Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Sheridan College Kanada

Sheridan College

Sheridan College

Sheridan College Kanada’da önde gelen devlet kolejlerinden olup 1967 yılında kurulmuştur. Sheridan College, üç şehir kampüsüne sahiptir.Oakville, Brampton ve Mississauga‘da 110’dan fazla ülkeden 23.000’den fazla öğrenciye ve 16.950 tam zamanlı eğitim öğrencisine ev sahipliği yapar.

Sheridan College, ‘Animasyonun Harvard’ı’ veya ‘Disney North’ olarak anılır. Sheridan ‘ın mezunları arasında animasyon ve yaratıcı sanatlar alanlarında Akademi ve Emmy Ödülü almaya hak kazanmış kişiler vardır. Kanada Eğitim ve Öğretim Bakanlığı tarafından finanse edilen 25 Ontario kolejinden arasındadır Sheridan College. Sheridan , 2020 yılına kadar, 55.000 mezun ve % 90’lık bir mezunu bir işe yerleştirme oranına sahiptir. Gerçekten baş döndürücü bir başarı.

Sheridan College, fakülteler arasında yaratıcı işbirliği, ve öğrencilerin eğitim alırken ilk kez çalışmayı teşvik eden kolej olmakla övünür. Kolej, beş fakültede 120’den fazla program sunmaktadır. 500’den fazla sürekli ve profesyonel çalışma programına katılımı teşvik eder. Öğrenciler, sertifika, diploma, ileri düzey diploma ve lisans dereceleri dahil olmak üzere çok çeşitli programlar arasından seçim yapabilirler.

Animasyon ve Oyun Tasarımı, Gazetecilik, Uygulamalı Hesaplama, Topluluk çalışmaları Sheridan College ‘ın en popüler konularından bazılarıdır.Sheridan ‘ın, üç kampüsünün de Greater Toronto Bölgesi’ne yakın olması, öğrencilere Kanada’nın en büyük , kültürel başkentine sınırsız erişim, ulaşım imkanı sağlar.

Sheridan kolejinin dünyaca ünlü programları ve olağanüstü fakültesi, üniversiteyi yaratıcı çalışmalardan dijital yeniliğe kadar araştırmanın ön saflarına yerleştirdi. 1908 öğrencisi ve 150’den fazla Sheridan fakültesi ve personeli aktif araştırmalara katılıyor. Kolejde 234 takip edilen aktif araştırma projesi bulunmaktadır. Sheridan ‘ın müzik tiyatrosu, eski araştırmalar, ileri üretim ve tasarım teknolojileri, mobil inivasyon ve ekran endüstrisi araştırmalarına adanmış 5 benzersiz araştırma merkezi ve 400’den fazla endüstri ortağıyla  araştırma faaliyetlerini teşvik eden bir girişimcilik merkezi vardır.

Sheridan, üniversite derslerinin geleneksel öğrenimini uygulamalı, pratik eğitimle birleştirir ve dört yıllık Lisans Derecesi ile birlikte öğrenciler, seçtikleri teknik alanda bir yıllık sertifika veya iki ila üç yıllık bir diploma alabilirler. Her kampüs, bir kütüphane ve bir kütüphane dahil olmak üzere geleneksel bir üniversitenin tüm avantajlarını sunar. Co-Op programlarını başarılı bir şekilde yürüten Sheridan College’a ülkemizde de oldukça bilinen bir kolejdir. Edu Vizyon olarak bu güne kadar bir çok öğrencimizi bu koleje gönderdik.

Öğrenciler, çeşitli üniversite sporlarında arkadaşlarıyla bir araya gelip lig takımı Sheridan Bruins için tezahürat yapabilirler

İlgi alanları, hobileri ve kariyer hedefleri ne olursa olsun, Sheridan’ın üç kampüsünden birinde her öğrenci için bir şeyler vardır. Oakville Trafalgar Road kampüsünde öğrenciler animasyona ve tüm sanat ve tasarım alanlarına odaklanabilir.

Oakville kampüsü, dans stüdyolarından animasyon ve fotoğraf laboratuvarlarına, müzik kompozisyon sınıflarına kadar, öğrencilerin seçtikleri alanda başarılı olmak için ihtiyaç duydukları her şeyi modern tesisleriyle donatmak için en yeni teknolojileri kullanır. Öğrenciler, en son film yapım tekniklerini öğrenebilecekleri son teknoloji ürünü bir Ekran Endüstrisi Araştırma ve Eğitim Merkezi bulacaklar.

Öğrenciler boş zamanlarında, ünlü yerleri gezmek için Mississauga veya Toronto’ya kolayca gidebilir veya şehrin gürültüsünden uzakta, Oakville’s Bronte Creek Provincial Park’ta dinlenebilirler. Sanat, film, oyun, gazetecilik, animasyon veya tasarım konusunda tutkulu olan herhangi bir öğrenci, Sheridan College’ın Oakville kampüsünde arzuladıkları tesisleri ve fakülte uzmanlıklarını bulacaklardır.

Sheridan Kolej Kanada’da Nerede?

Oakville (Ontario, Kanada)

Ontario Gölü’nün kuzey kıyısında yer alan bir banliyö kasabası olan Oakville, küçük bir kasaba hissine sahip hoş bir yerdir. Kanada’da yaşanacak en iyi beş yerden biri olarak derecelendirilmiştir,  aynı zamanda harika bir tatil beldesi olarak da düşünülebilir.

Oakville, Toronto’nun sadece 30 kilometre dışındadır, bu nedenle genellikle gözden kaçar. Ama sunacağı çok şey var; canlı bir sanat sahnesinden keşfedilmeyi bekleyen doğal manzaraya kadar.

Sheridan College Bölümleri

Sheridan College , 5 fakültesinde 25’i derece programı olan 130’dan fazla programda sunulmaktadır. Ayrıca Sürekli ve Mesleki Çalışmalar için 500’den fazla kurs sunulmaktadır. Enstitüde hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı kurslar verilmektedir.

Programların sunulduğu başlıca ilgi alanları arasında; Engineering Sciences, Business, Applied Computing, Technology Fundamentals, Visual & Performing Arts, Humanities and Social Sciences and Architectural Studies bulunmaktadır.

Sheridan College’da öğrencilerin favorisi olan popüler programlardan bazıları aşağıda belirtildiği gibidir:

 • BBA (Hons.) in Human Resources Management
 • Graduate Certificate in Advertising- Account Management
 • Graduate Certificate in Creative Industries Management
 • Diploma in Computer System Technician- Software Engineering

B.C.S Mobile Computing: Zorunlu ders ingilizce ve matematik , fen bilimleri lise sonrası eğitim

Bachelors in applied information sciences  information systems security: Bilgisayar mühendisliği teknolojisi veya bilimleri 12. sınıf genel ortalamanın minimum% 65’i

Bachelor of Interaction Design: İngilizce ve görsel sanatlar ile GPA en az % 65

Bachelor of Craft and Design – Ceramics: İngilizce ve görsel sanatlar ile GPA en az % 65

Bachelor of Animation: Zorunlu ders olarak ingilizce ile en az% 65 genel GPA

Diploma in Business Administration Accounting: 12. sınıfta minimum% 65 ile ingilizce ve minimum% 70 matematik

Diploma in Business Administration  Finance: 12. sınıfta minimum% 65 ile ingilizce ve minimum% 70 matematik

Diploma in Business Administration – Marketing: 12. Sınıfta minimum% 65 ile İngilizce ve minimum% 70 Matematik

B.Eng Electrical Engineering: En az% 70 GPA , 12. sınıfta her matematik dersinde minimum% 70

Bachelor of Engineering [B.Eng] Mechanical Engineering: En az% 70 genel ortalama 12. sınıfta her matematik dersinde minimum% 70

B.B.A Accounting: 12. sınıfta minimum% 60 olmak üzere minimum % 65 matematik ile ingilizce ielts skoru ( 6.5)

Graduate Certificate in International Business Management: Lise sonrası diploma veya derece.İlgili iş ve / veya eğitim deneyimi aracılığıyla kanıtlanmış yeterlilik.

Sheridan College'da Öne Çıkanlar
Üniversite türü halka açık
Sıra Araştırma kolejlerinde en iyi 5, Kanada
Dersler 120’den fazla tam zamanlı program
Kampüs Sayısı 3
İstihdam oranı, 2019 % 83 2
Başvuru ücreti Uluslararası başvuru sahipleri için 75 CAD
İngilizce Yeterlilik Testleri TOEFL / IELTS / PTE veya eşdeğeri
Uluslararası Öğrenciler için Mali Yardım Başarı temelli burslar
DLI Numarası O19385946782


Sheridan Koleji Dünya Sıralaması

2020’de Research Infosource Inc. tarafından yayınlanan sıralamaya göre Sheridan College, Kanada’nın En İyi 50 Araştırma Koleji listesinde Kanada’daki en iyi 5 araştırma koleji arasında.

Benzer bir rapor da Sheridan College’ı öğrenci araştırmacılar, araştırma ortaklıkları, gelir ve yoğunluk kategorilerinde ilk 5’in altında derecelendirdi.

Sheridan Koleji , Kanada’da tamamladığı araştırma projelerinde toplam 180 proje ile 1 numaralı sırasını korumaya devam ediyor .

Sheridan College Kampüsleri

Sheridan Okulu Kanada’da 3 kampüsü vardır . Kampüsler Mississauga, Brampton ve Oakville’de bulunmaktadır.

 • Mississauga’da bulunan Hazel McCallion Kampüsü , 5.594 öğrencilik bir öğrenci nüfusuna sahip ve 33 program sunuyor. Pilon İşletme Okulu burada bulunur.
 • Brampton’da bulunan Davis Kampüsü 10.697 kayıtlı öğrenciye sahiptir ve 69 program sunmaktadır. Sheridan’ın en büyük kampüsüdür.
 • Oakville’de bulunan Trafalgar Kampüsü 45 program sunar ve 8,225 öğrenciden oluşan bir öğrenci nüfusuna sahiptir.

Sheridan College Konaklama

Sheridan College, adaylarına bütçelerine, ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine göre seçim yapabilecekleri çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Mevcut seçenekler, diğerlerinin yanı sıra kampüs içi pansiyonları ve kampüs dışı aile yanında kalışları içerir.

Kampüste

 • Rezidans tesisleri Davis Kampüsü ve Trafalgar Road Kampüsü’nde mevcuttur.
 • Sheridan College hostelleri, çamaşır yıkama olanaklarının yanı sıra ortak bir mutfağa sahip tam donanımlı süitlerle uluslararası öğrencilere modern konaklama olanakları sağlar.

Kampüs Dışı

Kampüs yakınında kalmak isteyen ancak kampüs içi konaklama yapmayan Sheridan Koleji’ne kayıtlı tüm öğrenciler, kampüs dışı yurtları tercih edebilirler. Aile yanında konaklama, bu tür adaylar için mevcut seçeneklerden biridir.

Sheridan, konaklama ile ilgili her türlü yardım için Homadorma veya Aile Yanı Konaklama Bağlantısı gibi ev sağlayıcılarını önermektedir. Seçenekleri keşfederken www.places4students.com gibi web siteleri de düşünülebilir

Sheridan Koleji Başvuru ve Kabul Süreci

Sheridan Koleji’ne kabul edilmek isteyen her adayın not alması gereken kabul ile ilgili önemli bilgiler aşağıdaki gibi derlenmiştir:

Sheridan College için son kayıt tarihi

Sheridan College’ın herhangi bir dönem için yurt içi veya yurt dışı başvuru sahipleri için sabit son başvuru tarihi yoktur . Adaylar yıl boyunca başvurularını gönderebilirler.

Ancak, uluslararası başvuru sahiplerinin başvurularını Eylül ayına kadar yapmaları ve göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru sahipleri, Sheridan College başvuru girişlerini göndermek için uygun zaman çizelgesini öğrenmek için kabul ofisine de başvurabilirler.

Sheridan Kolej ‘e  nasıl başvurulur?

Sheridan Kolej’de çeşitli kurslara kayıt olmak için kabul süreci aşağıda açıklandığı gibidir:

 1. Seçtiğiniz bir program seçerek resmi web sitesinde çevrimiçi başvuru yapın.
 2. Başvuruyu gerekli miktarda başvuru ücreti ile birlikte gönderin.
 3. Gerekli tüm belgeleri PDF formatında yükleyerek sağlayın ve bir teklif mektubu bekleyin.
 4. Yer teklifi alın, bunu myStudent Center hesabınızda kabul edin.
 5. İlgili programın öğrenim ücretini yatırın.
 6. Kanada’da okumak için öğrenci iznine başvurun .

Sheridan College Öğrenim ücreti / Katılım Maliyeti

Sheridan College’da 2020-2021 akademik yılı için gerekli olan öğrenim ücretleri ve diğer temel ihtiyaçlar için tahmini harcamalar aşağıda listelenmiştir.

Öğrenim ücreti

Öğrenim ücreti olarak ödenecek tutar Sheridan Koleji’nde bulunan farklı kurslar için değişiklik gösterse de 2020-2021 yılının her dönemi için ücret olarak ödenmesi gereken tahmini temel tutar ortalaam 12.000 / 24.000 CAD civarındadır ve bölümlere göre bu ücret değişir.

NOT: 2022 Baharında kabul edilmek isteyen uluslararası başvuru sahipleri için son ücret tarih 28 şubat 2022 .

Sheridan ‘da okuyan bir öğrencinin katılım maliyeti, yaşam standardına ve bir bireyin seçimlerine göre değişecek olsa da, bir akademik yıl için tahmini ortalama maliyet aşağıda tablo halinde verilmiştir:

Sheridan Kolej Eğitim Bursları / Mali Yardım

Sheridan , herkes için kaliteli eğitim istiyor ve bu nedenle, uluslararası başvuru sahiplerinin Kanada’da eğitim görmeleri için çeşitli finansal yardımlar ve burslar sunuyor .Sheridan’da bulunan bazı burslar, ödüller ve burslar şu şekildedir:

 

Burs adı USD

 

Burs Sayısı Uygunluk Kriterleri

 

International Students Guard.Me Scholarship

 

760

 

 

10

 

 

Öğrenciler, bir sertifika, diploma veya lisansüstü programa, son akademik yılda not ortalaması 3.0 veya daha fazla olan tam zamanlı olarak kaydolmuşlardır.

 

International Students Guard Bachelor Degree Scholarship

 

 

1,140

 

 

5

 

 

Öğrenciler, bir lisans programına tam zamanlı olarak, son akademik yılda 3.0 veya daha yüksek not ortalaması ile kaydolmalı.

 

 

Bursaries International Students Guard Bursary

 

 

1,140

 

 

5

 

 

Diploma ve sertifika kursları için 2.0 veya üzeri not ortalama ve derece kursları için 2.4 veya üzeri not ortalama.

 

 

Yukarıda belirtilen bursları arayan adaylar, resmi web sitesinde bulunan çevrimiçi bir başvuru aracılığıyla başvurmalıdır. Bursların son başvuru tarihleri, kayıt olunan şartlara göre değişir. Bu nedenle, başvuru sahipleri, girişlerini ilgili bursların son tarihlerinden önce teslim etmelidir.

Sheridan College’da Fırsatlar

İşbirliği ve staj programları, sınıfta öğrenim ile ücretli veya ücretsiz istihdam deneyimleri arasında bağlantı kuran bir eğitim şeklidir. İş yerleştirmeleri, özellikle her öğrencinin akademik çalışmaları ile ilgilidir.

 • Sheridan’daki Co-op programları, bir çalışma döneminin tamamlanması için 360 saat gerektirir.
 • Staj programları, uygulanan lisans programları için stajın tamamlanması için en az 14 tam zamanlı hafta (ortalama 30 saat / hafta) gerektirir.
 • Öğrenciler, diplomalarını / derecelerini tamamlarken 12 aya kadar istihdam edilir ve birçok program için saatte 13-28 $ aralığında kazanırlar.
 • Öğrenciler, tam zamanlı iş bulduklarında, Co-op olmayan öğrencilere göre daha hızlı mezun olurlar.

Sheridan’daki bir lisans programına başvurup kabul edildikten sonra, programınızda sunuluyorsa Co-Op’a başvurmaya davet edileceksiniz. Öğrenciler 1. Yılda Co-op için başvururlar. Sheridan’da bir derece programına kabul edildiğinizde, otomatik olarak bir staj yerleştirmesine dahil olursunuz. Bu staj genellikle programın 3. ve 4. yılları arasında yapılır.

Neden Sheridan kolejinde Eğitim ?

Sheridan College, ilerlemek ve gelişmek için çeşitli bir program müfredatına sahiptir, bu programlar çok çeşitli kurslar ve diplomalar sunar, her seferinde sonsuz bir öğrenme deneyimi sunan modern bir kampüse sahiptir. % 83 istihdam oranına ve 12,790-21,369 CAD arasında değişen uygun bir öğrenim ücretine sahiptir .
Sheridan ‘ın temel artılarından bazıları spor, sanat, gece hayatı, doğa, yemek ve eğlencedir. Ayrıca, öğrencilerinin% 30’u Kanada dışından gelen çok fazla çeşitlilik bulacaksınız.

Sheridan kolejine gitmek için bazı iyi nedenler şunlardır

Sheridan, animasyon ve yüksek lisans, görsel efektler ve dijital karakterin animasyonu alanlarında lisans derecesi içeren animasyon programı ile tanınır.

2013 yılında, mükemmelliği ile zaten bir üne sahip olan bir oyun tasarımı lisans programı başlattı.
Her fakültedeki her öğrenciyi bir ‘yaratıcılık kursu’ ile donatan ilk okuldur.
Oakville, Brampton ve Mississauga kampüsleri Toronto’ya çok yakın olan Ontario şehrinde üç şehirde bulunmaktadır.

Sheridan öğrencileri, Toronto Bölgesi’ndeki Kanada’nın en büyük şehrine, kültürel başkentine ve iş merkezine sınırsız erişim hakkına sahiptir. Her şey kampüsün yakınında oldukça az mesafelerde mevcuttur.

İş beklentileri açısından en güçlü ana dallar nelerdir ve Sheridan kolejindeki en zayıf bölümler hangileridir?

Sheridan , birçok yeni ve harika programa sahiptir. Kolej, animasyon, sanat ve tasarım alanlarında en iyi programlardan bazılarına sahiptir. Ayrıca inanılmaz bir grafik tasarıma, mobilya tasarımına ve çok daha fazlasına sahipler. Öğrencilere işveren değerlendirmeleri ve her bir terimleri için yapıcı geri bildirimler sağlanır.

En popüler ve en yüksek ücretli programlar:

BBA, İnsan kaynakları yönetiminde BBA, reklam-hesap yönetimi alanında yüksek lisans sertifikası, Bilgisayar Sistem Teknisyenliği Diploması ve daha fazlası. Sheridan mezununun en yüksek ücretli işleri
Sheridan Kolej, Kanada’nın en iyi Kolejlerinden biridir, bu nedenle paranızı doğru yere yatırma konusunda endişelenmeyin. Daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Sheridan Kolej proje yönetimi / kalite yönetimi için ne kadar iyi?

Sheridan, Hazel Mc Callion Kampüsü’nde (Mississauga) proje yönetiminde bir yıllık (2 dönem) bir program sunmaktadır. Program, refahını garanti altına almak için bir girişimi başlatmak, planlamak, yürütmek, taramak ve kontrol etmek için tasarlanmıştır. Bu, ilgilendiğiniz bölgenin ağ veya sosyal idareler, iş veya devlet kuruluşları olup olmadığına bakmanıza yardımcı olacaktır. Bu mezunların ortalama başlangıç ​​maaşları Kanada’da 38.000-56.000 $ arasında değişiyor . En iyi iş profilleri Otomotiv, Bilgi Teknolojisi, Medya, sağlık hizmetleri ve Devlet alanındadır. En iyi işe alımcılar, yetenekli bir mezunsanız 120.000 $ ‘a kadar ödeme yapar .

Programdan sonra ilişkilendirilebilecek bazı işler şunlardır:

Faaliyetler, vakalar ve projeler küçük ve orta ölçekli projelere odaklanır ve bunların hedefleri ve öğrenme çıktıları benzersiz bir şekilde teknik değildir.

Bakmanız gereken temel avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Kapsamlı işbirliği faaliyetleri ve atanmış ekipler.
 • Mobil bilgi işlem: tüm kurs materyallerine 7/24 erişime sahip olacaksınız.

Sheridan’daki en iyi işverenler ve ortalama maaşlar

En İyi İşverenler  Ortalama Maaşlar 
IBM 90.000 – 120.000 $
Warner Bros. Entertainment 88.000 – 100.000 $
FedEx 85.000 – 95.000 $
Sobeys 60.000 – 80.000 $
Rogers iletişimi 75.000 – 85.000 $

Sheridan kolejine nasıl kabul edilirim?

Sheridan ‘ın Uluslararası Merkezi, dünya çapındaki uluslararası öğrencilere yardımcı olmak için hazırlanmış özverili bir uzman grubuna sahiptir. Çoğu Sheridan programı için kabul koşulları farklıdır. Kurs gerekliliklerini belirtildiği gibi karşılamanız gerekir; bu, ülkeniz, İngilizce dil gereksinimleri, iş deneyimi, LOR’lar vb. Gibi faktörlere göre değişebilir. Uygunluğunuz önceki akademik deneyiminiz, SOP, GPA, IELTS / TOEFL puanları, iş deneyimi ve öneriler. Bazı programlar da bir özgeçmiş veya portföy gerektirebilir.

Sabit bir son tarih yoktur, bu nedenle en erken başvurmanız ve programınızın kabul zaman çizelgesini takip etmeniz en iyisi. Sheridan College ‘den bir kabul mektubu aldığınızda, Kanada’da öğrenci vizesine başvurmanız gerekecektir. İşte genel kabul prosedürü:

 • 120’den fazla diplomat, derece ve lisansüstü sertifika programı seçeneklerinden Programınızı seçin.
 • Online başvurarak isteğinizi iletin.
 • Evraklarınızı gönderin
 • Başvurunuzu çevrimiçi olarak gönderip, başvuru ücretinizi ödeyip ve dokuz basamaklı bir Sheridan kimlik numarası aldıktan sonra belgelerini yükleyebilirsin.
 • Teklifi kabul ettiğinizi onaylamak için Sheridan Uygulama portalına giriş yaparak onayınızı onaylayın.
 • Kanada’da okumak için ücretlerinizi ödeyin ve Kanada vizesine başvurun.

Ayrıca, kolej uluslararası öğrenciler için% 65 kabul oranına sahip ve bu, Kanada devlet kolejlerinde eğitim arayanlar için harika bir fırsat.

Tüm bu süreç Türkiye’de Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı ile hiç bir danışmanlık ücreti ödemeden yürütebilirsiniz.

Sheridan College Başvuru ve Kayıt Ofisi

Sheridan College , Kanada Devlet Kolejleri hakkında başvuru, kayıt ve diğer merak ettikleriniz için bizi 0 212 543 58 06 ‘dan arayabilir yada Türkiye geneli Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?