Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

İtalya’daki En İyi İşletme Okulları

Uluslararası Öğrenciler için İtalya’daki En İyi İşletme Okulları

İş ve yönetim meraklıları için, bu yemek ve moda ülkesi her zaman büyüleyici bir seçim olmuştur. Her yıl binlerce profesyonel ve uluslararası öğrenci, Uluslararası MBA, Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı, BBA, Executive MBA vb. Kursları için İtalya’da eğitim görmeye geliyor. İtalya’daki işletme okullarından üçü, QS tarafından en iyi MBA Sıralamalarına girmeyi başardı ve her yıl, öğretim standartları yükselen bu okullara başvurularda küresel bir artış söz konusu.

Uluslararası bir işletme eğitimi almak istiyorum ve bu konuda İtalya’da tercihlerim arasında diyorsanız işte size İtalya’daki en iyi işletme okulları arasında bir kaç öneri.

SDA Bocconi School of Management

SDA Bocconi School of Management, Financial Times’ın En İyi Küresel MBA programları arasında yer alan İtalya’daki tek işletme okuludur. İtalya’daki en ünlü ve prestijli işletme okuludur. Okul, AACSB, AMBA ve EQUIS tarafından üçlü akreditedir; ve bu da onu dünyadaki toplam işletme okullarının% 1’inden biri yapıyor. Ayrıca, IMD Business School, INSEAD ve Imperial College Business School gibi devlerle birlikte Avrupa’nın işletme okullarında MBA için en iyi ROI olarak derecelendirildi. SDA Bocconi’de en çok aranan programlar Full-time MBA ve Global Executive MBA olacaktır.

Bologna Business School (BBS)

Bologna İşletme Okulu 2000 yılında kurulmuş olmasına rağmen, dünyanın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi’ne bağlıdır. Bologna Üniversitesi, Fondazione Guglielmo Marcon ve Fondazione Carisbo arasındaki ilişkinin sonucu olarak kurulmuştur. Aynı zamanda İtalya’daki bir devlet üniversitesi bünyesindeki en büyük işletme okullarından biridir. Bologna Business School’daki kurslar hem İtalyanca hem de İngilizce olarak mevcuttur. İşletme okulu böylece eski üniversitenin küresel erişimini gerçekten genişletiyor. Global MBA, Executive MBA, Yiyecek ve Şarap için MBA, Otomasyon ve Robotikte MBA, BBS’de en çok aranan programlardan bazılarıdır.

MIP Politecnico di Milano

Bu işletme okulu, İtalya’daki en büyük teknik üniversite olan Politecnico di Milano’nun bir parçasıdır. Okul, uluslararası adaylar arasında en popüler olan 12 aylık bir MBA programı sunmaktadır. İtalya’daki en büyük teknik üniversite olan bu işletme okulunun MBA adayları, birçok çok uluslu ve İtalyan şirketten projeler alıyor. 12 aylık MBA, Esnek MBA ve Uluslararası Flex-EMBA ile birlikte dört gözle beklenen kurslardır. MIP’in en kazançlı kısmı MBA için sunulan kurslardır: Dijital Dönüşüm ve Büyük Veri, Girişimcilik, Yenilik ve Başlangıç ​​Geliştirme, Küresel ve Sürdürülebilir Yönetim ve Lüks ve Tasarım Yönetimi.

Rome Business School

150’den fazla ülkeden gelen öğrencilerle, Rome Business School sadece İtalya’da değil, Avrupa’da da en uluslararası işletme okullarından biridir. Okul ayrıca İspanya’daki EAE Business School ve Fransa’daki ESLSCA gibi dünyanın en prestijli B-okullarından bazılarıyla uluslararası ortaklıklar sunmaktadır. Üniversite, kampüste veya çevrimiçi olarak 14 yüksek lisans programı, profesyonel öğrenim için yalnızca üç çevrimiçi kurs ve İtalyanca’da iki yönetici kursu sunmaktadır. Rome Business School’da en çok aranan kurslar MBA, İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansı, Moda ve Tasarım Yönetimi Yüksek Lisansı, Veri Bilimi Yüksek Lisansı ve Proje Yönetimi Yüksek Lisansıdır.

MIB Trieste School of Management

İtalya’daki en ödüllendirici ancak uygun fiyatlı işletme okullarından biri olarak kabul edilen MIB Triste School of Management, aynı zamanda çok sayıda uluslararası adaya sahiptir ve toplam öğrencilerinin% 47’si İtalya dışından gelmektedir. 12 aylık bir uluslararası MBA için 25.000 avro, yüksek yatırım getirisi ile Avrupa’nın en iyi bütçeli MBA kurslarından biridir. MIB Trieste School of Management’daki en iyi kurslar arasında Uluslararası İşletme alanında MBA ve Sigorta ve Risk Yönetimi alanında Master programları bulunmaktadır. Her iki kurs da yöneticiler için 24 aylık bir süre için eğitim verilmektedir.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?