Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Neden yurtdışında dil eğitimi

Neden Yurtdışında dil eğitimi

 

Dil öğrenmeye başlamadan önce karşımıza çıkabilecek tüm zorluklar ve engeller gözden geçirilmelidir. Bilinçsizce çıkılan bir yol gösterdiğiniz çaba, azim ve maddi harcamalarınızın karşılığını vermez. Dili nasıl daha iyi kavrayabilirim, telaffuzları ağzıma nasıl oturtabilirim gibi sorular cevaplandırılmadan lisanı öğrenmeye başlamak yanlış bir davranıştır. Oltası olmadan, kendi çabalarıyla balık avlamaya çıkan bir insanın durumunu andırır.

Gerçek hayatta kullanılması gereken kelime telaffuzları kâğıt üzerindeki kullanımından çok farklıdır. Dilin telaffuzlarını daha iyi kavrayabilmek için sosyal aktivitelerde, iş hayatında ve eğlence ortamlarında kullanmak gerekir. İş hayatında kullanılması gereken lisan biçimiyle sosyal ortamlarda kullanılması gereken lisan biçimi büyük farklılıklar taşır. Sahip olduğumuz kısıtlı muhabbet diliyle, eğitim hayatına atılabilmek ve başarılı kariyer adımları atabilmek mümkün değildir. Bir dilin tüm becerilerine sahip değilseniz, o dili iyi bildiğinizi düşünmeyin. Dilin tamamen öğrenildiğinin düşünülebilmesi için okuma, konuşma, yazma, gramer vb. konularda uzman derecede bilgi sahibi olunması gerekiyor. Tüm konularda uzman bilgi edinmediğimiz takdirde bazen konuşulanları anlayabilir, anladıklarımıza cevap veririz ama yazarken sorun çıkabilir. Yazarken sorun çıkmadığını varsaysak benzer aksiliklerin oluşma olasılığı yüksek. Eksik bilgi beraberinde yanlışları da yanında getirir.

Neden yurt dışında dil eğitimi, konusuna değinmek istersek, ülkenin sokaklarında konuşulan sesler anadilinize değil öğrenmek istediğiniz dile ait olur. Kulaklarınıza sürekli o dilin kendi şivesi temas eder. Vakit geçirdiğiniz ortamlarda kurulması mümkün yabancı arkadaşlıklar farklı kültürleri tanımanızı sağlar, dilini öğrendiğiniz ülkenin kültürüne yabancı kalmazsınız. Ülkenin kültürüne yabancı olduğumuzu düşünürsek kültüründen haberdar olmadığınız bir dili anlayabilmek, verdiği ince mesajları hissedebilmek mümkün değil.

Tiyatro, sinema vb. tüm sosyal ortamlarda dilinizi geliştirebilmek için dili ülkesinde öğrenme fırsatından kendinizi mahrum etmeyin. Sadece sınıfta dil derslerine girmek yerine dili ülkesinde öğrenmek gerekiyor. Bu sayede kendinizi sadece sınıf ya da sokak diliyle sınırlamaz, öğrendiğiniz dili yaşam beceriniz haline getirmiş olursunuz.Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İngilizce dil okulları sahip oldukları kültür, dil becerisi, mesleki ve sınav tecrübeleriyle dil eğitimlerine hazırlar. O ülkenin yerli insanı gibi dili öğrenebilmek size anlatılanları en içten duygularla anlayabilmek için yabancı dil eğitiminizi yurtdışında alın.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?