Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

En İyi 5 Uluslararası Öğrenci Değişim Programı

Öğrenci değişim programları

En İyi 5 Uluslararası Öğrenci Değişim Programı

Öğrenci değişim programları ilgi çekici ve olumlu bir deneyimdir. Bu programların amacı, öğrencileri çeşitli akademik ve kültürel koşullara yerleştirmek ve onları başkalarından öğrenmeye teşvik etmektir. Üstelik bu programlar öğrencileri gelecekleri için eğitiyor. Bu öğrenci değişim programlarının çoğu lise ve üniversite düzeyinde yürütülmektedir, ancak bunlara lisenin kendisinden katılmanız tavsiye edilir. Bu, bir öğrenci olarak farklı bir ortamda yaşamanın ne anlama geldiğini ilk elden deneyimlemenizi sağlayacaktır.

Dünya çapında, uluslararası ve bölgesel birçok öğrenci değişim programı vardır. Bu programların çoğu, üniversiteler veya okullar arasındaki ortaklıklar aracılığıyla kolaylaştırılır. Ancak, dünyadan övgü toplayanlar da var. Öğrenci değişim programınızda zengin bir deneyim istiyorsanız, benim bahsedeceklerime başvurmayı düşünün. Aşağıdaki liste hem lise hem de üniversite öğrencilerine yönelik programlardan bahsetmektedir.

Öyleyse, daha fazla uzatmadan, burada sahip olduklarımıza bir göz atalım.

Erasmus Öğrenci Hareketliliği Programı

Avrupa ve dünyadaki en saygın öğrenci değişim programlarından biri Erasmus Öğrenci Değişim Programıdır. Lisans ve lisansüstü öğrencileri, Avrupa üniversiteleri programla işbirliği yaptığı sürece bu programa başvurabilirler. Tabii ki şart, bağlı bir Avrupa üniversitesinde okuyor olmanız gerektiğidir. Programın süresi öğrenciler tarafından tercih edilen seçeneklere göre değişir ve 3 ila 12 ay sürebilir. Ayrıca, masrafların tamamını karşılamasa da, bir burs hükmü vardır. Söz konusu program kapsamında staj başvurusu da yapabilirsiniz.

IIASA Genç Bilim Adamları Yaz Programı

Bu öğrenci değişim programı, Uluslararası Uygulamalı Sistem Analizi Enstitüsü (IIASA) tarafından sunulmaktadır. Yalnızca doktora öğrencileri için geçerlidir ve başarılı başvuru sahiplerine IIASA’nın odak alanlarından herhangi biri üzerinde araştırma yapmaları için kapsamlı fırsatlar sunar. Dahası, güzel Viyana’ya kadar seyahat edebilir ve kültürel değiş tokuşa da katılabilirsiniz. Çok seçici bir öğrenci değişim programıdır ve sadece 50 başvuru sahibine sunulmaktadır. Söz konusu program hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi web sitesine bakmalısınız.

Shanghai Jiao Tong Üniversitesi Bursu

Öğrenci değişim programları, burs yokluğunda pahalı olabilir. Bu size burs veriyor. Çin, Şanghay Jiao Tong Üniversitesi de dahil olmak üzere dünyanın en üst düzey üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu üniversite, öğrenci değişim programına katılan öğrencilere tam kapsam sunmaktadır. Bununla birlikte, uygunluk kriterlerine ilişkin kısıtlamalar vardır. Söz konusu programa sadece yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilir. Bu programın yardımıyla, çeşitli araştırma kurumlarına, merkezlerine ve kurumlarına erişim sağlanacaktır.

Global Lisans Değişim Programı

Global UGRAD olarak da bilinen bu program, lisans öğrencilerine Amerika Birleşik Devletleri’nde okumak için harika bir fırsat sunuyor. Dahası, tam bir dönem için ödeme yapmadan bunu yaparsınız. Söz konusu program Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu himayesinde yürütülmektedir. Bu programın yalnızca lisans dışı dersler için sunulduğunu unutmayın. Program boyunca, düzenli derslere, toplum hizmetlerine, kültürel programlara vb. Katılacaksınız. Ülkedeki en popüler öğrenci değişim programlarından biri olduğu biliniyor.

INTERPOL Staj Programı

Kolluk kuvvetlerinde kariyer yapmak isteyenler bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalı. Interpol, Fransa, Interpol’de staj yapabileceğiniz övgüye değer bir staj programı başlattı. Fransa’da kalacak, aylık 550 Euro’luk bir ödenek alacak ve kanun yaptırımı dünyasının en iyilerinden öğreneceksiniz. Elbette belirli kriterlere uymanız gerekir. Örneğin, mezun olmanız veya bir lisansüstü kursa kaydolmanız ve Interpol’e bağlı herhangi bir ülkenin vatandaşı olmanız gerekir. Genellikle stajın süresi değişir ve tüm bir yıl sürebilir, ancak bu, yapılan stajın niteliğine bağlıdır.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?