Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Elektrikli Araç Mühendisliği Yüksek Lisans Eğitimi

Yurtdışında Elektrikli Araç Mühendisliği  ve Elektrikli Araç Mühendisliği Yüksek Lisans Eğitimi

Otomotiv endüstrisindeki elektrik sistemleri gittikçe daha gelişmiş hale geliyor. Artık otomotiv endüstrisinde yüksek nitelikli bir tasarımcı, test mühendisi veya geliştirme mühendisi olarak çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri geliştirebilirsiniz. Bu özel eğitim, geleneksel programlarla ilişkili olarak yeni bir yaklaşım sunar. Bu eğitim programları, sizi elektrikli araçlar ve elektrikli güç aktarma organlarında yüksek talep gören bir kariyere hazırlamak için otomotiv endüstrisi ile işbirliği içinde yürütülmektedir. Bu, yüz yüze laboratuvarlar ve şirket ziyaretleri ile tam zamanlı, genellikle 1 yada 2 yıl süren bir yüksek lisans eğitimidir. ( Bu konuda Lisans eğitimleri de bir çok ülkede mevcut ve ortalama ücretler 2.000 € ile 17.000 € arasında değişmektedir.)

Yüksek lisans programları ise ortalama bir yıllık bir programlardır ( 2 yıl süren programlar da mevcut ). Programı hem online hem de kampüste okumak mümkündür.

Neden Elektrikli Araç Mühendisliği Eğitimi Almalısınız ?

Program sizi, özel otomotiv eğitimine sahip, ihtiyaç duyulan endüstrinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına hazırlar. Özelikle petrol ve endüstrisine dayalı sanayilerinin bir kaç yıl oldukça değersiz hale geleceği öngörüldüğün de bu alanda yetenekli ve eğitimli kişilere olan talep oldukça artacaktır.

Bu alanda ki eğitimler özelikle yurtdışında yaşamayı hayal eden mühendis adayları için özelikle tavsiye edilse de, Ülkemiz de de bu alan ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Özelikle TOGG ve son yıllarda tüm dünya nın hayranlığını kazanmış olan savunma sanayimiz için de bu alanda genç ve üstün eğitimli mühendislere çok fazla ihtiyaç olacaktır. Araştırmalar bu alanda ki mühendislerin kazançlarının da dünya ve ülkemiz standartlarının çok çok üstünde olduğunu göstermektedir.

Bu alandan mezun olduktan sonra, özel sektördeki pozisyonlar veya ileri düzey çalışmalar için oldukça popüler bir mühendis olacaksınız.

Bu derece, aşağıdaki gibi pozisyonlarda çalışmanızı sağlayacaktır.

 • Otomotiv sektöründe bileşen sorumlusu mühendis
 • Elektrikli makine tasarımcısı
 • Hibrit bileşen teçhizat test mühendisi
 • Elektrikli ve hibrit araç sistem tasarım mühendisi
 • Savunma Sanayisi
 • Dünya çapında çok uluslu şirketler tarafından çok aranacaksınız.

Bu program, elektrikli araçlar alanında güçlü bir temel oluşturmanıza yardımcı olur. Aşağıdaki alanlarda doktora yapmak için ihtiyaç duyduğunuz nitelikleri geliştirmeye de devam edebilirsiniz:

 • Elektrik makineleri
 • Pil teknolojisi
 • Güç elektroniği
 • Ölçüm teknolojisi
 • Katmanlı üretim

Elektrikli Araç Mühendisliği Yüksek Lisans Eğitimi, Yurtdışında mühendislik eğitimi ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir yada Türkiye geneli şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Şubelerimiz için TIKLAYINIZ

 

Tel : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?