Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Gmat Sınavı Nedir?

Gmat Sınavı Nedir

Gmat Sınavı Nedir ?

Gmat Sınavı Nedir?, Graduate Management Admission Test, yurtdışında MBA programına girmek isteyen adaylar için GMAC (Graduate Management Admission Council) tarafından düzenlenen standart bir testtir. Yurtdışındaki İşletme Okulları, kabul kararlarını verirken GMAT puanına güvenirler. GMAT ayrıca bir adayın iş dünyasında bir kariyere olan bağlılığını göstermesine de olanak tanır.

Graduate Management Admission Test, yurtdışında MBA programına girmek isteyen adaylar için GMAC (Graduate Management Admission Council) tarafından düzenlenen standart bir testtir. Yurtdışındaki İşletme Okulları, kabul kararlarını verirken GMAT puanına güvenirler. GMAT ayrıca bir adayın iş dünyasında bir kariyere olan bağlılığını göstermesine de olanak tanır.

GMAT Sınavı, bir adayın bir işletme okuluna kabul edilmek için sahip olduğu becerileri ölçer. Bir adayın akademik performansını doğru bir şekilde ölçen geçerli bir sınavdır. Adayın program performansını tahmin eder. Bu önemli bir önem kazanıyor çünkü işverenlerin lisansüstü işletme öğrencilerine olan talebi yükseliş eğilimi göstermeye devam ediyor, çünkü daha fazla şirket MBA ve yönetim, muhasebe ve finans alanlarında yüksek lisans seviyesi programlarından mezun tutmayı planlıyor.

İşletme lisansüstü okullarına seçimi etkileyen birçok faktör vardır. Kanıtlanmış performans becerisi, güçlü sözlü iletişim becerileri, güçlü teknik ve niceliksel beceriler, artan iş sorumluluğu, güçlü yazma becerileri ve ilgili endüstri deneyimi kayda değer olanlardan bazılarıdır. İşverenler, B- okul mezunlarının başvururken ortalama 2-4 yıllık bir deneyime sahip olmalarını beklemektedir.

GMAT Test Yapısı Nasıldır?

GMAT test bölümü Soru sayısı Soru türleri zamanlama
Analitik yazma değerlendirmesi 1 Konu Argümanın analizi 30 dakika
Entegre muhakeme 12 Soru Çok kaynaklı muhakeme
grafik yorumlama
2 parçalı analiz
tablosu analizi
30 dakika
Nicel 37 Soru Veri yeterliliği
problem çözme
75 Dakika
Sözlü 41 Soru Okuduğunu anlama
eleştirel akıl yürütme
cümle düzeltme
75 Dakika
Toplam sınav süresi 3 saat, 30 dakika

GMAT Kayıtları Nasıl Yapılır?

GMAT tüm yıl boyunca alınabilir ve sınava girmeden önce iyi plan yapmak önemlidir. Sınav tarihinden 6 ay önce kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt seçenekleri posta yoluyla veya telefonla yapılabilir, ancak bu seçeneklerden herhangi biri kapsamında kayıt için son başvuru tarihlerini kontrol etmek önemlidir. Adınızın, doğum tarihinizin, vatandaşı olduğunuz ülkenin ve cinsiyetinizin, sınav merkezinde sunulacak kimlik belgesinde göründüğü gibi olduğundan emin olun.

GMAT için test ücreti 250 $ ‘dır ve test için ödeme aşağıdaki ödeme seçeneklerinden herhangi biri ile yapılabilir

a) Kredi Kartı

b) Banka Kartı [VISA / MASTER / AMEX / JCB]

Bazı bankalar İnternet üzerinden yapılan işlemlerde Banka kartlarının kullanılmasına izin vermez ve bu gibi durumlarda adayların daha fazla yardım için bankayla iletişime geçmesi gerekir.

Sınavınızı telefonla yeniden planlayabilir veya iptal edebilirsiniz, ancak sizden hizmet bedeli olarak 10 $ tahsil edilecektir. Sınav tarihinden önceki 24 saat içinde değişiklik yapılamaz. Gerçek sınav tarihi içinde 7 gün içinde yeniden planlama yapar veya iptal ederseniz, yeniden programlama için indirimli bir ücret ödersiniz veya iptaller için kısmi bir geri ödeme alırsınız. Sınav tarihini 7 gün veya daha kısa bir sürede iptal ederseniz, yeniden programlama için kayıt ücretinin tamamını ödemeniz gerekecek ve iptal için geri ödeme almayacaksınız.

GMAT Hazırlık Kursları

Sınav, çeşitli becerilerdeki yeteneğinizi ölçen farklı türde sorulardan oluşur. Tüm sınav katılımcıları aynı sayıda soru ile değerlendirilir ve aynı tür sorulara cevap verir. Testin süresi de adaydan adaya farklılık göstermez ve test koşulları herkes için aynı kalır.

Adaylar testin bölümlerinde ilerledikçe, bilgisayar cevapları değerlendirerek puanı günceller ve adayın becerisine göre bir sonraki soruyu seçer. Dolayısıyla GMAT, Bilgisayar Uyarlamalı bir Testtir. Adaylar soruları atlayamaz veya cevapsız bırakamaz.

Bakınız GMAT Hazırlık Kursları

GMAT Test gününde neler yapılmalı?

  • Doğru kimlik belgesini sunun
  • GMAT sınav testi yönergelerini okuyun
  • Kimliği doğrulayın (avuç içi damar taraması / dijital imza / fotoğraf için oturun)
  • Derin bir nefes alın ve sınava başlayın
  • Mola sırasında, merkezin takdirine bağlı olarak sadece su, yiyecek ve diğer konfor malzemelerine sahip olmanıza izin verilir.
  • Bir sonraki bölümde zaman kaybetmemek için moladan sonra zamanında geri dönün
  • Cep telefonlarının veya çalışma materyallerinin kullanımına izin verilmez
  • Molanızdan erken dönmeniz durumunda iş istasyonunda boşta oturmanıza izin verilmez.
  • Sınavdan sonra herhangi bir sınav sorusunu veya cevabını herhangi bir biçimde kaydedemez, kopyalayamaz veya açıklayamazsınız.

Sınavınızı tamamladığınızda, resmi olmayan GMAT sınav puanınız gösterilecektir. Puanı kabul etmek veya red etmek isteyip istemediğinize karar vermek için 2 dakika alacaksınız. Herhangi bir seçim yapmazsanız, sınav otomatik olarak iptal edilecektir. Puanlarınız iptal edilirse, puanın basılı bir kopyasını almazsınız veya resmi olmayan puanlarınızın bir kopyası size verilmez.

GMAT Sınav Hazırlık

Gmat Nedir , Gmat Hazırlık Kursları , Yurtdışı dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programları hakkında bilgi için bizi arayın. Tel : 0 212 543 58 06

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?