Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr
CLLC Halifax dil okulu

Argyle Street Halifax

CLLC HALIFAX DİL OKULU

CLLC Halifax dil okulu, şehir merkezindeki konumu ile sosyal olanaklara ulaşmayı kolay kılar. Okulun çevresinde çok sayıda mağaza, restoran, kafe ve alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Yurtdışında İngilizce öğrenmek heyecan verici bir deneyimdir ve CLLC’de ingilizce öğrenmek ise  FANTASTİK hale gelir!

CLLC’nin  3 farklı şehirde (Toronto, Ottawa ve Halifax) aynı fiyata İngilizce kursları sunmaktadır.

CLLC’deki öğrenciler ilk 3 haftayı Toronto’da, sonraki 2 haftayı Ottawa’da ve 2 haftayı Halifax’ta herhangi bir kayıt ücreti eklemeden veya herhangi bir çalışmayı yarıda kesmeden devam edebilmektedirler.

CLLC, yüksek düzeyde hazırlanmış ders içerikleri ve bu içerikleri büyük bir keyifle sunan ingilizce öğretmenleri ile eğlenceli hale getiren profesyonel, güler yüzlü personelinin desteğiyle öğrencilerine harika bir deneyim sunar. CLLC’de ki öğrenciler okulda olmayı, yeni arkadaşlarla tanışmayı ve birbirleriyle etkileşim kurmayı severler. Öğrencilerin sınıfa girip çıkmalarına yardımcı olan ve onları dönüştüren ders dışı etkinlikleri iyi organize eden iyi bir ekibe sahip.

Halifax

Kanada’nın doğusunda Nova Scotia (Yeni İskoçya) eyaletinin başkenti Halifax, Atlantik Okyanusuna kıyıları olan bir şehirdir. Atlantik Okyanusuna bağlı hava değişimleri ile kıyılarda Kanada geneline göre kışlar yumuşak ve yazlar serin geçmektedir. İngiltere ve Fransa’nın bölgede hakimiyet kurmak üzere gerçekleştirdikleri savaş dönemlerinden kalan eserleri ile tarihi yapısı oldukça kuvvetli olan kentte gezilecek pek çok müze, kale, dini yapı vb. bulunmaktadır. Kültürel çeşitlilik bakımından zengin olmasını ise köklü üniversitelerine borçludur. Halifax şehri küçük ve sakin bir şehirdir.

Halifax, Atlantik Okyanusu’ndaki önemli bir liman kentidir ve dünyanın en güzel limanlarından biri olarak kabul edilir. Avrupa’ya doğu kıyısındaki diğer limanlardan daha yakındır, Toronto ve New York ise Halifax’tan sadece iki saat uzaklıktadır.

Halifax’ta çok sayıda sanat galerisi, tiyatro ve müze vardır. Ayrıca The Royal Nova Scotia International Tattoo , The Atlantic Film Festival , The Halifax Busker Festival , In the Dead of Winter Music Festival ve Halifax Pop Explosion gibi çok çeşitli festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenci dostu düşük yaşam maliyeti ve sahil kenti olması ilede balina gözlemciliği, sörf gibi pek çok aktivite bulunmaktadır.

Halifax, Kanada’nın en sıcak ikinci şehridir. Yazın hava sıcaklığı 25 -30 derece, kışın ise en fazla -9 kadar.

CLLC Halifax Dil Okulunun Konumu

CLLC Halifax dil okulu, şehir merkezindeki konumu ile sosyal olanaklara ulaşmayı kolay kılar. Okulun çevresinde çok sayıda mağaza, restoran, kafe ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. Art Gallery of Nova Scotia, NSCAD University, Halifax Common, Halifax Public Garden, Halifax Citadel National Historic Site okulun yakınında ziyaret edebileceğiniz yerlerdir. Adalardan oluşan bölgeye en yakın Georges Island bulunmaktadır. Rengarenk bahçeleri ve caddeleri ile ünlü şehirde kendinize bir köşe mutlaka bulacaksınız.

CLLC Halifax Dil Okulunun Donanımı

CLLC Halifax dil okulu bahçeli ve 2 katlı bir binada hizmet vermektedir. Ders aralarında arkadaşlarınız ile bahçede oturup, dinlenme alanlarında zaman geçirebilirsiniz. Derslerden sonra okulda kalıp ders çalışmaya devam da etme şansınız bulunmaktadır. Sizin gibi dünyanın farklı ülkelerinden dil eğitimlerini tamamlamak amacıyla gelen öğrenciler ile kaynaşabilir, derslerde öğrendiklerinizi pratik ederek pekiştirebilirsiniz.

CLLC Dil Okulu Eğitimleri

CLLC’de her seviyede öğrenciye uygun bir genel İngilizce eğitimi veren bir sınıf bulunduğu gibi, iyi seviyelerde İngilizce bilgisine sahip öğrencilere de iş ingilizcesi, IELTS, TOEFL sınav hazırlık programları ve university pathway programı sunulmaktadır.

CLLC Halifax İngilizce Programı

CLLC Halifax dil okuluna başladığınız ilk gün uygulanan sınav ile ingilizce bilginiz belirlenir ve size uygun bir sınıfta eğitime başlayabilirsiniz. Eğitimler İngilizce öğrenmeniz için ihtiyacınız olan tüm yeteneklerinizi geliştirmek üzerinedir. Dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma, dinleme, yazma ve konuşma alanlarında çalışmalar yapılır. Derslere katılımınız ile eğitmenler tarafından değerlendirilirsiniz. Ayrıca belirli dönemlerde gerçekleştirilen seviye belirleme sınavları ile ilerleme durumunuz saptanır. Sınıf genelinden çok daha iyi olan öğrenciler bir üst gruba geçiş yapma hakkına sahip olabilirler.

CLLC Halifax IELTS Sınav Hazırlık Programı

CLLC Halifax dil okulunun bu programında yurtdışındaki yükseköğretim ve özel kurumlara başvurularda istenen IELTS sınavı ile İngilizce dil bilginizi kanıtlayabilirsiniz. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört banttan meydana gelmektedir. Her kurumun bantlar ve genel skor beklentisi farklıdır. Başvuracağınız kurumun veya bölümün şartlarını inceledikten sonra hedef koymanız önerilmektedir. IELTS deneme sınavlarına girerek ilerlemenizi görebilir ve ihtiyacınız olan skora ne kadar süreniz kaldığınız saptayabilirsiniz. Böylece gerçek bir IELTS sınavına hazır olduğunuzda girebilirsiniz. CLLC Halifax dil okulunun uzman ve deneyimli kadrosu ile sınav tekniklerini öğrenebilirsiniz.

CLLC Dil Okulu TOEFL Hazırlık Programı

TOEFL sınav sonucu ile yükseköğrenim veya özel kurumlara başvuru gerçekleştirebilirsiniz. İyi seviyede İngilizce dil bilgisine sahip öğrencilerin katılabileceği TOEFL sınav hazırlık programı ile sınav teknikleri öğrenebilir ve ihtiyacınız olan skoru elde etmek üzere çalışmalar yürütebilirsiniz.

CLLC Halifax İş İngilizcesi

Uluslararası kariyer hedefleri olan öğrencilerin katılabileceği ve kendilerini geliştirebilecekleri bir programdır. Genel iş terimleri, yazışmalar, mülakat teknikleri, telefon görüşmesi yöntemleri, Cv hazırlama incelikleri gibi pek çok alanda çalışmalar yürütülmektedir. Programa katılabilmek için iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olunması gerekir.

CLLC Halifax University Pathway Programı

University Pathway programları akademik eğitimine Kanada’da devam etmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler Pathway eğitimi alarak program sonunda alacakları sertifika ile CLLC Dil Okulunun anlaşmalı olduğu kolejlere ve üniversitelere herhangi bir sınav skoruna ihtiyaç duymadan başvuru yapabilmektedir. CLLC okulunda size  yardımcı olacak bir  profesyonel ekip çalışmaktadır.

CLLC Halifax Aktiviteler

Okulda, öğrencilerin hızlıca kaynaşabilmeleri ve profesyoneller eşliğinde gezerken öğrendikleri İngilizceyi pratik edebilmeleri adına okul tarafından etkinlikler düzenleniyor. Haftalık yayınlanan etkinlik programları ile hafta içi akşam yemekleri, spor aktiviteleri, tiyatro hafta sonu ise çevre şehirlere turlar düzenlenir. Şehri ve ülkeyi kısa sürede tanıma şansı elde ederken, yeni arkadaşlar edinerek adapte olabilirsiniz.

CLLC Konaklama Seçenekleri

CLLC’de iki tür konaklama seçeneği var. Aile yanı ve yurt konaklamarı. Kanadalı bir ailenin yanında Kanada kültürünü yakından tanırken, sıcak bir ev ortamında huzurlu bir süreç geçirebilirsiniz. CLLC Halifax dil okulunun öğrencileri tarafından değerlendirilen konaklamalar, özenle seçilmektedir. Aile yanı konaklamalarda tek kişilik ve tercihen özel banyolu odalarda konaklayabilirsiniz. Aile yanı konaklamalarında yemek seçenekleri de sunulmaktadır. Ailelerin evleri şehir merkezine toplu taşıma ile ortalama 30 dakika mesafededir. 18 yaşından küçük öğrencileri bazı aileler sorumluluk alma ücreti ile kabul etmektedir.

CLLC dil okulu yurt konaklamaları, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerin kaldığı 1,2 veya 3 kişilik odalardan meydana gelir. Bazı odalar özel banyoludur. Yurtlar şehir merkezine daha yakın konumda ve bazıları yürüme mesafesinde.

CLLC Halifax Dil Okulu Fiyatları

8 Hafta

 • 15 ders: 1290 CAD
 • 25 ders: 2040 CAD
 • 35 ders: 3090 CAD

12 Hafta

 • 15 ders: 1935 CAD
 • 25 ders: 3060 CAD
 • 35 ders: 4635 CAD

24 Hafta

 • 15 ders: 3870 CAD
 • 25 ders: 6120 CAD
 • 35 ders: 9270 CAD

28 Hafta

 • 15 ders: 4515 CAD
 • 25 ders: 7140 CAD
 • 35 ders: 10815 CAD

32 Hafta

 • 15 ders: 5160 CAD
 • 25 ders: 8160 CAD
 • 35 ders: 12360 CAD

36 Hafta

 • 15 ders: 5805 CAD
 • 25 ders: 9180 CAD
 • 35 ders: 13905 CAD

 

Aile Yanı Konaklama Ücretleri;

 • Tek kişilik oda, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği dahil: 225 CAD/haftalık

Yurt Konaklama Ücretleri;

 • Tek kişilik oda aylık 350CAD /haftalık

Ek Ücretler

 • Okul kayıt ücreti: 180 CAD
 • Konaklama rezervasyon ücreti: 200 CAD
 • Havalimanı Karşılaması: 120 CAD (Tek Yön)

 

CLLC Halifax Dil Okulu Video

Kanada’da eğitim için bizi arayın

Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı , Kanada’da eğitim hayallerinizi gerçekleştirmek için çalışıyor. Kanada’da eğitim konusunda uzman personelimize ulaşmak için Türkiye geneli ofislerimizi ziyaret ediniz. CLLC Halifax dil okulu, Kanada dil okulları, Halifax dil okulları, Kanada üniversiteleri, Kanada kolejleri için bizi arayın. Telefon numaramız 0 212 543 58 05

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?