Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

İrlanda Üniversiteleri

Anasayfa » Yurtdışında Üniversite » İrlanda Üniversiteleri

İrlanda Üniversiteleri

İrlanda Üniversiteleri

İrlanda üniversiteleri – Çeşitli önde gelen çok uluslu şirketler, Avrupa genel merkezlerinin yeri olarak İrlanda’yı seçmiştir. Ülkenizden de İrlanda’da eğitim alan bir çok öğrenci ve uluslararası öğrenci , KPMG, L’Oréal, IBM, eBay, Skype, Deloitte ve Microsoft gibi şirketlerle staj yapma veya yerleşme şansını yakaladı. İrlanda, uluslararası mezunlara, eğitim sonrası çalışma vize ( çalışma izni ) vererek, ülkede daha uzun süre çalışma ve yaşama hakkı vermektedir.

Kariyer Odaklı Uluslararası Öğrenciler Merkezi

İrlanda ve özelikle Dublin , zengin bir tarihe ve ileri görüşlü bir zihniyete sahip ilham verici bir şehirdir. Küresel bir iş merkezidir. Ayrıca Facebook, Google ve IBM gibi en iyi teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapıyor. Dublin, size mezun olduktan sonra mükemmel kariyer ve çalışma fırsatları sunar.

Kariyerinize başlamak için harika bir yer

Önümüzdeki beş yıl içinde Dublin’de 14.500 yeni iş imkanı ortaya çıkacak. Uluslararası mezunlar, eğitim sonrası çalışma vizelerinden de yararlanabilir, bu da İrlanda’yı kariyerinize başlamak için harika bir yer yapar. Dünya’nın en iyi çok uluslu şirketlerinin bir çoğu burada bulunur:

Dünyanın en büyük on yazılım şirketinden dokuzu ve dünyanın en büyük on ilaç şirketinden dokuzu Dublin’dedir. İrlanda Üniversitelerinde okumak sizi küresel iş ve kariyer fırsatlarına oldukça yakınlaştırır.

Öğretmek ve öğrenmek

İrlanda üniversitelerinde öğretme ve öğrenme stilleri seçtiğiniz kursa göre değişir. Tipik olarak bu, dersler, seminerler ve eğitimlerin bir kombinasyonunu içerir. Bazı dereceler ayrıca bir laboratuvarda zaman geçirmenizi, stüdyo tabanlı çalışmanızı veya saha çalışması yapmanızı gerektirir.

Bağımsız çalışma da derecenizin büyük bir bölümünü oluşturacaktır. Kendi iş yükünüzü ve zamanınızı etkili bir şekilde yönetmek, gelecekteki kariyerinizde veya ilerideki çalışmalarınızda sizin için değerli olacaktır.

Neden İrlanda üniversiteleri eğitim için tercih edilmeli ?

İrlanda üniversiteleri akademik mükemmellik konusunda bir üne sahiptir. Mesela, UCD , dünyadaki en iyi 200 arasındadır (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2021) ve dünya çapındaki yüksek öğretim kurumlarının ilk% 1’i arasındadır. Avrupa’nın en iyi araştırma yoğun üniversitelerinden biridir ve önde gelen küresel araştırma ağı Universitas 21’in bir üyesidir.

Dünyadaki en iyi eğitim sistemlerinden biri, güzel çevresi ve çeşitli kültürelere ev sahipliği yapması ile İrlanda Cumhuriyeti, yurtdışında benzersiz ve ödüllendirici bir eğitim hedefi sunar. İngiltere’nin batı kıyısında yer alan ve Atlantik Okyanusu ile sınırlanan İrlanda, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

İrlanda'da üniversite eğitimi için işte bazı nedenler

 • QS Dünya Sıralamaları arasında yer alan 8 Üniversite ile Yüksek Kaliteli Eğitim
 • Uluslararası kabul görmüş dereceler
 • Çalışarak ingilizce öğrenme imkanı sayğlayan İrlanda dil okulları
 • 15.000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar
 • Avrupa’nın İngilizce konuşan en büyük nüfusundan biri
 • Diğer İngilizce eğitimi veren ülkelere göre daha düşük bütçelerle eğitim alma imkanı.
 • Uluslararası Öğrenciler İçin Mevcut 100+ Burs
 • Ücretli Staj Olanakları *
 • Uygun ücretli konaklama ve yaşam maliyetleri
 • Yarı zamanlı iş olanakları *
 • 12 Nobel ödülü sahibi ile araştırma ve İnovasyon ierkezi
 • Lonely Planet tarafından “Dünyanın En Dost Ülkesi” sıralamasında 1.sırada

Karşılama kültürü

İrlanda, tüm ziyaretçilerine sıcak bir karşılama sunar. Küresel Barış Endeksi 2020, İrlanda’yı dünyanın en güvenli 15 ülkesi arasında sıralamaktadır. Kırsal bölgeyi keşfederken yemyeşil manzaralar, tarihi kaleler ve çarpıcı plajlar bulacaksınız. Dünyaca ünlü müzik, harika edebiyat eserleri ve geleneksel İrlanda dansı, İrlanda’nın eşsiz kültürü hakkında bilgi sahibi olmaktan keyif alacağınız şeylerden bazıları.

İrlanda’da bir üniversite ve bölüm belirlemek.

İrlanda eğitim sistemine uyum sağlamak zor olabilir, bu nedenle birçok uluslararası öğrenci, derecelerine başlamadan önce bir İrlanda üniversitesinde hayata alışmaya yardımcı olmak için bir hazırlık yılı okumayı tercih ediyor.

Uluslararası Hazırlık Yılımız iki farklı konu seçeneğiyle mevcuttur ve İrlanda’da bir lisans derecesinde başarılı olmak için akademik konu ve İngilizce dil becerilerini kazanmanıza yardımcı olabilir.

İrlanda’da Yaşam

İrlanda, dost canlısı insanları ve muhteşem manzaraları ile ünlüdür. Bu  uluslararası öğrenciler için mükemmel bir yerdir, dünyada 10-iyi eğitimli ülkesi arasındaki sıralanır ve mezunları için heyecan verici iş imkanı sunan. Aynı zamanda heyecan verici endüstrilerde çalışmak isteyen hırslı gençler için dünyanın en dinamik ve ilham verici ülkelerinden biridir.

İrlanda’da çalışmak

Bir İrlanda üniversitesinden mezun olduktan sonra, uluslararası öğrenciler İrlanda’da kalma ve çalışma şansına sahiptir. AB / AEA vatandaşı olmayan vatandaşlar, Üçüncü Seviye Lisansüstü Programı için uygundur. Bu, başarılı mezunlara iş arayan bir yıl İrlanda’da kalma fırsatı verir.

Dublin’de çalışmak istiyorsanız, İrlanda’nın başkenti mükemmel kariyer fırsatları sunar ve en iyi çok uluslu şirketlere ev sahipliği yapar. İrlanda Eğitim sayfamızda Dublin’deki kariyer hakkında daha fazla bilgi edinin.

Eğitim sonrası çalışma söz konusu olduğunda, İrlanda, uluslararası mezunlara eğitim sonrası çalışma vizesi sunan ve kariyerinize başlamak için cazip bir yer haline getiren Avrupa’da İngilizce konuşulan tek ülkedir. İrlanda’da okuduktan sonra tam zamanlı bir iş bulduğunuzda, ikamet başvurusunda bulunma hakkına sahip olacaksınız – 2017’de yüksek öğretim öğrencilerine 13.500’den fazla ilk oturma izni verildi (Avrupa Göç Ağı).

Kırsal ve sahil

Dublin, size denize kolay erişim sağlayan, Dublin Körfezi kıyısındaki bir şehirdir. Wicklow Dağları Ulusal Parkı, şehrin yaklaşık 40 km güneyindedir. Burada yürüyüş parkurları, su sporları, tırmanma, binicilik ve göl kenarı pikniklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Seyahat için iyi bağlantılara sahip olan İrlanda’nın otobüs ve tren bağlantıları, güzel kırsalı keşfetmeyi kolaylaştırır. Popüler turistik yerler arasında Star Wars: The Force Awakens için çekim yerleri bulunur.

Güvenli ve misafirperver

İrlanda, 2020 Küresel Barış Endeksi’nde dünyanın en güvenli 15 ülkesi arasında listelenmiştir. Dünyanın dört bir yanından gelen turistlere ve öğrencilere sıcak bir karşılama sunan güvenli ve arkadaş canlısı bir ülke olarak bilinir. 17 Mart’taki ünlü Aziz Patrick Günü de dahil olmak üzere yıl boyunca festivaller ve geleneksel etkinliklerle bu dost kültürü her yerde bulacaksınız.

İrlanda hava durumu

İrlanda’da hava hızla değişebilir. Bazen dört mevsimi – ilkbahar, yaz, sonbahar ve kışı – bir günde yaşayabileceğiniz söyleniyor.

İrlanda’nın güzel kırsalını gür ve yeşil tutmak için sık sık yağışa ihtiyacı vardır. Ancak duşlar genellikle günler yerine yalnızca birkaç dakika veya saat sürer. Kat kat giyerek ve bir yağmurluk getirerek her türlü havaya hazırlıklı olun. Sıcak günler için güneş kreminizi unutmayın.

Dublin denize yakındır, bu nedenle çok sıcak veya çok soğuk değildir.

İrlanda’da Seyahat

Uluslararası havalimanları

İrlanda’nın tüm dünyada bağlantıları vardır. İrlanda’ya aşağıdakiler dahil çeşitli konumlardan seyahat edebilirsiniz:

 • Dublin Havalimanı (DUB) – arabayla 35 dakika
 • Cork Havalimanı (ORK) – arabayla 3 saat
 • Shannon Havalimanı (SNN) – arabayla 2 buçuk saat
 • Ireland West Airport Knock (NOC) – arabayla 2 buçuk saat

İrlanda ile ilgili linkler

Demiryolu bilgileri için İrlanda Demiryolunu kontrol edin  ve ülkeyi trenle keşfedin – kısa ve uzak yolculuklar için mükemmel.

İrlanda’nın otobüs hizmetlerine , genellikle trenlere göre daha ucuz bir alternatif olan Buseireann ile  erişebilirsiniz.

Dublin’de bisiklet sürmek, yeni evinizi keşfetmenin harika bir yoludur. Dublin Bikes’e dahil olma hakkında daha fazla bilgi edinin  .

Para birimi ve bankacılık

Para Birimi: Euro (€ / EUR).

Banka ve kredi kartları yaygın olarak kabul edilmektedir (küçük perakendeciler veya kafeler yalnızca nakit kabul edebilir).

Sınırı geçip Kuzey İrlanda’ya seyahat ediyorsanız İngiliz Sterlini (£ / GBP) gerekir.

Sigorta

İrlanda’da okumak için seyahat etmeden önce sigortanızın olması gerekir. Şunları kapsamak için sigortaya ihtiyacınız olacak:

* kişisel eşyaların

* herhangi bir seyahat gecikmesi

* tıbbi acil durumlar.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?