0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI
İrlanda Dil Okulları
İrlanda dil okulları hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.d

irlanda-dil-okullari

İrlanda Dil Eğitimi

İrlanda, son yıllarda özellikle Türkiye’den dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci tarafından ziyaret edilmeye başlanmıştır. Bu durumun sebeplerinden bazıları; İrlanda’da daha az Türk öğrenci bulunması, İrlanda dil okulu fiyatlarının İngiltere dil okulu fiyatlarına göre daha ucuz olması, kaliteli eğitim şartları, Türkiye’ye yakın olması, ülkenin doğal güzellikleri ve İrlanda’nın öğrencilere güvenilir bir ortam sunmasıdır.

Dil eğitimi için İrlanda’ya gitmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehir Dublin’dir. Bu şehir İrlanda’nın başkentidir ve şehirde pek çok dil okulu, 3 üniversite, çok sayıda yüksek öğrenim kurumu bulunduğu için burası ülkenin en önemli eğittim merkezi olmuştur.

İrlanda’da dil eğitimi için pek çok program dolayısıyla pek çok seçenek vardır. Bu programlardan en çok tercih edilenleri sıralayacak olursak;

  • Tatilde İngilizce
  • IELTS hazırlık
  • TOEFL hazırlık
  • Cambridge sınavlarına hazırlık
  • Pratik İngilizce
  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • English +

şeklinde olacaktır.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi İrlanda’da dil eğitimi fiyatları oldukça ekonomiktir. İrlanda dil okulları 2016 fiyatları için bir araştırma yaptığınızda bunu hemen fark edebilirsiniz.  Bunun yanı sıra İrlanda ‘da dil eğitimi almak size pek çok farklı açıdan avantaj sağlayacaktır. Örneğin; İrlanda Sterlin yerine Euro kullandığı için bu ülkede yaşamsal ihtiyaçlarınızı karşılamanız da dil okulu ücretleri gibi daha ucuzdur. Ülkede Türk öğrenci sayısı diğer ülkelere göre daha az olduğu için dil öğrenmeniz kolaylaşır. İrlanda’da dil eğitimi almaya giden ve orada uzun dönem kalacak olan öğrencilerin yasal olarak çalışma hakları vardır. Yani bu öğrenciler İrlanda dil okulu çalışma iznine sahip olurlar. Bu sayede öğrenciler hem kendi paralarını kazanabilirler hem de dil öğrenirken pratik yapmak için daha çok şansları olur.

İrlanda’ya bir akademik yıldan daha kısa süre için gidiyorsanız mutlaka sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. İrlanda için 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizeler çeşitli uygulamalar sayesinde bir haftaya kadar çıkmaktadır. Bundan uzun süreli vizeler için ise vizeler alınırken oturma ve çalışma izinleri de verilmektedir. Fakat uzun dönem vize başvurularının sonuçlanması 3-6 hafta arasında bir zaman dilimini kapsar.

İrlanda’da konaklama seçenekleri çok çeşitlidir. İsterseniz bir aile yanında, isterseniz bir yurtta, isterseniz bir rezidansda veya otellerde konaklayabilirsiniz. Bu ülkede konaklama tercih ettiğiniz okul tarafından ayarlanabilmektedir. Ancak bu seçimler yapılırken elbette ki öğrencilerin beklenti, istek ve düşünceleri dikkate alınmaktadır. Bulunduğunuz ülkenin kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olabilmeniz için ilk aylarda aile yanında kalmanız önerilmektedir. Bu seçenek size güven vermiyor olabilir ve bu yüzden aile yanında konaklamak istemiyor olabilirsiniz. Fakat okullar konaklamanız için sizleri yönlendirdikleri bu aileleri titizlikle seçip düzenli olarak denetimlerini yapmaktadırlar. Bu nedenle aile yanında kaldığınızda herhangi bir sorun yaşamanız beklenmez dolayısıyla güvenebilirsiniz.

13 Mart 2016
2.908 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?