Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

George Mason Üniversitesi

George Mason Üniversitesi: Ülkenin başkentinde okuyun

George Mason Üniversitesi, 50 yıldan kısa bir süre içinde hızla genişleyerek ABD’nin Virginia eyaletindeki en büyük devlet araştırma üniversitesidir.

1957’de Virginia Üniversitesi’nin bir şubesi olarak sadece 17 öğrenciyle kurulan üniversite, 1972’de bağımsızlığını kazandı ve bugün yaklaşık 130 ülkeden on binlerce öğrencisi ile uluslararası bir üniversitedir.

76 lisans ana dalında eğitim sunan  Üniversite, ABD’de çatışma çözümü, bilgi teknolojisi, biyo informatik , hesaplamalı sosyal bilimlerde doktora programları sunan ilk üniversitedir.

Fairfax şehrindeki lisans odaklı kampüs, 677 dönümlük ormanlık alana sahiptir ve Washington DC’den sadece 25 km uzaklıkta bulunmaktadır; National Geographic ve ABD hükümeti dahil olmak üzere önemli kurumlara stajyer öğrenci gönderir.

Birçok mezun Washington ve Virginia Eyalet Yüksek Öğretim Konseyi’nde çalışmaya devam ediyor, George Mason Üniversitesi mezunları Virginia ve Washington DC ‘de ki en yüksek ortalama başlangıç ​​maaşlarına sahip üniversite olarak dikkat çeker.

Üniversitenin ayrıca Arlington’da, çoğunlukla Hukuk, Politika, Devlet ve Uluslararası İlişkiler ve Anlaşmazlık analizi ve Çözümü alanlarında yüksek lisans , profesyonel derece programları ve Prince William County’de yaşam bilimlerine odaklanan bir şehir kampüsü de bulunmaktadır.

Üniversitenin Kore Songdo’daki kampüsünde 2012’de açılan ve ekonomiye odaklanan çeşitli süreler de yurtdışı eğitim seçenekleri sunulmaktadır.

Üniversite, bulutlu leoparların, kırmızı pandaların, Przewalski atlarının ve diğer nesli tükenmekte olan türlerin bulunduğu Smithsonian-Mason Koruma Okulu’ndaki Smithsonian Enstitüsü ile ortaktır ve önemli çalışmalar yapmaktadır.

Edu Vizyon, George Mason Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen Türk öğrencilere,destek ağı sağlayarak onların Amerikan üniversite yaşamına entegre olmalarına yardımcı olur ve İngilizce dil becerileri ve çalışmaları konusunda ücretsiz danışmanlık sunar.

George Mason Üniversitesi hakkında bazı önemli sayısal veriler

  • 35.922 usd yıllık ücret
  • 58.433 usd / ortalama mezunların 10 yıl sonraki tahmini maaşları
  • 18.1 Personel başına düşen öğrenci sayısı
  • % 11 Uluslararası öğrenci yüzdesi
  • 53: 47 kadınların erkek öğrencilere oranı
  • 30.500 Toplam öğrenci sayısı öğrenci sayısı

Not : Veriler  2021 ABD Sıralaması ve  2021 Dünya Üniversite Sıralaması için toplanan verilere dayanmaktadır ( kaynak : THE World University Rankings )

 

George Mason Üniversitesi’nde bir gelecek inşa edin

George Mason Üniversitesi, hem küçük bir şehrin güvenliğini hem de çok daha büyük bir şehrin fırsatını sunuyor. ABD’deki 12. En Güvenli Kampüs arasında, arkadaşlarınızla sınıftan öğle yemeğine, yurdunuza geçerken kendinizi çok rahat hissedeceksiniz.

Daha fazlasını üstlenmek istediğinizde, kariyerinizi bilim, politika, medya, işletme, teknoloji ve daha pek çok disiplinde inşa edebileceğiniz ülkenin başkentinde fırsatlarla dolu bir üniversite. Kennedy Center, Smithsonian müzeleri, galeriler, hayvanat bahçesi ve müzik mekanları hafta sonlarınız için keyifli alanlar oluşturur.

Neden George Mason Üniversitesi’ni seçmelisiniz?

– Uluslararası bir merkez üssü – kendinizi çeşitliliği yaşayan ve soluyan şehirde bulun. DC’yi evleri haline getiren dünyanın her yerinden öğrencilere, profesyonellere ve liderlere katılın.

– Gelecekteki kariyeriniz için harika bir network – Şehrin her yerinde bulunan Fortune 500 genel merkezi ile hem kampüste hem de ön kapınızın hemen dışında ağ kurma fırsatı bulacaksınız. Sizi sektörünüze bağlayan ve kendi alanlarında izlenimler yaratan fakülte ve mezun arkadaşlarınızı tanıyan, öğrenci tarafından işletilen organizasyonlara katılın. İster girişimcilik ister araştırma ilgi alanlarınız olsun, üniversitemiz ve şehrimiz bir sonraki adım için hazırlanacaktır.

– Yüksek dereceli dereceler – Üniversite deneyiminizi, alanınızdaki diğerlerini büyüleyen bir derece ile tamamlayın. Yüksek dereceli programlarımız, en güncel müfredatı ve yenilikçi araştırmaları almanızı sağlar. Başarılı olmak için tüm doğru araçlara sahip olduğunuzu bilerek mezun olacaksınız.

– Yurtdışındaki En İyi Üniversitelerde 87. sırada

– Yatırımın Geri Dönüşü Konusunda Mühendislik Bölümleri için En İyi Kolejler için 6.

– Princeton Review tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en çeşitli 4. üniversite

– Bir araştırma üniversitesi olarak, öğrencilere dünyaca ünlü profesörlerle birlikte orijinal araştırma yapma fırsatı sağladığı için ulusal olarak tanınmaktadır.

– George Mason öğretim üyeleri son yıllarda Ekonomi dalında 2 Nobel Ödülü kazandı

 

– George Mason Üniversitesi, 2018 yılında 18.993 lisans başvurusu aldı ve bu, yıllık% 22,2’lik bir büyümeyi temsil ediyor. Bu 18.993 başvurandan 15.446 öğrenci kayıt için kabul edildi ve% 81.3 gibi yüksek bir kabul oranına sahip.

George Mason University ile akademik mükemmelliğe ulaşın

Ön planda programlar ve kariyer hazırlıkları ile, Mason’da ve ötesinde başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi alacaksınız. Virginia devlet üniversitesi mezunları için en yüksek ortalama başlangıç ​​maaşında Mason’un 1 numaralı sıralamasına götüren en üst düzey programlardan birini seçin.

Mason, en popüler programları arasında, Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü (Schools.com 2018), Siber Güvenlik (CyberDegrees.org 2019) ve En İyi 78 Lisans İşletme Programlarında (US News & World Report 2018) 1. sırada yer almaktadır. Mezun olduktan sonraki altı ay içinde istihdam edilen Mason mezunlarının% 82’sine katılın. Lider eğitime ek olarak, akademik yolculuğunuz boyunca kariyer gelişiminden yararlanacaksınız. Özgeçmiş ve kariyer atölyelerine katılın veya bölgeden 300’den fazla şirketin ev sahipliği yaptığı kampüs içi kariyer fuarına uğrayın.

George Mason Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

 

Dersler Süresi Öğrenim Ücretleri
Mühendislik  4 Yıl 23001 USD – 32382 USD
Bilim  4 Yıl 23001 USD- 32382 USD
Sanat  2 yıl 26460 USD
Yönetim  27 Ay – 2 Yıl 31941 USD – 42004 USD

George Mason Üniversitesi Giriş Koşulları

 

Dersler Sınav
Sanat TOEFL, IELTS
Mühendislik IELTS, TOEFL, SAT, PTE, GRE
Yönetim GMAT, GRE, IELTS, TOEFL, PTE
Bilim TOEFL, IELTS, GRE, PTE

George Mason Üniversitesi Başvuru ve Kabul İşlemleri

George Mason Üniversitesi, Amerika Üniversiteleri, Amerika dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı hakkında ki sorularınız için Türkiye geneli Edu Vizyon şubelerini ziyaret edebilir, yada bize 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88 ‘den bize ulaşabilirsiniz.

Şubelerimiz için TIKLAYINIZ

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?