Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Yurtdışında dil okulu seçerken göz önünde tutulması gereken noktalar

Yurtdışında dil eğitimi eğitimi öncesinde nelere dikkat etmeli ?

Uygun program, uygun süre

Yurtdışı dil okulu eğitiminden daha fazla verim alınabilmesi için hangi konularda , hangi ihtiyaçların meydana gelebileceği doğru analiz edilmeli ve stratejiler doğru belirlenmelidir.

Yurtdışı dil okulu başvurusu yaptığınız Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim danışmanı sizin için yaptığı temel çalışmada hedeflerinizi anlamanızda yardımcı olur ve yeterliliklerinizi tespit eder. Akademik danışman tarafından yapılan çalışmanın sonunda fazla eğitim harcamaları yapmazken zamanınızı da boşa harcamamış olursunuz.

Katılmanız gereken program

Katılmanız gereken programı belirlemek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin sıradan bir İngilizce eğitimi almak istiyorsanız genel İngilizce programları size uygun. Mesleğinizde daha ileri derecede İngilizce kullanabilmek için mesleki eğitim İngilizce programlarına katılmak gerekir. İngilizceyi iş hayatınızda daha iyi kullanabilmek için iş hayatı İngilizce programları dil eğitim ihtiyacınızı karşılayabilecek nitelikte. Sahip olduğunuz İngilizce dil seviyesi bahsedilen programlara katılmak için yeterli değilse program öncesi genel İngilizce eğitimi alınması gerekir. Akademik danışmanlar hedefleriniz doğrultusunda yabancı dil eğitim planlamanızı yapar.

Uyum sağlanması gereken süre

Eğitim almanız gereken süre eğitim ihtiyacınıza göre belirlenir. Hedefleriniz doğrultusunda gereğinden az alınan eğitim sonucu amacınıza ulaşamazsınız ve aldığınız eğitim boşa gider. Gereğinden fazla alınan eğitim iste para ve zaman kaybına neden olur. Dil okulu seçiminde İngilizce seviyeniz tespit edilir ve hedefiniz doğrultusunda en uygun dil eğitim programı belirlenir ve en uygun eğitim planı yapılır.

Eğitimin süresi değil niteliği önemlidir

Belirli bir kalite seviyesine ulaşmamış eğitim kadrosuyla uzun zaman içerisinde bazı eksiklikler oluşarak tamamlanacak eğitiminiz kaliteli bir eğitim kurumunda, uygun eğitim programı ve kaliteli öğretmen kadrosuyla kısa zaman içerisinde en verimli derecede tamamlanır.

Yurtdışında dil okulu tercihi ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı sorularınız için bize 0 212 543 58 06 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?