Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Masaryk Üniversitesi

Masaryk Üniversitesi, ( Masaryk University ) 1919 yılında kurulmuştur. Eğitimlerini çeşitli geleneksel ve yeni uzmanlık alanlarında sürdüren genel olarak yenilikçi bir üniversitedir. Avrupa’nın en hızlı büyüyen üniversitelerinden biri olarak kabul edilir ve dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer almaktadır.

Masaryk Üniversitesi, Çek Cumhuriyeti’ndeki öğrenciler arasında en popüler üniversitedir. Her yıl dünya’dan ve Çekya’dan binlerce aday bu üniversite’de eğitim almak için kıyasıya yarışır. Ayrıca en çok başvuru çeken üniversitelerdendir. Türk öğrencilerinde de başvuruları arasında hatrı sayılır bir yere sahiptir.

7021’i yabancı olmak üzere 40.844 öğrenci üniversitede eğitim görmektedir.. Üniversitede aynı anda iki veya daha fazla uzmanlık eğitimi alabilirsiniz.

Fakülteler

Hukuk Fakültesi

Üniversite Hukuk Fakültesi, Çek Cumhuriyeti’ndeki dört devlet hukuk okulundan biridir. Hikayesi Birinci Dünya Savaşı’ndan kısa bir süre sonra başlar. Fakülte, mutlu ve verimli bir bilimsel ve pedagojik etkinlik olarak zaman harcadı. Tarihine iniş ve çıkışlar eşlik eder, fakültenin onlarca yıldır kapalı olduğu dönemler de vardır.

Doğa Bilimleri Fakültesi

Doğa Bilimleri Fakültesi, matematik bilimleri, fizik, kimya, biyoloji ve yer bilimleri alanlarında çalışmalar sunmaktadır. Fakülte, profesyonel araştırmacılar ve ortaokulların gelecekteki öğretmenlerinin eğitimi olarak eğitime odaklanan 153 derece lisans, yüksek lisans ve doktor için akredite edilmiştir. Geleneksel olarak, yüksek eğitim kalitesi, aynı zamanda fakültenin öncelikli alanlarından biri olan ve üniversitede sürekli olarak en üst düzeyde olmasını sağlayan yoğun bilimsel aktivitenin konusudur.

Felsefe Fakültesi

Felsefe Fakültesi, Masaryk Üniversitesi’nin dört ana fakültesinden biridir. Buradaki ilk konferanslar 1921/1922 akademik yılında 128 öğrenciyle Brno’da yapıldı. Kuruluşundan bu yana, fakülte esas olarak geleneksel, insani odaklı disiplinler (özellikle tarih, felsefe ve klasik filoloji, ayrıca Slav filolojisi, Cermen ve Romanesk) geliştirdi, aynı zamanda üniversite ortamını, yeni araştırma alanlarını temsil eden yönleri de geliştirdi. (sosyoloji, psikoloji, sanat tarihi, müzik, bilim). Halen, fakülte geleneksel disiplinleri yetiştirmeye devam etmektedir, ancak yeni disiplinlerin gelişimi de desteklenmektedir.

Pedagoji Fakültesi

Pedagoji Fakültesi çalışmalarına 1946 sonbaharında Masaryk Üniversitesi’nin beşinci fakültesi olarak başladı. Günümüzde fakültenin ana görevi, geçmişte olduğu gibi, anaokulları, ilkokullar ve bazı alanlarda ortaokullar için öğretmen yetiştirmektir. Ayrıca fakülte, özel eğitim ve sosyal pedagoji alanında araştırma sunmaktadır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1990 yılında kurulmuş ve Eylül 1991’de faaliyete geçmiştir. Varoluşu boyunca istikrarlı bir kurum haline gelmiştir ve halen yaklaşık dört bin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisine ekonomik eğitim vermektedir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin temel görevi iktisadi bilimlerde eğitim ve araştırma geliştirmektir. Fakülte, Milli Eğitim Fonu, Herkes için Hibe Fonu, Ekonomi Enstitüsü ve Çek Cumhuriyeti Bilimler Akademisi Bilgi Teorisi ve Otomasyonu Enstitüsü ile birlikte araştırma projelerinde yer almaktadır.

Bilişim Fakültesi

Bilişim Fakültesi 1994 yılında Çek Cumhuriyeti’nde türünün ilk fakültesi olarak kurulmuştur ve birçok bakımdan diğer üniversitelerde benzer fakültelerin ortaya çıkmasını beklemiştir. Fakülte, öğrencilerin bireysel ilgi alanlarını seçmelerine ve odaklanmalarına olanak tanıyan, mümkün olduğunca açık bir eğitim sistemi sunar. 2005 yılında Üniversite ve Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde ilk sırada yer alan aşağıdaki altı üniversiteyi ödüllendirdi. Genel olarak, fakültenin istekleri, üçüncü binyılın bilgi toplumu için yüksek kaliteli bir eğitim sağlar.

Sosyal Bilimler Fakültesi

Sosyal Araştırmalar Fakültesi 1998 yılında Masaryk Üniversitesi bağımsız bir fakülte olarak kuruldu. Sosyal Bilimler Fakültesi, sosyoloji fakültesinin 1921’de kurulmuş olduğu Sanat Fakültesinde uzun yıllardır bazı disiplinlerin varlığının sonucudur – bugün Avrupa’daki bu tür en eski kurumlardan biridir.

Spor Fakültesi

Fakültenin misyonu, modern yaşam tarzının gerekli bir parçası olarak sağlıklı bir yaşam tarzının özelliklerini teşvik etmektir. Fakülte, spor eğitimi alanında gerekli olan spor tıbbı hakkındaki bilgileri uygular ve geliştirir, sporda ve günlük yaşamda beslenme ve yenilenme alanında öğrencilere en son bilgileri aktarır ve eğitim faaliyetleri için nitelikli uzmanlar yetiştirir. sosyal ve rekreasyon alanları.

Masaryk Üniversitesi Başvuru ve Kabul İşlemleri

Masaryk Üniversitesi ve Çekya üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0533 196 65 74  telefon numaralarını arayabilir yada Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Masaryk Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız online danışmanımıza hemen yazın.