Üniversitesini gezin, punting yapın, rugby oynama fırsatını kaçırmayın. Okulun düzenlediği turlarla çevre şehirleri gezerek ülkeyi daha yakından tanıyın. Kings College Şapelini, Trinity büyük mahkemesini, Yuvarlak kiliseyi, Fitzwilliam müzesini mutlaka görmeli, Cam Nehrinde gezintiye çıkmalı, yerel çay salonlarında İngiliz çayı yudumlamalı, yöresel ürünlerin satıldığı pazarları gezmeli, publarda eğlenmeli ve şehrin sunduğu fırsatların keyfini sürmelisiniz.

Stafford House dil okulu mola zamanı, öğle yemekleri, akşam ve hafa sonları, mümkün olan her an katılabileceğiniz çeşitli aktiviteler sunacaktır. Parkta badminton, Kettle’s Yard galerisi, Suudi Arabistan gecesi ve konuşma kulüpleri ve seyahat, kitap kulübü, film kulübü gibi çeşitli seçeneklere sahiptir. Eğitmenler eşliğinde gezerken, dilin kullanımını inceleyin, yeni arkadaşlarınız ile sohbet ederken de ingilizcenizi aktif kullanarak geliştirin.

Cambridge Dil Okulu Konaklama

Stafford House Cambridge dil okulu aracılığı ile aile yanı, yurt, öğrenci evi gibi alternatifleri öğrencilerine sunmaktadır. İster yerel bir ailenin yanında ister bağımsız bir yurtta, bütçenize ve yaşam tarzınıza en uygun yeri size Stafford House sağlayacaktır.

Stafford House yaşadığınız yer mutluluğun ve akademik başarının anahtarıdır sloganı ile hareket etmektedir. Cambridge’e dil eğitimi amacıyla gelen öğrenciler genel olarak aile yanı konaklamaları tercih etmektedir. Sınıf haricinde de akşam yemeklerinde, hafta sonu pratik yapma fırsatını sunan aile evlerinde konuksever ve arkadaş canlısı aile bireyleri ile keyifli bir süreç sunmaktadır.

Cambridge aile yanında konaklama

Tek kişilik ve tercihen özel banyolu odalar sunulduğu gibi, aynı dönemde seyahat eden arkadaşlara çift kişilik oda opsiyonları da bulunabilmektedir. Bir evde oda sayısına bağlı olarak, farklı milletlerden olmak şartıyla birden fazla öğrenci kalabilmektedir. Aileler yanlarında kalan öğrencilere ikramlar da sunmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği gibi çeşitli varyasyonlar içermektedir.

Evler yerleşim yerlerinde, okula toplu taşıma ile ortalama 30 dakikada ulaşılabilecek mesafelerdedir. Evlerin bulunduğu bölgeye, şehir merkezine uzaklığına, odanın standardına ve sunulan yemek sayısına göre haftalık konaklama bedelleri değişmektedir. Aile yanı konaklamalar ailelerin belirteceği ve onların özel hayatını bozmamak üzere kurulmuş bir dizi kurallar içermektedir.

Cambridge öğrenci yurdu konaklama

Stafford House dil okulu rahat yaşam tarzına sahip olan öğrenciler ise diğer seçenekleri değerlendirmeli ve daha bağımsız yaşayabilir.  Jesus Green’e sadece birkaç dakika mesafedeki Student Castle ve Darwin Studios çeşitli milletlerden uluslararası öğrencilerin bir arada yaşamalarına zemin hazırlayan kurumlardır. Tercihinize göre stüdyo dairede tam bağımsız veya paylaşımlı alanlara bağlı odalarda yaşayabilirsiniz.

Sosyal ortam ile yeni arkadaşlar edinerek , arkadaşlarınız ile şehri başka açılardan da tanıma fırsatı yakalarsınız. Modern döşenmiş yurtların ortak alanlarındaki mutfakta yemeklerinizi pişirir ve damak tadınıza uygun yiyecekleri hazırlama fırsatını sunmaktadır. Şehrin merkezine oldukça yakın konumda bulunan yurtlar canlı hayata kolayca ulaşmanıza olanak tanır.

Stafford House Cambridge

Stafford House Cambridge dil okulu fiyatları ne kadar?

4 hafta

 • haftalık 20 ders: 826 GBP
 • haftalık 25 ders: 938 GBP
 • haftalık 30 ders: 1050 GBP

8 hafta

 • haftalık 20 ders: 1652 GBP
 • haftalık 25 ders: 1876 GBP
 • haftalık 30 ders: 2100 GBP

12 hafta

 • haftalık 20 ders: 2310 GBP
 • haftalık 25 ders: 2478 GBP
 • haftalık 30 ders: 2814 GBP

24 hafta

 • haftalık 20 ders: 4032 GBP
 • haftalık 25 ders: 4452 GBP
 • haftalık 30 ders: 4788 GBP

36 hafta

 • haftalık 20 ders: 5796 GBP
 • haftalık 25 ders: 6174 GBP
 • haftalık 30 ders: 6930 GBP

Cambridge aile yanında konaklama ücretleri ne kadar?

 • Tek kişilik odada+ kahvaltı: 155 GBP
 • Tek kişilik odada+ kahvaltı + akşam yemeği: 180 GBP
 • Tek kişilik odada+ kahvaltı +öğle yemeği + akşam yemeği: 210 GBP
 • Tek kişilik odada özel banyo + kahvaltı: 215 GBP
 • Tek kişilik odada özel banyo + kahvaltı + akşam yemeği: 250 GBP
 • Tek kişilik odada özel banyo + kahvaltı +öğle yemeği + akşam yemeği: 270 GBP

Cambridge yurt konaklama ücretleri ne kadar?

 • Tek kişilik odada + özel banyo+yemeksiz: 255 GBP (Student Castle)
 • Tek kişilik odada + studio: 315 GBP (Student Castle)
 • Tek kişilik odada + özel banyo+yemeksiz: 200 GBP (Stafford House Residence )

Cambridge Stafford House ek ödemeler

 • Okul kayıt ücreti: 50 GBP
 • Konaklama Rezervasyon Ücreti: 70 GBP
 • Materyal Ücreti: 50 GBP (12 Haftalık)
 • Aile Yanı Konaklama için 13 Haziran-29 Ağustos arası haftalık 20 GBP eklenir.

Stafford House Cambridge dil okulu , Cambridge dil okulları , İngiltere dil okulu fiyatları ve yurtdışı eğitim danışmanlığı programları için Türkiye geneli ofislerimizi ziyaret edin.

Bize 0 212 543 58 06 ‘dan ulaşın.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?