Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Johns Hopkins Üniversitesi

Johns Hopkins Üniversitesi

Johns Hopkins Üniversitesi, 1876 yılında Amerika Birleşik Devletleri Maryland eyaletinde kurulmuştur. Adını girişimli ve kölelik karşıtı Jonhs Hopkins’ten almıştır. Hayırsever Jonhs Hopkins servetinden büyük bölümü Maryland’de üniversite ve hastane yapılması için bağışlamıştır.

JHU Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk araştırma üniversitesi olarak tarihe imzasına atan özel bir eğitim kurumudur. Dünya çapında dokuz farklı akademik alanda başarılı çalışmalar yürüterek, eğitimler veren tek üniversitedir. Johns Hopkins Üniversitesinin misyonu dünyayı daha iyi ve yaşanılabilir hale getirebilmek için yeni fikirler ışığında yürümek, bu fikirleri paylaşmaktır. Her yıl araştırmalar için yüksek bütçeler ayrılmaktadır. Okulun öğretim üyeleri, üniversitenin kendi bünyesindeki kaynakları da kullanarak birbirlerinin eksikliklerini tamamlamaya ve araştırmaları daha faydalı boyutlara taşımayı hedeflemektedirler.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin dünya genelinde ilk 25 üniversite arasında olması okulun başarı boyutunu gözler önüne sermektedir. Amerika Birleşik Devletlerinde ise en iyi üniversitelerinden biridir. Özellikle hemşirelik, tıp, fizyoloji alanlarında dünyanın en iyi on kurumu içerisindedir. Okulun bölümlere göre yıllık ortalama eğitim ücretleri 45.000 Amerikan doları civarındadır. Kurulduğu yıldan bu yana pek çok ünlü isim mezun eden üniversiteden 30 civarında Nobel ödülü sahibi bulunmaktadır. Michael Bloomberg, Woodrow Wilson, John Astin, Gertrude Stein gibi pek çok isim eğitim almıştır.

Johns Hopkins Üniversitesi Kabul Şartları

25.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan üniversiteden kabul alabilmek için sınırların ötesinde düşünme gücüne sahip olmanız beklenir. Kendi gelişimini tamamlarken çevresindekilere de faydalı olabilecek özel bireyler seçilmektedir. Yüksek lisans bölümlerinin kendilerine özel şartları bulunduğundan bölüme göre değerlendirmek gerekmektedir. Genel çerçevede yüksek lisans başvuruları için GRE ya da GMAT test sonuçları gerekebilmektedir. Lisans bölümleri için TOEFL, IELTS gibi uluslararası geçerli sınavlardan birinden alınan dil yeterlilik belgesi, SAT, ACT skorları, lise diploma ve trankript, öğretmenlerden alınacak referans mektupları, başarı belgeleri, varsa sertifikalar, özgeçmiş, niyet mektubu gerekmektedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden birine kabul alabilmek için, dünyanın en iyilerinden olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Okulun öğrenci kulüplerine teşvik etmesi ile üniversite öğrencisi olmanın enerjisini iliklerinize kadar hissetmeniz sağlanmaktadır.

Johns Hopkins Üniversitesinde Konaklama

Johns Hopkins Üniversitesinin kendi bünyesinde yurtları bulunmaktadır. Yurtların standartları oldukça yüksektir. Özellikle yemekhanesinde veganlar, fıstık alerjisi bulunanlar kendilerine özel yiyecekler bulabileceklerdir. Amerika’nın en iyi yemek sunumuna sahip okuludur. Yurtlarda benzersiz bir üniversite hayatı yaşarken, dünyanın farklı noktalarından gelen öğrenciler ile arkadaş olma şansı bulabilirsiniz.

Johns Hopkins Üniversitesinin Ana Kampüs ve Fakülteleri

Homewood Kampüsü
Sanat ve Bilim Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
East Baltimore ( Tıbbi Enstitü Kampüsü)
Hemşirelik Fakültesi
Tıp Fakültesi
Halk Sağlığı Fakültesi
Downtown Baltimore Kampüsü
Peabody Enstitüsü
İşletme Fakültesi
Washington D.C. Kampüsü
İleri Uluslararası Çalışmalar Fakültesi
Laurel Maryland Kampüsü
Uygulamalı Fizik Laboratuvarı

Johns Hopkins Üniversitesi , Amerika üniversiteleri ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz için bizi arayabilirsiniz. 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?