Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Amerika’da Üniversite Eğitimi

Amerikada üniversite eğitimi

Amerika’da  Üniversite Eğitimi

Amerika’da üniversite eğitimi planlayan oldukça fazla uluslararası öğrenci var. Lisans ya da Yüksek Lisans eğitimi için Amerika’ya gitmeyi planlayan binlerce öğrenci var ve Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyenlerin her geçen yol daha da çok artıyor. Makalemiz de Amerika’da üniversite eğitimini birkaç başlık altında ele aldık.

Amerika, geniş toprakları sayesinde sahip olduğu 4000 üniversite ile Dünya’da en çok öğrenci göçü alan ülke. Öğrencilere sunduğu imkanlar, Dünya’nın en iyi ilk 100 üniversitesi arasındaki en çok üniversiteye sahip olan ülke olması, sosyal imkanlar ve mezuniyet sonrası çalışma hakkı gibi bir çok nedenden ötürü de her sene binlerce öğrenci de yüksek lisans eğitimi almak için Amerika’ya geliyor.

Amerika’da Master/Yüksek Lisans Program süreleri genellikle 2 yıl olsa da, MBA programlarına katılacak olanlar için 1 yıllık alternatifler de var.

Genellikle Eylül ayında başlayan programlar için ise, olası sorunlar göz önüne alınarak en az 6 ay kadar öncesinden başvuruyu yapmış olmak gerekiyor. Mümkünse bu süreç mezun durumunda iken son sınıfta başlatılmalı.

Amerika’da Yüksek Lisans yapabilmek için gerekenler kısaca şu şekilde listelenebilir;

* Yeterli düzeyde İngilizce

Genellikle isteneler TOEFL için minimum79, IELTS için 6.0/6.5

* İyi bir diploma notu

4 yıllık bir üniversiteden alınmış en az 2.25’lik bir diploma notu. Ama unutulmamalılıdır ki Amerikan Üniversiteleri 4 üzerinden en az 3 ve üzeri GPA ye sahip öğrencilere daha fazla şans vermektedir.

* Maddi Yeterlilik

Hem okul ücretleri, hem de günlük giderler ve konaklama için. Ortalama yıllık 15.000 – 35.000 USD gibi bir ücreti gözden çıkarmak gerekir.

* Referans Mektupları

Üniversite hocalarından alınacak, resmi dille yazılmış 2 adet referans mektubu.

* GMAT ve GRE sınavlarından istenilen puanları alabilmek.

Bu koşul başvuruda bulunulacak üniversiteye göre değişiklik göstermekte. Sayısal bölümler için GMAT sonuçları istenirken, İktisat ağırlıklı bölümlerde GRE sonuçları istenebilir.

Amerika’da yüksek lisans sonrası çalışma izni

Amerika’da Yüksek Lisans yaptıktan sonra iki seneye kadar uzatılabilen çalışma izni hakkı var. Bu süreç içerisinde yasalara bağlı kalarak yaşayanlar, belli bir iş deneyimi ve uzmanlık sahibi olanlar ise genellikle çok rahat bir şekilde

Prestijli Bir Diploma

Dünyanın en iyi 100 Üniversitesi’nin yarıya yakını Amerikan Üniversiteleridir. Amerika’dan alınacak bir yüksek lisans diploması ile Dünya’nın her yerinde iş ya da akademik kariyer başvurusunda bulunmak mümkün. Ancak Amerika’da yüksek lisans programlarının çok farklı dallara ayrılması ile ülkemizde YÖK tarafından kabul görülmeyen bazı programlar da var. Nadiren karşılaşılan bir durum olsa da Türkiye’de akademik kariyer planı yapanların buna dikkat etmesi önemli.

Amerika’da Yüksek Lisans Ücretleri

Amerika’da Yüksek Lisans Ücretleri ortalama, yıllık 15 ile 30 bin dolar arasında değişmektedir. Konaklama ve günlük ihtiyaçlar da göz önüne alınırsa yıllık 15 bin dolar da bunun için ayırmak gerekir.

Ancak Amerika’da Yüksek Lisans başvurusu yapacak bir kimse, Amerika’ya has bir çok burs olanağından faydalanarak bu eğitimi çok daha ekonomik şartlar altında alabilmekte. Bu sebeple Yüksek Lisans başvurusu yaparken bu alanda danışmanlık hizmeti veren kişi ya da kurumlardan destek almanız yararınıza olacaktır.

Amerika’da Üniversite Eğitimi Başvuru ve Kabul

Amerika’da üniversite eğitimi, Amerika üniversiteleri, Amerika dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları için bizi arayabilir yada şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tel : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?