Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

KAPLAN SAN FRANCİSCO-BERKELEY DİL OKULU

Kaplan San Francisco Dil Okulu

Kaplan San Francisco dil okulu, Amerika’nın en özgürlükçü ruhu taşıyan insanların bulunduğu, moda, alışveriş, gece hayatı ve tatil severlerin akınına uğrayan bir şehir olan San Francisco ‘da bulunur.

1960’lara dayanan hippi kültürünün yayıldığı merkez şehirlerden biri olarak görebileceğimiz, şehre çok farklı bir hava katmış, farklı bir atmosfere dönüştürerek diğer şehirlere örnek olmuştur. Sadece uluslararası vatandalar arasında değil Amerika kıtasında da çok popüler bir şehirdir. Son derece yenilikçi ve modern bir şehir olan dünya sıralamasında en iyi ilk 10 üniversite arasına gitmeyi başaran California Üniversitesinin Berkeley kampüsüne de ev sahipliği yapmaktadır. Kaplan International San Francisco Berkeley kampüsü San Francisco’nun sembolü haline gelen Golden Gate köprüsünün etkileyici manzarasına sahip Claremont Kanyonuna çok yakın bir mesafede olup ve San Francisco merkezine sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Kaplan San Francisco dil okulu

KAPLAN San Francisco Berkeley dil okulu kampüsü

Okulun konumu dolayısıyla dünya üzerinden birçok öğrencinin eğitim almak için geldiği bir bölgede bulunması sebebiyle dikkatleri üstüne çekiyor. San Francisco şehir olarak bir çok kişinin dikkatini çeken bir lokasyom. Kaplan San Francisco dil okulu kampüsü, California Üniversitesine yakın olması itibari ile öğrencilerine birçok sosyal aktivite imkanı vermektedir.  Aynı zamanda dünya standartlarındaki eğitim havası ve öğrencileri ile sohbet etme öğrencilere kendini daha fazla geliştirme fırsatını sunmaktadır. Son derece modern ve teknolojik sınıflarda ferah bir ortamda akıllı tahtalarıyla birlikte interaktif bir biçimde öğrencilerine dil öğrenmenin keyfini yaşatmaktadır.

Kaplan San Francisco Berkeley sınav hazırlık kursları

Kaplan San Francisco dil okulu tüm öğretmenleri lisans dereceleri ile birlikte TESOL, CELTA, TEFL sertifikalarına sahipler. Ayrıca 6 ay ESL/EFL ’ öğretmenlik deneyimleri bulunmaktadır. En az higher intermadiate (B2) seviyesinden mezun olan öğrencilerin sertifikaları Berkeley City College tarafından ingilizce yeterlilik belgesi olarak kabul ediliyor.

Kaplan International San Francisco Berkeley kampüsünde öğrenci kapasitesi ortalama 90 civarında olmaktadır. Toplam 53 farklı ülkeden gelen millet ile karma bir eğitim fırsatını öğrencilerine sunmaktadır. Oldukça dinamik bir öğrenme sistemiyle aynı zamanda dinamik bir yaş ortalaması ile 18-21 yaş aralığında genç öğrenci nüfusuna sahiptir. Bununla birlikte 10 adet ayrı her seviyeye uygun bir sınıf bulunmaktadır.

Tüm okullarında olduğu gibi derecelendirme sistemi ile öğrencilerini öğrenim sınıflarına ayırmaktadır. Bu derecelendirme sistemi standart olarak giriş Seviyesi (Beginner), Başlangıç Seviyesi (A1-A2), Orta Seviye (B1-B2) ve İleri Seviye (C1-C2) olarak seviyelendirmiştir. Ayrıca bu seviyelerdeki öğrenciler farklı eğitim seçeneklerini öğrencilerine alma fırsatını tanımıştır. Bu eğitim türleri; genel ingilizce, yarı yoğun İngilizce, yoğun ingilizce, Akademik yıl hazırlık ingilizcesi, TOEFL Hazırlık, GMAT Hazırlık ve GRE Hazırlık.

İngilizce Eğitim Türleri (Genel-Yarı Yoğun ve Yoğun)

Kaplan San Francisco dil okulu Berkeley kampüsünde genel ingilizce öğrenim biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Haftalık olarak 20 saatlik bir ders içeriği olarak öğrencilerine sunmaktadır. Ders etkinliği dışında öğretmenler ile birlikte her zaman iletişim kurma özgürlüğünü size sunmaktadır.

Kaplan dil okulu San Francisco Berkeley Kampüsünde Yarı Yoğun İngilizce programı haftalık 27 ders saati olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel ingilizce programına ek olarak öğrencilerin bir arada olduğu ve sosyal etkinliklerin yapıldığı ders seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal etkinlikler grup halinde haftalık bir magazin dergisi çıkarmak veya kendi ülke mutfağını tanıtan kartpostallar hazırlamak gibi etkinlikler olabilir.

Kaplan dil okulu San Francisco Berkeley Kampüsünde Yoğun İngilizce seçeneği sabah ve öğleden sonra dersleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kelimenin tam anlamı ile yoğun, tüm gününüzün okulda geçtiği bir eğitim programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Haftalık ders saati olarak incelediğimizde 35 saat olarak belirlenmiştir.

Kaplan San Francisco Berkeley dil okulunda GMAT hazırlık programlarına katılabilirsiniz. Amerika’da yüksek lisans yapmak istiyorsanız sosyal bölümlerin ilgili olduğu alanlarda sınav taktikleri ve yöntemleri konusunda kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.

Kaplan International Dil Okulu San Francisco Berkeley Kampüsünde GRE hazırlık sınıfları ise daha bilimsel alanlar lisans üstü eğitim almak isteyen öğrencileri üniversiteden kabul alma aşamasında yardımcı olan bir eğitim seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaplan San Francisco Berkeley kampüsünde Üniversite yerleştirme servisi sayesinde (UPS) partner üniversite ve kolejlerin yer aldığı ağdan faydalanmanızı sağlar. Kaplan international eğitim konusundaki zengin deneyimlerini lisans ve yüksek lisans programlarına kayıt olmanıza yardımcı olmaktadır.

KAPLAN International San Francisco Berkeley Kampüs Aktiviteleri

Kaplan International San Francisco Berkeley kampüsünde birçok aktivite bulunmaktadır. Şehrin yapısı ve büyük olmasından dolayı ayrıca öğrencilerin kendi aktivitelerini bulma konusunda da çokça cömerttir.

Kaplan International San Francisco Berkeley kampüsünde yapılan etkinliklerden bahsetmek istiyorum.

  • California Üniversitesinin Berkeley kampüsü turu ve herkese açık olan derslere katılma şansı,
  • Golf, futbol ve beyzbol etkinlikleri,
  • California mutfağının doğduğu yer Gourmet Ghetto’ya ziyaret, Claremont kanyonu gezisi,
  • Yosemite doğal parkına veya Tahoe gölü’ne gezileri,
  • AFI ve green day gibi dünyaca ünlü grupların ilk defa sahne aldıkları 924 Gilman club’da canlı müzik etkinlikleri,
  • Ünlü Alcatraz adasına geziler gibi birçok aktivite imkanını öğrencilerine sunmaktadır.

Ortalama olarak incelendiğinde haftalık 5 adet etkinlik öğrenciler için düzenlemektedir.

Kaplan San Francisco Aktivite

KAPLAN International San Francisco Berkeley konaklama

Kaplan International San Francisco Berkeley kampüsünde öğrencilerinin rahat edebilmesi için son derece güvenli ve hassas bir şekilde konaklama işlemlerini ayarlamaktadır. Bu konaklama seçenekleri iki çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konaklamalar Aile yanı konaklama ve Öğrenci Yurdu Konaklaması olarak ayrılmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamasında yerel kültür ile harmanlanmış samimi bir ortamda yerel gelenekler eşliğinde konaklama seçeneğini öğrencilerine sunmaktadır. Ev konaklamasıyla ile sürekli iletişim halinde olmak, her gün sabah kahvaltısında ve akşam yemeğinde ingilizce pratik yapma tecrübesini öğrencilerine yaşatmaktadır.

Öğrenci yurdu konaklama

Kaplan San Francisco dil okulu öğrencileri için bir kaç yurt seçeneği vardır. Öğrenci yurtları seçenekleri Bartlett House ve Berkeley YMCA olarak isimlendirilmektedir.

Bartlett House, San Francisco’da her bölgeye yakın, şehrin tam merkezinde yer alan bir konaklama çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihi ve yedi katlı olan birçok standart ve ekonomik odaları öğrencilerine sunmaktadır. Seçenekler arasında odanın içerisinde veya ortak banyo seçenekleri ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Berkeley YMCA Berkeley’in tam kalbinde ve mağazaların, tiyatroların ve restoranların yakınında yer almaktadır. Konaklamanın yanı yüzme havuzu, ücretsiz spor salonu üyeliğinden yararlanılabilmektedir. Ortak mutfak ve banyolara olanak sağlayarak öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. Konaklamada aynı zamanda ortak bir yemek salonu ve televizyon odası bulunmaktadır. Berkeley YMCA Kaplan International San Francisco Berkeley kampüsüne sadece 2 dakikalık yürüme mesafesi uzaklığındadır. Yılın her mevsimi ve saatinde odalar Kaplan International öğrencileri için mevcuttur.

Kaplan San Francisco dil okulu ve diğer yurtdışı dil okulları hakkında daha fazla bilgi almak için  (0212) 543 58 06 / 0 533 196 6573 no’lu numaradan bizimle iletişime geçebilir yada şubelerimizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?