Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Amerika Üniversiteleri

Anasayfa » Yurtdışında Üniversite » Amerika Üniversiteleri

Amerika’da Üniversite Eğitimi

Amerika Üniversiteleri, ABD’de eğitim almanız için en iyi seçeneklerden bazılarıdır . ABD’de yurtdışında eğitim alma şansınız olursa, o zaman hayatınızın en şanslı günü olacak. Amerika’da bulunan üniversitelerin tüm dünyaya yayılmış bir itibarı vardır. Uluslararası öğrenciler için ABD’de eğitim görmek, ömür boyu sürecek harika bir deneyim olacaktır. Halen uluslararası öğrencilerin çoğu, yüksek lisanslarını ABD’de sürdürmektedir .

Bu üniversiteler, orada okuyan öğrencilere mümkün olan en iyi eğitim ve kariyer fırsatlarını sağladıkları bilinmektedir. ABD’de yurtdışında okumak istiyorsanız, o zaman kesinlikle ABD’deki bu üniversiteleri tercih edebilirsiniz .

ABD’de Eğitim

ABD’de eğitim almayı planlıyorsanız , eğitim sisteminin nasıl olduğunu bilmelisiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nde oybirliğiyle alınan bir Eğitim yapısı yoktur. ABD herhangi bir ulusal eğitim sistemini takip etmiyor. Diğer birçok ülkenin aksine ülke için eğitim kurulu bulunmamaktadır. Ancak her eyaletin kendi eğitim sistemi ve eyalet mezuniyet sınavları vardır.

Ülke çapında önemli bir derecelendirme faktörü GPA’dır (Not Ortalaması) ve diğer faktörlerin yanı sıra, bir kolej veya Üniversiteye kabul düşünüldüğünde önemlidir.

ABD’de Mezuniyet ve Mezuniyet Sonrası için üç tür kurum vardır: ABD’de Üniversiteler, ABD’de Community College’lar, ABD’de Liberal Arts College. 3 tür kurumun tamamı aşağıda ayrıntılı olarak tartışılmaktadır:

ABD’deki Üniversiteler

ABD’de iki tür Üniversite vardır : Kamu ve Özel. Devlet Üniversiteleri ABD Eyalet Hükümetleri tarafından finanse edilmektedir ve Özel Üniversitelere kıyasla ABD’de çok uygun fiyatlı üniversitelerdir. Özel Üniversiteler herhangi bir devlet kurumuna ait değildir ve öğrenim ücretleriyle çalışırlar.

Üniversitelerin çoğu yüksek lisans, lisansüstü ve doktora programları sunmaktadır. Üniversiteler kolejlerden daha büyüktür ve kolejlerden daha fazla fırsat sunarlar.

ABD’deki Topluluk Kolejleri

Bunlar öğrenciler için mesleki veya sertifika programlarıdır. Community Colleges, üniversitelerden daha küçüktür. Bu topluluk kolejinin sunduğu programların çoğu iki yıl sürüyor. Topluluk kolejleri, öğrencilerin gelecekte daha yüksek bir akademisyen seviyesine ulaşmaları için bir köprü görevi görebilir.

ABD’deki Liberal Sanatlar Koleji:

Bunlar çoğunlukla ABD’deki lisans derecesi programlarıdır ve liberal sanatlar ve bilimler öğrencileri içindir. Bunlar çoğunlukla dört yıllık kurslardır. Liberal Sanatlar koleji, finansmanın doğası gereği hem Kamu hem de Özel olabilir.

ABD’deki en iyi üniversiteler hangileridir?

ABD, dünyanın en iyi üniversitelerinin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Aslında, dünyadaki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Stanford Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi’nin en iyi 3 üniversitesi, QS dünya üniversitesi sıralaması 2020’ye göre ABD’de bulunmaktadır.

ABD’de çok fazla okul var Hangi Amerika Üniversiteleri için başvuru yapmalıyım?

ABD’de hangi okula başvuracağınıza karar vermek tamamen bütçenize ve devam etmek istediğiniz uzmanlık hedefinize bağlıdır. Doğru araştırma yapın ve ardından kariyerinizi büyük ölçüde etkileyeceği için ihtiyaçlarınıza ve rahatlığınıza uyan üniversitelere başvurun. Ayrıca bazı standartlaştırılmış puana ve belirli bir not ortalamasına ihtiyacınız olacak. Bu nedenle, şartları karşılayabileceğiniz okullara başvurun, böylece kabul mektubunuzu herhangi bir zorluk yaşamadan alabilirsiniz.

Bir ABD üniversitesine nasıl kabul alınır ?

Bir ABD üniversitesine kabul edilmek için birkaç adım var. Seçilen üniversitenin gereksinimleri hakkında araştırma yapın. Transkript, LOR, SOP, standart test puanları vb. Gibi tüm belgeleri toplayın. Bilgileri üniversitenin web sitelerinden bulabilirsiniz. Ardından, başvuru ücretini gerektiği gibi uygulayın ve ödeyin. O halde üniversiteden alınacak kabul mektubunu bekleyiniz.

Amerikan üniversitelerine başvuru süreci gerçekten çok kolay ve tek yapmanız gereken planlama yapmak. Endişelenme; Üniversiteye kabul süreci adımlarını takip etmenize yardımcı olmak için buradayız.

ABD’deki üniversitelere ne zaman başvurulur?

ABD’de eğitim almaya karar verir vermez, hazırlıklara başlayın, çünkü başvuru için çok zamana ihtiyacınız olacaktır. ABD üniversitelerinin yerine getirilmesi gereken bazı koşulları vardır, kontrol edin ve gerekli sınavlarınızı vermeye başlayın, gerekli tüm belgeleri toplayın vb. Daha sonra uygun bir araştırmadan sonra ABD’deki üniversitelere başvurun. ABD üniversitelerinde sunulan 3 giriş vardır. Bunlar Güz alımı (Eylül-Aralık arası), İlkbahar alımı (Ocak-Mayıs arası) ve Yaz alımı (Mayıs civarında başlar). Son teslim tarihleri ​​gelmeden önce başvurmaya başlayın. Mutlaka bir yurtdışı eğitim danışmanlığı ile birlikte çalışın.

Unutmayın Edu Vizyon sizden kesinlikle bu süreçte ve sonrasında bir ücret talep etmeyecektir. Ücretsiz bir şekilde başvuru işlemlerinizi bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce dil yeterlilik gereksinimleri nelerdir?

ABD üniversiteleri, dili akıcı bir şekilde okuyabildiklerinden, yazabildiklerinden ve konuşabildiklerinden emin olmak için uluslararası öğrenciyi kaydettirmeden önce İngilizce dil yeterlilik testi gerektirir. ABD kurumunda dersler İngilizce dilinde yapıldığından. ABD kurumlarının öğretilerini anlamak için İngilizce dilindeki yeterliliğinizi ve yeteneğinizi kanıtlamak için TOEFL veya IELTS gibi sınavlara girebilirsiniz .

ABD Üniversitelerine Başvuru Adımları:

Amerika’da okumak istiyorsan atman gereken bazı adımlar var. Bu adımlar, Amerika’da daha ileri bir eğitim almak isteyenler için harika. Bu adımlara bir göz atın.

Üniversiteleri Keşfedin

Bu, ülkenizdeki eğitim seviyenizi bile tamamlamadan önce yapmanız gereken bir şey. Amerika’daki üniversitelerin sayısı kesinlikle artıyor. O kadar çok seçenek var ki, hangi üniversiteyi seçeceğiniz konusunda kafanız karışabilir. Yani araştırma, sahip olduğunuz tek seçenektir. Doğru araştırma ve bilgi sizi daha ileri eğitiminize devam etmek istediğiniz üniversiteye götürecektir. Finallerinizden iki yıl önce üniversiteler için araştırma yapmak için harika bir zaman olacak. Her şeyi zamanında hazırlayabilmek için uluslararası öğrenciler için ABD üniversite başvuru tarihlerini kontrol ettiğinizden emin olun.

ABD Üniversitesine Kabul Koşulları

ABD’de okumak istediğiniz üniversiteye karar verdikten sonra , gereksinimleri de kontrol etmeniz gerekir. Amerika’daki farklı üniversitelerin kabul için farklı gereksinimleri vardır. Kabul prosedürü için gerekli olacak tüm gerekli belgelere sahip olduğunuzdan emin olun.

ABD Üniversiteleri kabul koşulları

  • Not transkriptleri veya kayıtları (lise ve / veya üniversite)
  • Özgeçmiş
  • İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı (IELTS, TOEFL)
  • Test puanları (SAT, ACT, GRE, GMAT)
  • Motivasyon mektubu / Essay
  • Başvuru ücreti
  • Banka hesapları kanıtları, Sponsorlar
  • Geçerli bir pasaport

Ayrıca, ABD’deki konaklamanız için mali açıdan hazırlıklı olduğunuzdan da emin olmanız gerekir. Açıkçası, ABD’deki eğitiminiz sırasında herhangi bir finansal problem yaşamak istemezsiniz, değil mi? ABD Üniversitelerine başvurmadan önce üniversitenin sunduğu tüm burslara göz atın. Farklı üniversitelerin öğrenciler için farklı burs programları vardır.

ABD Üniversitelerine Başvurun

ABD’de üniversiteye başvurmak, tüm prosedürde bir sonraki adımdır. Birden fazla üniversiteye başvurduğunuzdan emin olun. Bu, ABD’de yurtdışında eğitim alma şansınızı artırır. Her zaman diğer üniversitelerden birine girme şansınız vardır. Kabul prosedürlerini inceleyin ve buna göre ABD Üniversitelerine başvurun.

ABD üniversiteleri için başvuru maliyeti

Hemen hemen tüm ABD üniversiteleri geri ödemesiz başvuru ücreti almaktadır. US News tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bir üniversite başvuru ücretinin ortalama maliyeti yaklaşık 43 ABD dolarıdır ve en yaygın ücret, bir üniversiteye giriş başvurusu için 50 ABD dolarıdır. 50 ABD doları ve 250 ABD doları civarında olabilir diyebiliriz. Başvuru ücreti üniversiteye göre farklılık göstermektedir.

ABD VİZE Başvurusu

Uluslararası öğrencilerdeyseniz, ABD’ye seyahat edebilmek için bir VISA’ya ihtiyacınız olabilir. Ve şimdi soru kafanızda ABD çalışma vizesine nasıl başvuracağınız konusunda ortaya çıkıyor. Vize başvuru süreci çok basit olduğu için endişelenmeyin. Gerekli tüm belgelerle başvurun ve hazırsınız.

Artık üniversitelere başvurduğunuza ve VISA’nız olduğuna göre hareket zamanıdır. ABD Üniversitelerine başvurmak için her bir adımı takip ettiğinizden emin olun. Böylelikle Amerika’da harika bir eğitim hayatına sahip olabilirsiniz.

ABD Üniversitelerine başvuran Türk öğrenciler için öneriler

Şaşırtıcı incelemelere ve iyi tanınan yüksek dereceli kolejlere başvuruyor olabilirsiniz, ancak önemli olan asıl şey uzmanlığınızdır. Daha az tanınan kolejler, seçtiğiniz alan için en iyisi olabilir. ABD’de kariyerinize daha uygun olan üniversite arayın.

Uluslararası öğrenciler, ABD kolejleri için üniversite başvurusu için zaman çizelgesine dikkat etmelidir. Son teslim tarihlerini önceden tahmin etmeleri ve erken planlamaları gerekir.

Amerika’da 2-3 okula aynı anda başvurun, böylece seçenekleriniz olur.
Uluslararası öğrenciler için gerekli tüm standart testlerde başarılı olun. Uluslararası öğrencilerin İngilizce konuşma becerileri, sınıfa ne kadar iyi katılabileceğinizi ve işe ne kadar ayak uydurabileceğinizi etkilediği için TOEFL veya IELTS gibi sınavlardan değerlendirilir.

ABD üniversitelerine başvururken makale çok önemlidir. Pek çok örnek makale okuyun, iyi bir makalenin nasıl yazılacağına dair bir fikir edinin ve okuyucu üzerinde mükemmel bir izlenim bırakacak bir makale yazın.
ABD’deki kolejler her zaman pahalıdır, bu yüzden biraz burs veya finansal yardım bulmaya çalışın ve bunun için başvurun.

Amerika'da Üniversite Başvurusu

Amerika Üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizi 0 212 543 58 06 ‘dan arayabilir, şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?