Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Fransızca öğrenmek için 10 iyi neden

Dünyada yabancı dil olarak Fransızca öğretimi

.

Yurtdışında, Instituts Français ve Alliances Françaises, özellikle sundukları kurslar ve sertifikalar nedeniyle Fransızca dilini yaymak ve öğretmek için en iyi yerlerdir. Sertifikalarından bazıları derecelere eşdeğerdir. Bu, hem Milli Eğitim ve Gençlik Bakanlığı tarafından verilen hem de ömür boyu geçerli olan Fransız dili çalışmaları (DELF) ve ileri Fransızca dil dereceleri (DALF) derecelerinde geçerlidir. Dünya çapında bir yılda yaklaşık 450.000 DELF-DALF derecesi verilir.

Fransız mesleki dereceleri (DFP) , Paris île-de-France Ticaret ve Sanayi Odası tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir ve Fransızca çalışma yeteneğini tanır. A1’den (başlangıç) C1’e (ileri düzey) kadar değişen seviyelerde Fransızcanın iş, uluslararası ilişkiler, turizm, misafirperverlik alanındaki hakimiyetini tanırlar.

Bu sertifikaların en büyük avantajı, uluslararası tanınırlıkları ve dünya genelindeki geniş sınav merkezleri ağında yatmaktadır.

Sertifikalar, dil öğretmenlerinin Fransızca düzeyini belirlemek ve öğrencilerin çalışmalarını tanımak için eğitim alanında Fransız işbirliği kapsamında Fransız eğitim sistemlerinde de sunulmaktadır.

Instituts Français

Fransa, Fransızca öğretmek ve öğrenmek için geniş bir ağa sahiptir: 98 multidisipliner Enstitü Français, yabancı dil olarak Fransızca kursları sunar ve yılda 600.000’den fazla öğrenciyi ağırlar.

Bilimsel ve akademik alanlarda, Instituts Français, 120 ülkedeki 236 Campus France ofisinde Fransa’da yüksek öğrenim çalışmalarını teşvik etmekte, aynı zamanda kamu ve özel ortaklar tarafından ortaklaşa finanse edilen burs programlarını da yönetmektedir.

Fransızca öğrenmek için 10 iyi neden

1. Bir dünya dili

Beş kıtada 300 milyondan fazla insan Fransızca konuşmaktadır. Fransızca konuşan ülkelerden oluşan uluslararası bir organizasyon olan OIF, 88 üye Devlet ve hükümetten oluşmaktadır. Fransızca, İngilizce’den sonra en çok öğrenilen ikinci yabancı dil ve dünyada en çok konuşulan beşinci dildir.

Fransızca, İngilizce’nin yanı sıra dünyanın her ülkesinde öğretilen tek dildir. Fransa, bir milyona yakın öğrenciye Fransızca dil kursları düzenleyen en büyük uluslararası kültür enstitüleri ağını işletmektedir.

2. Uluslararası iş piyasası için bir dil

Fransızca ve İngilizce konuşma yeteneği, uluslararası iş piyasasında bir avantajdır. Fransızca bilgisi, Fransa’daki ve dünyanın Fransızca konuşulan diğer bölgelerindeki Fransız şirketlerinin kapılarını açar. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri ve yabancı yatırım için önde gelen bir varış noktası olan Fransa, önemli bir ekonomik ortaktır.

3. Kültür dili

Fransızca, uluslararası yemek pişirme, moda, tiyatro, görsel sanatlar, dans ve mimarlık dilidir. Fransızca bilgisi, orijinal Fransızca’daki harika edebiyat eserlerinin yanı sıra film ve şarkılara erişim sağlar. Fransızca, Victor Hugo, Molière, Léopold Sendar Senghor, Edith Piaf, Jean-Paul Sartre, Alain Delon ve Zinedine Zidane’nin dilidir!

4. Seyahat için bir dil

Fransa, dünyanın en çok turist çeken destinasyonudur ve yılda 87 milyondan fazla ziyaretçi çekmektedir. Biraz Fransızca bile konuşma yeteneği, Paris’i ve Fransa’nın tüm bölgelerini ziyaret etmeyi çok daha keyifli hale getiriyor ve Fransa’nın kültürü ve yaşam tarzına dair içgörüler sunuyor. Fransızca, dünyanın Fransızca konuşulan bölgelerine seyahat ederken de kullanışlıdır.

5. Yüksek öğrenim için bir dil

Fransızca konuşmak, Avrupa ve dünyanın en iyi yüksek öğrenim kurumları arasında yer alan ünlü Fransız üniversitelerinde ve işletme okullarında okumak için fırsatlar sunar.

6. Uluslararası ilişkilerin diğer dili

Fransızca, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, UNESCO, NATO, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Uluslararası Kızılhaç ve uluslararası mahkemelerin hem çalışma dili hem de resmi dilidir. Fransızca, AB kurumlarının genel merkezinin bulunduğu üç şehrin dilidir: Strazburg, Brüksel ve Lüksemburg.

7. Dünyayı açan bir dil

Fransızcayı anlama yeteneği, alternatif bir dünya görüşüne erişim sağlar. Dünyanın her yerinden Fransız düşünürleri ve liderleri ve önde gelen Fransızca uluslararası medyadan haberleri takip edebilirsiniz (örn. TV5Monde, France 24 ve Radio France Internationale).

8. Öğrenmesi eğlenceli bir dil

Fransızca öğrenmesi kolay bir dildir. Piyasada Fransızca öğrenmeyi hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli hale getiren birçok yöntem var.

9. Diğer dilleri öğrenmek için bir dil

Fransızca, diğer dilleri, özellikle de Roman dillerini (İspanyolca, İtalyanca, Portekizce ve Romence) ve İngilizceyi öğrenmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, çünkü İngilizce kelime haznesinin önemli bir yüzdesi Fransızcadan türetilmiştir.

10. Sevgi ve aklın dili

Her şeyden önce Fransızca öğrenmek, genellikle aşk dili olarak adlandırılan güzel, zengin, melodik bir dili öğrenmenin zevkidir. Fransızca aynı zamanda düşünceyi yapılandıran ve tartışmalar ve müzakereler için değerli bir beceri olan eleştirel düşünceyi geliştiren analitik bir dildir.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?