Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Prag Film Okulu (Prague Film School)

Prag Film Okulu (Prague Film School)

Prague Film School yılda yaklaşık 200 öğrenciyi kabul etmektedir. Okul ,Amerika’daki pahalı film okullarına ve Avrupa’nın teorik eğitim odaklı film akademilerine bir seçecek olarak kurulmuş. Başlangıçta küçük bir kurs olan Prag Film okulu 2007 yılında büyümeye başlamıştır.

Kanadalı aktör Levi Meaden,  Yeni Zelandalı oyuncu Rachel House Prag film okulunun mezunlarından bazılarıdır. Okul film yapımı, belgesel yapımı ve oyunculuk alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Öğrenci sayısı az olduğu için Prague Film School’da eğitim alan öğrenciler öğretmenleri ile daha geniş zamanda doğrudan ilişki kurabilmektedir. Çek Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan Prag Film okulunda, yılda 400’den fazla film çekilmekte ve öğrenciler yaklaşık 30 prodüksiyona katılabilmektedir. Ayrıca okulun stüdyo arşivi de öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Okula 20’den fazla farklı ülkeden uluslararası öğrenci gelmektedir. Bu sayede eğitiminizi birçok farklı kültürün bir arada olduğu bir ortamda alabileceksiniz. Okulun öğrencilerin kullanımına açık çok sayıda teknolojik ekipmanı bulunmaktadır. RED, Arri, Blackmagic, Sony ve Canon gibi ekipmanlar ile çalışma fırsatı elde etmiş olacaksınız.

Prag Film okulu, becerilerini geliştirmek ve film çekmek isteyen öğrenciler için workshoplar düzenlemektedir. 4 haftalık atölye çalışması şeklinde sunulur.

Prague Film School Konaklama

Prague Film School konaklama seçeneği bulunmaktadır. Konaklama için özel yurtları tercih edebilir veya oda ve ev kiralayabilirsiniz. Prag’da konaklama birçok şehre göre oldukça uygundur.

Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri ve Avrupa’nın en güzel başkenti olan Prag şehri yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Çek Cumhuriyeti’nin en iyi üniversitelerinin hemen hemen hepsi Prag’da bulunmaktadır. Prag Avrupa’nın diğer şehirlerine göre yaşam masrafları olarak daha ekonomiktir. Ayrıca eğitim de çoğu Avrupa ülkesine göre daha ucuzdur. Prag’da her yıl çeşitli konserler ve festivaller düzenlenmektedir.

Şehirde ulaşım metro, tramvay ve otobüslerle sağlanmaktadır. Şehir metro ve tramvay ağı ile kaplı olduğu için konaklamanızdan okula ulaşım oldukça kolay olacaktır.

Prague Film School Başvuru Koşulları

Prag Film Okulu’na başvuru yapmak isteyen öğrencilerin en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Bunun yanında iyi derecede İngilizce yeterliliğine sahip olmalısınız. Akademik bölümlere kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin portfolyo (kısa film, fotoğtaf, yaratıcı senaryo vb.) hazırlamaları veya sektörde deneyime sahip olmaları gerekmektedir.

Prag Film Okulu Bölümleri ve Ücretleri

  • Film-Making (Film Yapımı): 2 Yıllık Program (4 Sömestr) Yıllık Ücreti = € 16.880
  • Film-Making (Film Yapımı): 1 Yıllık Program (2 Sömestr) Yıllık Ücreti = € 16.880
  • Film-Making (Film Yapımı): 1 Sömestrlik Program, Ücreti= € 10.290
  • Acting (Oyunculuk): 2 Yıllık Program (4 Sömestr) Yıllık Ücreti= € 16.880
  • Acting (Oyunculuk): 1 Yıllık Program (2 Sömestr) Yıllık Ücreti= € 10.290
  • Documentary (Belgesel Yapımcılığı): 1 Yıllık Program (2 Sömestr) Yıllık Ücreti= € 10.290

 

Çekya’da üniversite eğitimi ve diğer yurtdışı üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi için bize 0 212 543 58 06 yada  0 533 196 6574 no’lu telefonlardan bizimle iletişime geçebilir, Edu Vizyon yurtdışı eğitim şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Prague Film School hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa hemen online eğitim danışmanında bilgi alabilirsiniz.