Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Kanada Üniversitelerinde Eğitim

Kanada Üniversitelerinde Eğitim

Kanada’da Üniversite Eğitimi Nasıl Alınır?

Kanada üniversiteleri – Yüksek kaliteli eğitim ve yurtdışı deneyimi kazanmak isteyen üniversite öğrencisi adayları için yazımızda Kanada’da üniversite eğitimi nasıl alınır, hangi bölümler okunabilir, yaşam masrafları ve eğitim giderleri ne kadardır, eğitim hangi dilde yapılır, üniversite başvuru tarihleri nedir gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Kanada’da lisans eğitimi 4 yıldır, ancak yaz dönemiyle birlikte bu 4 yılı 2.5 yıla düşürebilirsiniz. Bu tamamen öğrencinin derslerde göstermiş olduğu başarıya göre değişmektedir.

KanadaÜniversiteleri lisans eğitimlerini hangi dilde veriyorlar ?

Yabancı dilin önemine vurgu yapmadan önce, Kanada’da hangi dillerin kullanıldığı hakkında bilgi verelim. Fransızca ve İngilizce olmak üzere 2 farklı yasal dil kullanan Kanada’da, eğitiminizi sürdürürken bu 2 dilden birisini tercih edebilirsiniz. Yaşam standartları ve eğitim kurumlarının kalitesi yönünden bakıldığında, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Kanada’da almanız ideal bir tercih olacaktır. Günümüzde yabancı dilin önemi, hem mesleki kariyerinizde hem de kültürel yönden zenginleşmenize doğrudan etki edecektir. Fransızca ve İngilizce gibi küresel dilleri Kanada’da eğitim alırken öğrenebilmeniz mümkündür. Eğer üniversite kayıtlarından önce İngilizce veya Fransızca dillerinde önemli bir yol kat etmek istiyorsanız, özel dil okullarında 1 dönem veya 1 sene boyunca dilinizi geliştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri başvuru ve eğitim başlangıç tarihleri

Ülkemizde olduğu gibi Eylül ayında başlayan üniversitelere kayıt olmak için Ağustos ayına kadar başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Derslerin başlama tarihi ilk dönem için Eylül, ikinci dönem için ise Ocak ayıdır. Kanada’da üniversite eğitimi nasıl alınır sorusuna verebileceğimiz en iyi cevap ise üniversite eğitimi ile birlikte bir dil okuluna kayıt olarak, yabancı dilde deneyimli hale gelebilmenizdir.

Başvuru ve Gerekli Belgeler

Kanada’daki üniversitelere kayıt olurken bazı belgeleri eksiksiz olarak beyan etmeniz gerekmektedir. Mezun olduğunuz lise kurumundan diplomanızı ve derslerdeki not değerlerini gösteren transkript, niyet mektubu ve güncel pasaportunuzun fotokopisi, İngilizce yeterliliğinizi ispatlayan bir belge, mezun olduğunuz lisede görevini sürdüren öğretmenlerinizden 3 adet referans mektubu ve üniversite okumak için gerekli ücreti temin edebileceğiniz bir banka hesap sureti. Kanada’da lisans eğitimi senelik ortalama 15.000 Kanada Doları ile 35.000 Kanada Doları arasında değişmektedir

Kanada Üniversiteleri seçenekleri ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında geniş bilgilere 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızı arayabilir, Şubelerimizden bilgi alabilirsiniz. Şubelerimiz için TIKLAYINIZ

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?