Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

İrlanda dil okulları

İrlanda dil okulları

İrlanda dil okulları

İrlanda dil okulları, özelikle Dil eğitimi alırken çalışmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okullarındandır.

İrlanda, son yıllarda özellikle Türkiye’den dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci tarafından ziyaret edilmeye başlanmıştır. Bu durumun sebeplerinden bazıları; İrlanda’da daha az Türk öğrenci bulunması, İrlanda dil okulu fiyatlarının diğer ülke dil okulu fiyatlarına göre daha ucuz olması, kaliteli eğitim şartları, Türkiye’ye yakın olması, ülkenin doğal güzellikleri , 25 hafta ve üzerinde eğitim için başvuran öğrencilere yasal çalışma izni verilmesi ve İrlanda’nın öğrencilere güvenilir bir ortam sunmasıdır.

Dil eğitimi için İrlanda’ya gitmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehir Dublin’dir. Bu şehir İrlanda’nın başkentidir ve şehirde pek çok dil okulu, 3 üniversite, çok sayıda yüksek öğrenim kurumu bulunduğu için burası ülkenin en önemli eğittim merkezi olmuştur.

İrlanda Dil Okulları Hangi Eğitimler için Tercih Ediliyor ?

İrlanda’da dil eğitimi için pek çok program dolayısıyla pek çok seçenek vardır. Bu programlardan en çok tercih edilenleri sıralayacak olursak;

  • Tatilde İngilizce
  • IELTS hazırlık
  • TOEFL hazırlık
  • Cambridge sınavlarına hazırlık
  • Pratik İngilizce
  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • English +

Daha önce de bahsettiğimiz gibi İrlanda’da dil eğitimi fiyatları oldukça ekonomiktir. İrlanda dil okulları fiyatları için bir araştırma yaptığınızda bunu hemen fark edebilirsiniz. Bunun yanı sıra İrlanda ‘da dil eğitimi almak size pek çok farklı açıdan avantaj sağlayacaktır. Örneğin; İrlanda Sterlin yerine Euro kullandığı için bu ülkede yaşamsal ihtiyaçlarınızı karşılamanız da dil okulu ücretleri gibi daha ucuzdur. Ülkede Türk öğrenci sayısı diğer ülkelere göre daha az olduğu için dil öğrenmeniz kolaylaşır. İrlanda’da dil eğitimi almaya giden ve orada uzun dönem kalacak olan öğrencilerin yasal olarak çalışma hakları vardır. Yani bu öğrenciler İrlanda dil okulu çalışma iznine sahip olurlar. Bu sayede öğrenciler hem kendi paralarını kazanabilirler hem de dil öğrenirken pratik yapmak için daha çok şansları olur.

İrlanda’ya bir akademik yıldan daha kısa süre için gidiyorsanız mutlaka sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. İrlanda için 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizeler çeşitli uygulamalar sayesinde bir haftaya kadar çıkmaktadır. Bundan uzun süreli vizeler için ise vizeler alınırken oturma ve çalışma izinleri de verilmektedir. Fakat uzun dönem vize başvurularının sonuçlanması 3-6 hafta arasında bir zaman dilimini kapsar.

İrlanda’da konaklama fiyatları

İrlanda dil okulları İngilizce dil eğitim için çok tercih ediliyor. Aynı şekilde İrlanda konaklama seçenekleri çok çeşitlidir. İsterseniz bir aile yanında, isterseniz bir yurtta, isterseniz bir rezidans veya otellerde konaklayabilirsiniz. Bu ülkede konaklama tercih ettiğiniz okul tarafından ayarlanabilmektedir. Ancak bu seçimler yapılırken elbette ki öğrencilerin beklenti, istek ve düşünceleri dikkate alınmaktadır. Bulunduğunuz ülkenin kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olabilmeniz için ilk aylarda aile yanında kalmanız önerilmektedir. Bu seçenek size güven vermiyor olabilir ve bu yüzden aile yanında konaklamak istemiyor olabilirsiniz. Fakat okullar konaklamanız için sizleri yönlendirdikleri bu aileleri titizlikle seçip düzenli olarak denetimlerini yapmaktadırlar. Bu nedenle aile yanında kaldığınızda herhangi bir sorun yaşamanız beklenmez dolayısıyla güvenebilirsiniz.

İrlanda dil okulu fiyatları 2022

İrlanda dil okulları fiyatları aslında her yıl neredeyse aynı seyrediyor. Ortalama bir İrlanda dil okulu fiyatı 25 hafta için 2900 € ile 4500 euro arasında değişiyor. İrlanda’da vize kuralları gereği dil okulu ücreti ve en az 1 aylık konaklama ücreti vizeye başvurmadan önce ödenmesi gerekiyor.

İrlanda dil okulu kayıtları

Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak 10’dan fazla İrlanda dil okuluna resmi olarak başvuru yapmaktayız. Siz de dilerseniz 0 212 543 58 06 numaralı telefonu arayarak yada Edu Vizyon ofislerinden bu konuda daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?