Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere’de Dil Eğitimi

İngilizce öğrenmek için İngiltere doğru seçim mi?

İngiltere dil eğitimi denlince ilk akla gelen ülke. İngilizce dilini doğduğu yerde ve anadil olarak kullanıldığı ülkede öğrenmek kuşkusuz en doğru seçenektir. İngiltere coğrafi olarak da ülkemize yakındır. İngiltere’de ingilizce eğitimi onlarca dil okulu tarafından verilerek çok büyük endüstri haline gelmiştir.

 İngiltere dil okulları sık sık denetleniyor

İngiltere’de dil eğitiminin kapsamı oldukça büyük olduğundan beraberinde denetleme ve düzenleme uygulamalarını da gerektiriyor. British Council ve English UK ingiltere dil okullarını denetler ve akredite eder. İngiltere dil okullarında eğitim alan öğrencilerin başarılı olup, hedeflerine ulaşabilmeleri için gereken her şey yapılmaktadır.

İngiltere dil okulları her yerde

İngiltere’nin her bölgesinde çok sayıda dil okulu bulunur. Yabancı öğrenciler genelde bölge olarak Londra çevresi ve güney İngiltere’yi tercih ederler. Cambridge, Bournemouth, Oxford, York, , Ramsgate, gibi eğitim şehirleri de ingilizce dil okulu için iyi seçeneklerdir. Son yıllarda Liverpool, Manchester hatta İskoçya, Galler ve İrlanda’da dil eğitim okulları tercihinde artış yaşanmıştır.

İngiltere dil eğitim sistemi

Yabancı dil eğitimlerini İngiltere’de alacak öğrencilerin haftada en az 15 saatlik eğitim programlarına katılmaları zorunludur. Dil okullarında derslikler 8-16lık gruplardan oluşur, kalite ve eğitim standardına göre değişebilir. Kaliteli dil eğitim okullarında sınıflardaki öğrencilerin farklı milletlerden olmasına dikkat edilir, her gruba yönelik ülke kotası uygulanır. Bu uygulama sayesinde eğitim kalitesi önemli ölçüde artmaktadır. Dil okullarının tümünde yıl boyu devam eden kurs programları düzenlenir. Yeni gelen öğrenci seviye tespit sınavına girer ve sonucuna uygun bir gruba yerleştirilir. Dil okullarında yetişkin statüsü genellikle 16 yaştır, bazı okullarda 18 olarak değişebilir.

İngilizce program içerikleri

Standart uygulanan İngilizce eğitim programları genelde haftada 20 saattir. Programlar genel olarak hafta içi 09:00 – 13:00 arasındadır ve içeriğinde eğitimin temeli olarak nitelendirilen 4 beceri dersi bulunur. Programını daha yoğun seçen öğrencilere öğle arasından sonra 2 saat daha ders verilir, ekstra verilen derslerin kapsamı tercih ettiğiniz alandaki yoğunluk gösteren derslerdir. Eğitime öğleden sonra başlamak alternatif olarak bazı okullarda mümkündür. Derslerin öğleden sonra başladığı grup, sabah ders grubuna göre daha indirimlidir, fakat verilen derslerin kapsamı aynıdır.

İngiltere indirimli dil okulları

Dil eğitim programlarına uzun süreli katılmak isteyen öğrenciler için çeşitli okullarda Akademik Dönem ve Akademik Yıl programları sunulur. Bu programların süresi 6-9 aydır, standart grupların aksine yılın belirli dönemlerinde başlar. Akademik dönem ingilizce kursları ve Akademik Yıl programlarında %30’a varan indirimler ve ekstra dersler alabilirsiniz, ders içeriği standart programlarla genellikle aynıdır.
İngiltere’de bulunan dil okulları hakkında bilgi için TIKLAYINIZ

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?