Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Fransa Dil Okulları

Anasayfa » Yurtdışı Dil Okulları » Fransa Dil Okulları


Fransa Dil Okulları

İngilizce bütün ülkeler tarafından çok fazla önemsenen bir dildir. Bunun sebebi İngilizcenin ortak ve uluslararası bir dil olmasıdır. İngilizce bilinmesi adeta ana koşul halini almıştır. Bunun için de dil eğitimi denildiğinde akla ilk olarak İngilizce gelmektedir. Farkındalık yetisi sahibi olan bireyler İngilizce bilmenin dil bilmek olarak nitelendirilmediğinin farkındadır. Çünkü İngilizce zorunlu bir dildir. Ancak İngilizce üzerine öğrenilen diller bir ayrıcalıktır. Bunun içinde dünyada en çok konuşulan diller arasında yerini alan Fransızca eğitimi almak size sosyal hayatınızda ve kariyer hayatınızda ayrıcalık tanıyacaktır.

.

Fransızca eğitimini elbette ki yalnızca Fransa’da alabilirsiniz. Her ülke kendi içinde kurslarla Fransızca eğitimi verebilir. Ancak İngilizceyi nasıl ki İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu bir ülkede öğrenmek en doğrusuysa, Fransızcayı da Fransızcanın ana dil olarak konuşulduğu Fransa da öğrenmek en doğrusudur.

Fransızca öğreten Fransa dil okulları, Yurtdışında Fransız Eğitimi Ajansı veya Laïque Française Misyonu’na bağlıdır. Müfredata, eğitim hedeflerine ve Fransız milli eğitiminin temel ilkelerine uygunlukları Milli Eğitim ve Gençlik Bakanlığı tarafından doğrulanmaktadır. Öğrencileri arasında yurt dışında yaşayan Fransız çocukların yanı sıra yabancı çocuklar da var.

.

Fransızca Dil Eğitimi

.

Fransızca dil eğitimi almak için eğitim süreniz çok önemlidir. Eğitim sürenizi ne kadar maksimum düzeyde tutarsanız alacağınız verim ve dili konuşabilmeniz, öğrenebilmeniz de o kadar kolay ve profesyonel olacaktır. Ancak maddi yetersizlikler ya da başka etkenlerden dolayı dil eğitimi çok uzun sürelerle alınamayıp, kısa tutulabilir.

.

Fransızca dil eğitimi almak için Fransa dil okulları 2 haftadan 36 haftaya varan seçenekler sunmaktadır. Bu sayede dil eğitimi almak isteyen adayların isteklerini karşılayacak nitelikte geniş bir süre aralığı konulmaktadır.

.

Fransa dil eğitiminde genel Fransızca ve yoğun Fransızca şeklinde iki seçenek sunmaktadır. Temel Fransızca eğitimi almak isteyen adaylar 20 saat ders alırken, yoğun Fransızca eğitimi almak isteyen adaylar 30 saat eğitim almaktadır. Bunların haricinde akademik ya da mesleki Fransızca eğitimleri almanızda mümkündür.

.

Fransa Dil Okulları Konaklama

.

Dil okulları genel olarak öğrencilerine konaklama imkânı oluşturmaktadır. Fransa dil okulları da aynı şekilde öğrencilerin konaklayabilecekleri farklı konaklama modellerini sunmaktadır. Fransa dil okulu tercihi yapan adaylar aile yanı konaklama, yurt konaklama ve anlaşmalı otellerde konaklama modelleri arasında seçim yapabilirler.

.

Maddi durumu çok iyi olmayan adayların aile yanı konaklama ya da yurt konaklama tercih etmesi önerilmektedir. Çünkü aile yanı konaklama ve yurt konaklama modellerinde öğrenci konaklama ücreti daha uygun maliyetlere sahip olurken, yeme içme ihtiyaçlarının aile tarafından ya da yurt tarafından gideriliyor olması, öğrenci için çok önemli bir avantajdır. Ayrıca aile yanı konaklamalarda ya da yurt konaklamalarında aynı dil okulu öğrencileriyle birlikte kalınacağından iyi bir sosyal çevre oluşturulmuş olur. Bunun haricinde etkileşim daha sık yaşanacağından dil eğitiminize de katkıda bulunmuş olursunuz.

.

Konaklama tipi olarak tercih edilebilecek olan diğer modelse anlaşmalı otellerde konaklamadır. Anlaşmalı otellerde konaklama yapılması diğer konaklama modellerine göre çok daha maliyetli olmaktadır. Ancak refah seviyesi yüksek olduğundan öğrencinin en çok rahat edeceği konaklama modeli de anlaşmalı otellerde konaklamaktır. Dezavantajı ise etkileşimde bulunulacak öğrencilerle kaynaşma içinde olamamaktır.

.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?