0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Kanada’da kariyer fırsatları

Kanada’da Kariyer

Kanada yurtdışı eğitimlerinde en çok tercih edilen ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. Kanada’nın yurtdışı eğitimlerinde çok fazla tercih ediliyor olmasının en önemli sebeplerinin başında elbette ki Kanada eğitim kalitesi gelmektedir. Kanada eğitim kalitesinin yanı sıra dil öğrenme imkânınızın fazla olmasıda Kanada eğitimlerinin tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Kanada da üniversite eğitiminin çok fazla tercih ediliyor olmasının bir diğer sebebiyse Kanada’da üniversite eğitimi aldıktan sonra iş imkânlarının da bulunmasından kaynaklanmaktadır. Kanada’da fazla iş alanı olan bir bölümden mezun olmanız sayesinde kolay bir şekilde işte bulmuş olacaksınız. Çünkü Kanada’da iş imkânları fazladır. Bunun yanı sıra Kanada eğitimlerinde dil de öğrenildiğinden dolayı tercih edilebilecek iş yelpazesi de genişlemiş olmaktadır.

Kanada’da Hangi Bölüm Mezunları Avantajlıdır?

Kanada’da eğitim alan kişilerin bazı bölümlerden mezun olmaları halinde iş bulma olasılıkları gayet fazla olmaktadır. Bunun için Kanada’da eğitim alacağınız bölümü de iyi seçmeniz gerekmektedir. Kanada’da mühendislik bölümlerinden mezun olursanız iş imkânlarınızda gayet geniş olacaktır. Kanada’da hangi mühendislik eğitimi alınırsa alınsın öğrenci için gayet faydalı olacaktır. Özellikle makine mühendisliğinin iş alanı da gayet geniştir.

Kanada’da mühendislik eğitimi alınmasının yanı sıra finans, ekonomi, muhasebe ve işletme eğitimlerinin alınması da gayet başarılı olacaktır. Kanada’da bu bölümlerden mezun olduktan sonra da iş imkânı yelpazesi oldukça geniştir. Bu bölümlerde iş imkânı bulabilmenizi kolaylaştıran bir etmen ise dil bilginizdir. Ana dil seviyesinde İngilizce konuşuyor olmanız iş bulma imkânınızı kolaylaştıracaktır.

Mezun Olduktan Sonra Kanada’da Çalışma

Mezun olduktan sonra elbette ki Kanada’da çalışma imkânınız da bulunmaktadır. Ancak mezun olduktan sonra Kanada’da çalışabilmek için öncelikle vize almanız gerekmektedir. Vize almadan Kanada’da durma imkânınızda bulunmamaktadır.

Eğitim hayatınız tamamlandıktan sonra çalışmak için vize alabilmek istiyorsanız belli koşulların da yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Vize alınabilmesi için öncelikle Kanada’da bir yerden iş teklif mektubu almak gerekmektedir. İş teklif mektubu ile başvuru yapılabilir.

Kanada’da Mezuniyet Sonrasında Nerede Çalışabilirim?

Kanada üniversitelerinden mezun olduktan sonra çalışabileceğiniz ilk iş alanı elbette ki mezun olduğunuz alanlar olmaktadır. Eğer ki mühendislik, ekonomi, işletme, muhasebe gibi alanlardan mezun olmuşsanız Kanada’da iş bula olanağınız da gayet fazladır.

Ancak bu alanlar dışında bir alandan mezun olmuşsanız yine öncelikle kendi bölümünüzle alakalı bir iş sektörüne yönelmelisiniz. Eğer ki kendi alanınızda bir iş bulamadıysanız, tercümanlıkta Kanada’da yapabileceğiniz işler arasında bulunmaktadır. İş bulmak için üniversitenizden de yardım alabilirsiniz. Bu anlamda üniversiteler yardımcı olmaktadır.

Kanada İş Bulmak İçin Yardımcı Oluyor Mu?

Kanada iş bulması için özellikle göçmenlere yardımcı olmaktadır. Kanada’nın göçmenlere yardımı ise CIC sitesi üzerinden olmaktadır. CIC sitesi üzerinden CV’nizin yüklemesini yapabilirsiniz. Bu sayede işverenlerde sizi rahatlıkla bulmuş olur. CIC üzerine CV yüklemeniz sizin iş bulma olanağınızı da artırmaktadır.

Kanada’da eğitim hakkında daha fazla konu okuyun

10 Haziran 2017
1.613 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?