Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Kanada’da Eğitim

Kanada'da eğitim

MENU

Neden Kanada’da Eğitim Almalısınız?

Kanada’da eğitim için her yıl 400.000’den fazla Uluslararası Öğrencinin Kanada’da yaşamayı ve okumayı seçmesinin birçok nedeni vardır.

Kanada eğitim programlarından alınan niteliklere dünya çapında büyük saygı duyulur

Kanada yüksek akademik standartlara sahiptir. Bu, yüksek kaliteli bir eğitim deneyimi kazanmanızı sağlayacaktır. Mükemmel bir geleceğe ve kariyer gelişimine girişler sağlayacak ve birçok kapı açacaktır. Bir Kanada derecesi, diploması veya sertifikası dünya çapında oldukça saygı görmektedir ve genellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Commonwealth’teki ülkelerdeki programlara eşdeğer olarak kabul edilmektedir.

Kanada’da Okumak Uygun Maliyetlidir

Kanada’daki eğitim deneyiminin kalitesi ve yaşam standardı dünyadaki en yüksekler arasındadır. Hepsinden önemlisi, Kanada’da uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Birleşik Krallık gibi diğer birçok ülkeden daha düşüktür. Bu nedenlerden dolayı, kolej veya üniversite düzeyinde ortaöğretime devam eden öğrenciler için Kanada’da bir çalışma tercih edilen seçimdir.

Kanada çok kültürlü bir toplum olarak bilinir

Kanada’da tam olarak temsil edilen dünyadaki birçok etnik grupla, Kanada’da herkes kendini evinde hissedebilir. Kanada’nın zengin kültürel mirası, en geniş etnik yiyecek ve eğlence etkinlikleri seçeneklerini sunar.

Kanada yaşamak ve okumak için çok sayıda güvenli ve emniyetli topluluk sağlar

Kanada, ilgili Birleşmiş Milletler anketlerinde en yüksek sırada yer almaya devam ediyor. Ekonomist’in Yıllık anketlerine göre Kanada’nın dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında 3 şehri (Vancouver, Calgary ve Toronto) vardır. Kanadalı bir geçici ikametgah olarak ve Kanada’da okurken, tüm Kanadalıları koruyan aynı hakların, özgürlüklerin ve ayrıcalıkların çoğundan yararlanabilirsiniz. Kanada’yı böylesine istikrarlı ve barışçıl bir toplum yapan şeyin özelliği budur.

Kanada dünya standartlarında dil eğitimi fırsatları sunuyor

Kanada, Resmi Diller olarak İngilizce ve Fransızca’nın bulunduğu iki dilli bir ülkedir. Ve dil eğitimi ve öğretiminde küresel bir liderdir. Burada, resmi dillerimizden herhangi birinde yeterliliğinizi ve becerinizi geliştirmenize yardımcı olacak birçok birinci sınıf dil eğitimi seçeneği bulacaksınız. Çoğu kişi için, İngilizce veya Fransızca’da yüksek yeterlilik gerektiren nihai bir göç projesini (Kanada daimi ikametgah) desteklemek için dil kursları da önemlidir.

Kanada okulları heyecan verici bir kampüs yaşam tarzı sunar

Kampüs Yaşam Tarzı, birçok uluslararası öğrenci için önemli bir husustur ve Kanada hayal kırıklığına uğratmaz. Ülke çapındaki kampüsler, çevrimiçi etkileşimli öğrenme deneyimi sunan zengin bir deneyim sağlayan kablosuz erişim noktaları ile en son teknolojiye sahiptir. Kampüs tesisleri genellikle Olimpik kalibre spor tesisleri, konser salonları, öğrenci tarafından yönetilen hükümet, radyo, gazeteler ve geniş bir altyapı içinde kampüs içi işletmeleri içerir. Kanada üniversiteleri ve kolejleri tipik olarak, çeşitli uluslararası öğrenci mikrokozmosundan öğrencilerle tanışmak için ölçülemez fırsatları kolaylaştıran bir ortamda akademik ve eğlence yaşam tarzının en iyi karışımını sunar.

Kanada kurumları yenilikçidir ve çok sayıda araştırma fırsatı sunar

Kanada’nın birçok üniversitesi ve kolejleri, Kanada’nın orta öğretim sonrası eğitim deneyiminin ayırt edici özelliklerinden biri olan araştırma konusunda liderdir. Kanada’da bir eğitim deneyimi ile Kanada eğitim manzarasının bu önemli kısmının bir parçası olabilirsiniz. Kanada’da hükümet ve endüstri, tıp bilimleri, bilgisayar teknolojisi, telekomünikasyon, tarım bilimleri ve çevre bilimlerinde sayısız araştırma projesini desteklemek için sıklıkla birlikte çalışır.

Kanada hükümeti politikası, Kanada’da bir süre eğitim gördükten sonra daimi ikamet için birçok göçmenlik programı sunmaktadır.

Mevcut hükümet politikası, Kanada eğitim kimlik bilgileri ve Kanada merkezli iş deneyimi de dahil olmak üzere Kanada ile güçlü bağları olan büyüyen bir uluslararası öğrenci havuzuna hitap etmektedir. Eğitim iznine sahip kalifiye öğrencilerin, Kanada’dan hiç ayrılmadan çeşitli Federal veya Eyalet göçmenlik programları kapsamında Kanada daimi ikametgahına başvurmaları teşvik edilir.

Kanada’da eğitim hakkında çokça sorulan sorular ve cevaplar

Kanada üniversitelerine kabul için gerekenler nelerdir?

Kanada’daki her üniversitenin kabul koşullarıyla ilgili kendi politikası vardır. İlgilendiğiniz programın kabul koşulları için doğrudan her üniversite ile iletişime geçin. Bir program bulun ve web sitesi ve iletişim bilgileri için üniversitenin adına tıklayın.

Kanada’daki özel bir kurumda Yabancı Dil Olarak İngilizce (ESL) / Yabancı Dil Olarak Fransızca (FSL) eğitimi almaya kabul edildim. Kaliteli bir program olduğundan nasıl emin olabilirim?

Languages ​​Canada , Kanada genelindeki dil okullarının kaliteli bir değerlendirmesini sağlar ve onaylanmış programların ve üyelerin listelerini sunar.

Ben bir ülkenin vatandaşıyım ama uzun süredir başka bir ülkede yaşıyorum. Vatandaşı olduğum ülkede veya ikamet ettiğim ülkede Çalışma İzni / Vizesi için nereye başvurmalıyım?

Çalışma İzniniz / Vizeniz için ikamet ettiğiniz ülkede, vatandaşı olduğunuz ülkede veya yasal olarak kabul edildiğiniz ülkede başvurabilirsiniz.

Programımın iki yılını kendi ülkemde bitirdim. Kanada’daki programımın son yılını bitirmek istiyorum. Bir Kanada kurumu ilk iki yıllık eğitimimi kabul edecek ve Kanada’daki programın üçüncü yılına başlamama izin verecek mi?

Kanada’daki her üniversitenin diğer kurumlardan kredi transferi ile ilgili kendi politikası vardır. İstediğiniz eğitim programına, varsa hangi transfer kredilerinin uygulanabileceğini öğrenmek için doğrudan bizim ile iletişime geçin. Mevcut kurumunuzun Kanada’daki kurumlarla kredi tanınmasına izin verecek herhangi bir anlaşması olup olmadığını da araştırmak isteyebilirsiniz.

Ben okurken eşim Kanada’da çalışabilir mi?

Yetkili bir kurumda tam zamanlı öğrenciyseniz ve Çalışma İzniniz varsa, eşiniz veya genel hukuk eşiniz Çalışma İzni için başvurabilir. Daha fazla ayrıntı için, immigration.ca web sitesini ziyaret edin .

Çocuğum Kanada vatandaşı, ancak yıllardır Kanada dışında yaşıyoruz. Kanada’ya döndüğümüzde çocuğumun hangi sınıfa gireceğini nasıl öğrenebilirim? Uluslararası öğrenci olarak başvurması gerekiyor mu?

Kanada’da eğitim, eyaletlerin / bölgelerin yargı yetkisi altındadır, bu nedenle , yaşamayı planladığınız vilayet veya bölgenin yanı sıra yeni şehriniz veya kasabanızın okul yönetim kurulu ile iletişime geçmeniz gerekecektir . Bir Kanada vatandaşı olarak, çocuğunuzun uluslararası öğrenci olarak başvurması gerekmeyecektir ve bu nedenle bir Vize veya Çalışma İznine ihtiyacı olmayacak.

Kanada’da eğitim için bizi arayın

Kanada’da eğitim, Kanada dil okulları, Kanada üniversiteleri, Kanada kolejleri ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı için bizlere 0 212 543 58 06 dan ulaşabilir yada şubelerimizi ziyaret edebebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?