Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Kanada’da Master Başvuru ve Kabul Koşulları

Kanada Master

Kanada'da Yüksek Lisans, Sertifika- Diploma Programları
Kanada'da Master - Yüksek Lisans Programları yada Kanada'da Sertifika - Diploma Eğitimleri, Co-Op programları hakkında daha fazla bilgiye Edu Vizyon şubelerinden yada 0 212 543 58 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kanada’da master için başvuru ve kabul koşulları nelerdir ?

Türkiye’deki herhangi bir dört yıllık fakülte mezunu master programı için Kanada Üniversitelerine başvuru yapabilir.

Eğitim metodolojileri ve eğitim kalitesi ile oldukça dikkat çeken Kanada, her yıl binlerce öğrencinin master yapmak için tercih ettiği ilk seçeneklerden birisi. Kanada’da master programları 1 veya 2 yıl olarak öğrencilere sunuluyor ve başvuru şartları şu şekilde;

Kanada’da master için başvuru ve kabul koşulları

* Resmi dilleri Fransızca ve İngilizce olan Kanada’da başvuru yapacağınız programın eğitim diline göre Dil Yeterlilik sınavlarından geçer not almanız gerekiyor. Fransızca için genellikle okulların kendi düzenlemiş oldukları sınavlar referans alınırken, İngilizce için TOEFL ve IELTS tercih ediliyor. Ayrıca bunun yanında başvuruda bulunacağınız bölüm sizden GRE ve GMAT gibi sayısal ve kritik düşünce gücünüzü ölçen test sonuçlarını da isteyebilir.

* Master programlarının eğitim süreleri genellikle Eylül ve Mayıs ayları arasında olduğu için, başvurular Ocak ayından itibaren en geç birkaç ay içerisinde yapılmalıdır. Bunun için en doğru bilgiyi okuldan ve danışmanlık hizmeti alacağınız firmadan alabilirsiniz.

* YÖK tarafından tanınan 4 yıllık bir fakülteden mezun olmuş olmak, ya da mezun durumunda son sınıf öğrencisi olmak.

* En kötü 2,50 not ortalaması olan onaylı transkript. Üniversitelerde not sistemlerindeki derecelendirmeler farklı olabileceği için, başvurusu esnasında bunun da en iyi şekilde izah edilmesi gerekmektedir.

Not: ortalaması düşük olanlar onay almakta zorlanabilirler. Bu nedenle bu öğrencilerin sahip oldukları donanım ve meziyetler ön plana çıkarılmalıdır. Bunun için en doğru bilgiyi bu işte uzman olan danışman firmalardan almak mümkündür.

* Başvuru sırasında istenen bir diğer önemli detay ise referans mektupları. Referans mektupları okul arkadaşlarından da alınabilir fakat onay alma ihtimalinizi artırmak adına okuldaki bir hocadan alınan referans mektubu çok önemlidir.

* Profesyonelce hazırlanmış bir özgeçmiş ve niyet mektubu. Kanada’daki eğitimin tüm sınırları sınavlarla belirlenen bir yapıda değil. Bu nedenle niyet mektubunda neden Kanada’da eğitim almak istediğinizi, amaçlarınızı çok iyi bir diller belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca özgeçmişinizde yazacağınız nitelikleriniz ve iş tecrübeleriniz onay almanız için büyük bir etken olacaktır.

Kanada’da master yapabilmek için neler gereklidir ?

Yazdıklarımızdan yola çıkarak bir değerlendirme yapacak olursak; master programınızı Kanada’da yapmak için şartları şu şekilde sıralayabiliriz.

* Yeterli ekonomik şartlara sahip olmak.

* İyi bir İngilizce ya da Fransızca’ya sahip olmak.

* İyi bir not ortalaması ve iş tecrübesi.

* Bilgi ve yetenek testlerinden alınacak olumlu sonuçlar.

* Doğru kişilerden alınacak referans mektupları.

* Diğer kişisel detaylar.

Kanada’da Master Programı için İş Tecrübesinin Önemi nedir ?

Eğer başvuruda bulunacağınız programla ilgili bir iş deneyiminiz varsa, bu sizi başvuruda bulunan binlerce kişinin önüne geçirebilecektir. Başvuruda bulunan bir çok kişi aynı şartları sağlayabildiği için seçim konusunda farkı ortaya çıkaran genelde iş tecrübesidir. Bunun için işverenden alınacak bir referans mektubu ve özenle hazırlanmış bir CV çok önemlidir.

Dil yeterliliğiniz yoksa?

Dil yeterliliğiniz yoksa hazırlık kurslarına kayıt olabilir ve master programı başlayana dek, hem dilinizi geliştirme şansı bulabilir, hem de tamamen yabancı olduğunuz bir ülkeye daha raht bir ortamda alışma şansı bulabilirsiniz. Ya da dil okullarında master eğitimi için açılan paket programlardan faydalanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti veren firmalar bu konuda size oldukça farklı alternatif sunabilecektir.

Kanada master bursları: Kanada’da eğitim bursu arıyorsanız Kanada eğitim bursları linkinden burs haberleri ve kanada burs linklerine göz atabilirsiniz. http://www.yurtdisiegitimburslari.net/ veya https://www.bursveindirim.com/ web adreslerinde ki burs duyuru ve burs haberlerini inceleyebilirsiniz.

Yurtdışı eğitim programları ,Kanada’da Master, Kanada’da MBA ve Kanada’da eğitim için bizlere 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90  telefonlarımızdan yada Türkiye geneli şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Şubelerimiz için TIKLAYINIZ

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?