Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Aile yanı konaklama seçmek için 6 neden

Aile yanı konaklama

Yurtdışı eğitim için aile yanı konaklama

Yurtdışında eğitim planlarınız var ise ilk düşünülmesi gereken konaklama nerede olacağıdır. Aile yanı konaklama en güçlü seçenek

Doğru konaklamayı seçmek, herhangi bir yurtdışı eğitim programının önemli bir parçasıdır. Bir öğrenci yurdunda kalmayı seçmelisiniz, belki kendiniz için bir daire kiralamak daha iyidir veya yerel bir evde kalmaya ne dersiniz? Her zaman harika ev sahiplerimizden biriyle kalmanızı tavsiye ederiz ve bu yüzden

Dil becerilerinizi mükemmelleştirebilirsiniz

Bir ev sahibi ile yaşamak, size okulda öğrendiğiniz tüm dili ve daha fazlasını uygulama fırsatı verir. Akşam onlarla rahatlayabilir ve sohbet edebilirsiniz, ev sahipleriniz size sınıfta duymayacağınız bazı deyimler ve argolar bile öğretebilir.

Kendinizi kültüre kaptırabilirsiniz

Yerel yaşam tarzını deneyimlemenin, kendinizi buna olabildiğince dahil etmekten daha iyi bir yolu yoktur. Bir yabancı gibi yaşayarak, evden dışarı bile çıkmadan, dünya çapında meşhur olan kültürleri tamamen içine çekmiş oluyorsunuz.

Yemek yapmaya gerek yok

Öğrenme ve çalışmalarınıza odaklanmakla geçen bir günün ardından eve taze pişmiş bir yemeğe gelmek harikadır. “Profesyoneller ve öğrenciler” kurslarımızdaki öğrenciler kısmi pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) iken, Küçüklerimiz tam pansiyondur (tüm yemekler verilir). İngiltere’nin gerçek lezzetini yaşayabilirsiniz!

Uluslararası arkadaşlar edinebilirsiniz

18 yaşın altındaysanız, genellikle farklı bir milletten başka bir öğrenciyle aynı odayı paylaşırsınız. Bu, biriyle okula gidip gelmeniz anlamına gelir, evde takılabileceğiniz biri vardır ve ayrıca ömür boyu iyi bir arkadaş edinebilirsiniz. 18 yaşın üzerindeki öğrenciler tek kişilik odalarda kalırlar, ancak evde genellikle başka öğrenciler de (farklı bir milletten) vardır.

Evden uzakta bir ailen var

Yurtdışında eğitim aldığınızda, sadece bir yerden başka bir yere taşınmazsınız, bir yaşam tarzından diğerine geçersiniz ve bu bazen zor olabilir. Aile yanı konaklama sağlayıcınız, yardıma veya desteğe ihtiyaç duyduğunuzda sizin için hazır olacaktır.

Ömür boyu arkadaş edinirsiniz

Ev sahipleri ve öğrenciler genellikle iyi arkadaş olurlar ve buradaki önceki bazı öğrenciler, 20 yıldan fazla bir süredir ev sahipleriyle iletişim halindedir!

Ev sahibiniz sizi ailelerine kabul edecek, ancak İngiltere’deki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var:

  • Ev sahibi ailenize saygı gösterin ve kibar olun – evleri bir otel değil!
  • Gelmeden önce onlarla iletişime geçin, hangi yiyecekleri sevmediğinizi veya alerjiniz olduğunu söyleyin.
  • Yeni ailenizle sosyalleşin – boş zamanınızın tamamını yatak odanızda geçirmeyin.
  • Kendi ülkenizden bir hediye getirin – ev sahibi aileniz geleneksel bir hediyenin arkasındaki düşünceye bayılır.
  • İletişim kurun – herhangi bir sorun varsa, ev sahibinizle (veya okulla) konuştuğunuzdan emin olun. İyi iletişimle çoğu sorun çok kolay çözülebilir.
Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?