Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Halifax Dil Okulları

Halifax İngilizce Kursları

Halifax dil okulları, Türk öğrencilerin daha az olduğu yerlerden biridir. Kanada’nın Halifax şehrinde bulunan dil okullarımız hakkında daha fazla bilgiye bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kanada’nın doğusunda Nova Scotia (Yeni İskoçya) eyaletinin başkenti Halifax, Atlantik Okyanusuna kıyıları olan bir şehirdir. Atlantik Okyanusuna bağlı hava değişimleri ile kıyılarda Kanada geneline göre kışlar yumuşak ve yazlar serin geçmektedir. İngiltere ve Fransa’nın bölgede hakimiyet kurmak üzere gerçekleştirdikleri savaş dönemlerinden kalan eserleri ile tarihi yapısı oldukça kuvvetli olan kentte gezilecek pek çok müze, kale, dini yapı vb. bulunmaktadır. Kültürel çeşitlilik bakımından zengin olmasını ise köklü üniversitelerine borçludur. Halifax şehri küçük ve sakin bir şehirdir.

Halifax, Atlantik Okyanusu’ndaki önemli bir liman kentidir ve dünyanın en güzel limanlarından biri olarak kabul edilir. Avrupa’ya doğu kıyısındaki diğer limanlardan daha yakındır, Toronto ve New York ise Halifax’tan sadece iki saat uzaklıktadır.

Halifax’ta çok sayıda sanat galerisi, tiyatro ve müze vardır. Ayrıca The Royal Nova Scotia International Tattoo , The Atlantic Film Festival , The Halifax Busker Festival , In the Dead of Winter Music Festival ve Halifax Pop Explosion gibi çok çeşitli festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenci dostu düşük yaşam maliyeti ve sahil kenti olması ilede balina gözlemciliği, sörf gibi pek çok aktivite bulunmaktadır.

Halifax, Kanada’nın en sıcak ikinci şehridir. Yazın hava sıcaklığı 25 -30 derece, kışın ise en fazla -9 kadar.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?