Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Yurtdışı eğitim için konaklama seçenekleri

Yurtdışı eğitim konaklama seçenekleri
Edu Vizyon olarak, Yurtdışında sorunsuz bir eğitim süreci geçirmenizi için en uygun konaklama seçeneklerini sunuyoruz.

Yurtdışı eğitim konaklama seçenekleri nelerdir ?

Yurtdışı eğitim konaklama , yurtdışında geçirilen eğitim sürecinin en önemli noktalarından bir tanesidir. Eğitiminizin sağlıklı ve başarılı geçebilmesi için size en uygun ortamlarda konaklamanız gerekir. Konakladığı ortamda mutluluk bulamayan öğrenci eğitiminden gereken verimi alamaz, hayatında sürekli bir şeylerin eksikliğini hisseder. Mutlu olabileceğiniz koşullar yurtdışı eğitim danışmanınız ile paylaşılmalı ve tercih edebileceğiniz en iyi konaklama hizmetleri sağlayan yurtdışı eğitim kurumu hakkında bilgi alınmalıdır. En iyi yurtdışı eğitim kuruluşu tercihinin profesyonel eğitim danışmanınızın yönergeleri dışına çıkılmadan yapılması gerekir

Yurtdışı eğitim konaklama hangi yerlerde olmaktadır ?

Yurtdışı eğitim konaklama seçeneklerini yurt dışında eğitim veren kurumlar ve eğitim danışmanlıkları öğrencilere sunmak durumundadır. Seçenekler arasında Öğrenci Evlerinde Konaklama, Aile Yanı Konaklama, Apartman Dairelerinde Konaklama, Yurtlarda Konaklama, Pansiyon ve Otellerde konaklama şeklinde birçok alternatife ayrılır. Yurtdışı dil okulları seçenekleri profesyonel danışman aracılığıyla belirlenirken konaklama ihtiyaçları da göz önünde bulundurulmalıdır. Yurtdışı dil okulu tercihleri okulun öğrencilerine sağladığı alternatif konaklama seçeneklerinin avantajlarına göre yapılmalıdır.

Öğrenci Evlerinde Konaklama:(StudentHouses)Okulunuzun öğrencilerine sunduğu konaklama evinde farklı milletlerden belirli sayılarda kişiler belirli sayıda odaya yerleştirilir. Öğrenci evinde genel düzen ve beslenme ihtiyaçları öğrenciler tarafından sağlanır. Öğrenci evlerinde konaklama ortamları farklı kültürlerle kaynaşmak isteyen ve özgürlüğüne düşkün bireyler için oldukça uygundur.

Aile Yanı Konaklama

Öğrendiğiniz dilin aile kültürüne hâkim olmak için aile yanı konaklama oldukça uygundur. Gün içerisinde aile bireyleriyle diyalog kurarak dil pratiği yapmış olursunuz. Yanında kalacağınız aile dil eğitim okulunuz tarafından özenle ve belirli kriterler çerçevesinde seçilmiştir. Aile yanında yarım pansiyon ya da tam pansiyon konaklama fırsatları mevcuttur. Aile evinde internet erişimi bulunurken internet bağlantısı için ekstra ücret talebi söz konusu olabilir. Yurt dışı dil eğitimi için aile yanında konaklama seçeneklerinin avantajları bulunurken bazı dezavantajları da vardır. Avantajları aile bireyleriyle diyalog kurarken dilinizi geliştirme ve aile kültürünü tanıyabilme fırsatıdır. Ancak aile yanında konaklama seçeneğinde diğer ülkelerden öğrencilerle yurtta konaklama gibi günün her saatinde iletişim kuramaz yalnızca okulda ve sosyal ortamlarda beraber olabilirsiniz.

Apartman dairelerinde konaklama

Bu fırsat bazı dil okulları tarafından öğrencilerine sunulmaktadır. Apartman dairelerinde konaklamanın avantajı aynı binada yaşayan farklı kültürlerden bir araya gelmiş küçük öğrenci grupları anlaşabilmek için eğitim aldıkları dil üzerinden konuşmak zorunda kalacaklardır. Bu zorunluluk şartlarında sürekli pratik yapılacak ve eğitim alınan dil daha kısa süre içerisinde geliştirilebilecektir. Okulunuzun öğrencileri için ayarladığı apartmanlar tamamen eğitim standartlarınıza uygun döşenmiştir.

Yurtlarda konaklama

Dil okulunuzun özel öğrenci yurtlarında ya da o ülkenin diğer öğrenci yurtlarında odalar genellikle tek kişilik olmakla beraber banyoları paylaşımlı ya da özel olabiliyor. Öğrenciler yurtta kendilerine sunulan en çok altı kişiyle paylaşıma açılmış mutfak aracılığıyla özel yemeklerini pişirebilmekte. Öğrenci yurtlarının birçoğunda kablosuz internet seçeneği bulunuyor. Yurtlarda konaklamanın avantajı rahat ve eğlenceli bir ortam olması sayılabilir. Dezavantajları ise yerel halkla iletişim kurma imkânının olmaması ve aile yanında konaklamaya göre daha masraflı olmasıdır. Üstelik aile yanı konaklama seçeneğinde bulunan sessizlik ortamına sık rastlayamazsınız.

Pansiyon ve otellerde konaklama

Pansiyon ve otel seçeneği konaklama alternatiflerini geniş tutan bazı dil okulları tarafından sağlanmaktadır. Okuldan sonra tek başınıza vakit geçirmek istiyorsanız bu seçenek tam size göre. Otel seçimi öğrenciye bırakılırken odalar genel olarak tek kişiliktir. Rezervasyon işlemleriniz Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı tarafından dil eğitimi göreceğiniz okula yaptırılır.

Yukarıda bahsi geçen konaklama seçeneklerinin birbirlerine göre avantajı ya da dezavantajı olabilir. Her eğitim kurumu her konaklama seçeneğini sunamamaktadır. Konaklama hakkında kendinize özel seçenekler alabilmek için Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanları ile iletişim kurabilirsiniz.

Edu Vizyon ile yurtdışı eğitim konaklama hakkında daha fazla bilgi.

Yurtdışı eğitim konaklama ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı için bizlere her daim 0 212 543 58 06 yada 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?