Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

İtalya Üniversiteleri

Anasayfa » Yurtdışında Üniversite » İtalya Üniversiteleri

İtalya üniversiteleri

İtalya üniversiteleri ve İtalya'da üniversite eğitimi

İtalya üniversiteleri her yıl dünya’nın farklı ülkelerinde binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

İtalya’da bir yüksek öğrenim kurumuna başvurmak isteyen öğrenciler için ülkedeki eğitim sistemi, üniversiteler, başvuru için yapılması, eğitim ücretleri ve konaklama detayları hakkında bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İtalya üniversiteleri neden tercih edilmeli ?

Dünyanın en iyi 36 üniversitesine ev sahipliği yapıyor. İtalya, Avrupa’nın en çok aranan yurtdışı eğitim destinasyonlarından biridir. İtalya’daki üniversiteler, uluslararası öğrenciler için çok çeşitli İngilizce kursları sunmaktadır. Dahası, hem öğrenim ücretleri hem de yaşam maliyetleri açısından İngilizce konuşulan ülkelere kıyasla en uygun fiyatlı ülkelerden biridir.

İtalya'da en çok ilgi çeken bölümler
Uluslararası öğrenciler için İtalya'da eğitim alınabilecek en iyi bölümler
İtalya'da Moda ve Tasarım Eğitimi

Roma ve Milano, dünyanın moda başkentlerindendir. Moda ve tasarım söz konusu olduğunda, bunlar dünyadaki en canlı şehirlerindendir. Ancak İtalyan üniversitelerinde verilen dersler sadece moda tasarımıyla ilgili değildir. CAD, ürün tasarımı, iç tasarım ve çok daha fazlası gibi Dijital tasarım kursları vardır. Bir moda meraklısıysanız, İtalya listenizde kesinlikle olmalıdır.

Diğer tüm moda ve tasarım eğitimleri için, İtalya’da şu okullara göz atmanızı tavsiye ederiz. Florence Institute Of Design International, Academia De Lusso, Milan School of Design

İtalya'da Master of Arts

İtalya’nın sanat tarihi yüzyıllara dayanmaktadır ve İtalya’daki üniversiteler ateşi açık tutmak için çok başarılı olmuştur. Güzel Sanatlar Sahne Sanatları için, en iyi ülkelerden biridir ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir ton kurs sunar. İster resim, ister heykel, dijital sanat veya başka herhangi bir form olsun, herkes için bir şeyler var.

İtalya’da Sanatta Yüksek Lisans yapmak için İtalya’daki en iyi okullardan bazıları, Rome University of Fine Arts, Florence Classical Arts Academy,IED – Milan olarak sıralanabilir.

Business & Management

Hem işletme öğrencileri hem de çalışan profesyoneller için İtalya, Avrupa’daki en ödüllendirici MBA, MIM ve MMM kurslarından bazılarını sunmaktadır. Bu üniversitelerden alınan derslerin çoğu, ‘Avrupa’da bir bütçeyle en iyi MBA’ olarak ilan edildi. Ülkenin açık ara en ünlü işletme okulu olan SDA Bocconi, Financial Times tarafından en iyi Global MBA listesine girmiştir.

SDA Bocconi dışında, Uluslararası adaylar için İtalya’daki en iyi işletme okulları,Bologna Business School,Rome Business School,MIP Politecnico di Milano olarak sıralanabilir.

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?