Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Liberec Teknik Üniversitesi

Liberec Teknik Üniversitesi

Liberec Teknik Üniversitesi 1953 yılında Çekya’nın Liberec şehrinde kurulmuştur. Üniversitenin altı fakültesi vardır: mühendislik, tekstil, doğa bilimleri, beşeri bilimler ve eğitim, ekonomi, sanat ve mimarinin yanı sıra mekatronik, bilgisayar bilimi ve disiplinler arası araştırma fakültesi. Halen üniversitede yaklaşık 10.000 öğrenci öğrenim görmektedir.

Liberec Teknik Üniversitesi’nde yaklaşık 100 uzmanlık alanı ve 200’den fazla uzmanlık alanı bulunmaktadır. Programlar lisans, yüksek lisans, doktora çalışmaları için akredite edilmiştir. Çoğu tam zamanlı veya kombine eğitim şeklinde çalışılabilir. Birçoğu da İngilizce olarak akredite edilmiştir.

Fakülteler

Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi Liberec Teknik Üniversitesi’nin en eskisidir. Yaratıldığı sırada öncelikle tekstil, cam ve otomotiv endüstrisi alanında mühendislerin eğitimine odaklandı. Zamanla, profili değiştirildi ve mevcut durumuna genişletildi.

Tekstil Fakültesi

Çek Cumhuriyeti’ndeki bu fakülte tekstil endüstrisinde yüksek öğrenim vermektedir. Burada tekstil teknolojisi, pazarlama ve tasarım üzerine çalışabilirsiniz. Tekstil Fakültesi de yeni nanofiber teknoloji gibi araştırmalarda aktif olarak yer almaktadır. Fakülte, temel olarak endüstri ile işbirliğini ve çeşitli hibe türleriyle finanse edilen bir dizi projenin çözümünü amaçlamaktadır.

Doğa Bilimleri ve Pedagoji Fakültesi

Liberec’te öğretmen eğitimi iki yüz yıldan fazla bir geleneğe sahiptir. Fakültenin geleneksel rolü, ortaokulların bazı derslerinde ilkokulun ilk ve ikinci sınıflarına öğretmen hazırlamaktır. Ayrıca fakülte, özellikle beşeri bilimler ve doğa bilimleri alanında lisans uzmanlarının hazırlanması yoluyla. Şu anda, öğrenci sayısı yaklaşık 3.000’dir.

Kırktan fazla alana ayrılmış lisans, yüksek lisans ve doktor programlarında eğitim alırlar. Fakülte ayrıca sürekli eğitim için çok çeşitli eğitim hizmetleri sunmaktadır. Liberec Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Pedagoji Fakültesi, bilimsel araştırmalara ve bilimsel etkinliklere büyük önem vermektedir. Buna bağlı, hem yerel kaynaklardan (Çek Cumhuriyeti) hem de AB operasyonel programlarından birinden hibe almaktadır. Bilim sayesinde fakülte eğitim programı tekliflerini sürekli genişletmektedir.

Ekonomi Fakültesi

Liberec Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi, üçüncü binyılın başında işletmelere ve kuruluşlara ihtiyaç duyduklarını sunar – yüksek kaliteli eğitim, bilgi, deneyim ve uygulama. On beş yıldan uzun bir süredir, fakülte kapsamlı eğitim sunan prestijli bir eğitim kurumu haline gelmiştir – yani ekonomi ve yönetim lisans, yüksek lisans ve doktora programları, sistem mühendisliği ve bilgisayar bilimi, ekonomi politikası ve yönetimi.

İktisat Fakültesi, prestijli uzman E + M dergisinin (Ekonomi ve Yönetim) başlatıcısı ve editör kadrosudur. Fakülte ayrıca her yıl birçok uluslararası bilimsel konferans ve seminer düzenler. Bunlardan başlıcaları: Liberec Uluslararası Ekonomik Forumu ve sistem entegrasyonunun güncel konuları üzerine konferanslar (Liberec Bilişim Forumu).

Mimarlık Fakültesi

1994 yılında kurulan Liberec Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, mezunlarını mimarlık alanında ve tüm yönleriyle uzmanlarla eğitmek istiyor. Mimari çalışmanın yaratıcı ve kavramsal vizyonunun vurgulanması. Fakülte, dünyada mimari eğitim için modern gereksinimleri karşılayan dinamik öğrenci öğrenimi için çabalamaktadır.

Eğitim ve araştırma, ortak araştırma ve keşiflerin yolunu açan çeşitli mimari çözümlerden öğrenciler ve öğretmenler arasında tartışma fırsatıdır.

Mekatronik, Bilgisayar Bilimi ve Disiplinlerarası Araştırmalar Fakültesi

Mekatronik, Bilgisayar Bilimi ve Disiplinlerarası Araştırmalar Fakültesi, 1995 yılında öncelikle teknik disiplinleri (elektronik, kontrol ölçümleri) bilgisayar bilimi ve doğa bilimleri (matematik modelleme) ile birleştirmeyi amaçlayan bir fakülte olarak kurulmuştur. Şu anda, fakülte lisans-master-doktor her düzeyde yüksek eğitim vermektedir. Eğitime ek olarak, fakülte bilim ve araştırma alanında aktif olarak yer almaktadır.

Tıbbi Araştırma Enstitüsü

Tıbbi Araştırma Enstitüsü, 1 Aralık 2004 tarihinde Liberec Teknik Üniversitesi temelinde kurulmuştur. Oluşturulması, Liberec Teknik Üniversitesi’nin hemşire ve biyomedikal teknoloji programlarındaki eğitimi genişletmek için gösterdiği ilgiden kaynaklanmaktadır. Çalışma, tam bir genel genel eğitimi veya orta mesleki eğitimi, tıbbi yönü başarıyla tamamlayan tüm adaylara yöneliktir.

Liberec Teknik Üniversitesi ve Çekya’da üniversite eğitimi  hakkın da daha fazla bilgi için bizlere ,  0 212 543 58 06 / 0533 196 65 74  telefon numaralarını arayabilir yada Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Liberec Teknik Üniversitesi hakkında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var ? Online danışmanımıza hemen ulaşabilirsiniz.