Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Almanya’da makine mühendisliği için en iyi üniversiteler

Almanya makine muhendisligi , Almanya'da makine muhendisligi

Almanya’da makine mühendisliği okumak için en iyi 5 üniversite

Almanya , özelikle Almanya ‘da makine mühendisliği ve diğer mühendislik programlarında dünya’da en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor.

Makine Mühendisliği aynı zamanda mühendislik fiziği, matematik ve malzeme bilimini mekanik sistemlerin tasarlanması ve bakımında kullanan disiplin olarak da bilinir. Makine mühendisleri sadece fikirlerden ürünler yaratırlar; bunları işlevsel ve dayanıklı olacak şekilde tasarlarken en iyi üretim yaklaşımını da belirlerler. Bu disiplinin öğrencileri çok çeşitli kariyer seçeneklerine sahiptir, hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan yaratıcı bakış açıları ve analitik becerilerle donatılmıştır. Bu alanda kariyer seçiminize zaten karar verdiyseniz, aşağıda Almanya’da Makine Mühendisliği okumak için en iyi 5 üniversitenin bir listesini göreceksiniz.

Alman üniversiteleri öğrencilerine sayısız avantajlar sunmaktadır . Öğrencileri birinci sınıf eğitim ve uzmanlıkla tanıştıran bu ülke, Almanya’daki üniversitelerden birinde eğitimlerini sürdürmeyi hedefleyen dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilerle doludur . Bu üniversiteler, makine mühendisliği de dahil olmak üzere çok çeşitli çalışma alanlarında son derece saygın bir uzmanlığa sahiptir. Bu disipline kayıtlı uluslararası öğrenciler Almanya’da gelişiyor, bu yüzden Almanya’daki Makine Mühendisliği için en iyi üniversitelerden bazılarını görelim.

1. RWTH Aachen Üniversitesi

RWTH Aachen Üniversitesi ( Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen ) , birçok çalışma alanında uzmanlığa sahip, büyük ve saygın bir üniversitedir. 2019/20 kış dönemi itibariyle, programlarından birine 137 ülkeden 11.280’i uluslararası öğrenci olmak üzere 45.628 öğrenci kaydolmuştur. Bu üniversitedeki makine mühendisliği lisans programı sadece güncel içerikle sınırlı kalmayıp aynı zamanda zaman içinde kullanılan temel kavramlara da odaklanmaktadır. Kurs, alandaki güncel gelişmeleri karşılayan eğitim ve pratik deneyimler sunarken, öğrencilerin beceri ve bilgilerini yedi yarıyıl boyunca genişletmelerini sağlar. Üniversite ayrıca alanında yüksek lisans derecesi sunmaktadır. Bu üniversitede sunulan lisans programları şunlardır:

Makine Mühendisliği B.Sc.
Genel Makine Mühendisliği M.Sc.

2. Münih Teknik Üniversitesi

Technische Universität München

Münih Teknik üniversitesi ,Makine Mühendisliği Fakültesi, dünya çapında araştırma ve öğretimde en üst sıralarda yer almaktadır. Bu üniversitenin öğrencileri işverenler arasında popülerdir, çalışma ortamı rahat ve misafirperverdir ve fakültenin geliştirdiği teknoloji yenilikçi, verimli ve sürdürülebilirdir. Bu üniversitenin Makine Mühendisliği Fakültesi her zaman “daha ​​iyiyi, daha verimli olmayı” ve “insan için daha ileri teknoloji” yaratmayı hedeflemiştir. Bu fakülte, 1868’den beri mühendislik mükemmelliği konusunda en üstte yer almakta olup, birinci sınıf eğitim, kamu tarafından finanse edilen projeler ve endüstriyel işbirliği sunmaktadır. Bu üniversitede Makine Mühendisliği lisans programını tamamladıktan sonra, öğrendiğiniz yöntemleri gerçek hayatta uygulayabilecek ve pratikte bağımsız olarak çözüm geliştirebileceksiniz.

 • Makine Mühendisliği, Lisans Derecesi B.Sc.
 • Makine Mühendisliği, Yüksek Lisans M.Sc.

3. Stuttgart Üniversitesi

Stuttgart Üniversitesinin Almanya’da teknik odaklı lider bir üniversite olduğu bilinmektedir. Nitel araştırmalarıyla tanınan, “kalite ve bütünsellik” odaklı araştırmaya dayalı öğretimi garanti eder. Bu üniversitede Makine Mühendisliği okurken, bilimsel ve matematiksel araçların yanı sıra sayısız mühendislik temelleri ile donatılacaksınız. Nasıl yaratıcı olunacağını ve bu yaratıcılığı işinize nasıl uygulayacağınızı, nasıl teknik çözümler sunacağınızı ve bunları kendi başınıza nasıl araştırıp geliştireceğinizi öğreneceksiniz. Makine Mühendisliği yüksek lisans derecesi genellikle makine mühendisliği, araç ve motor teknolojisi ve teknoloji yönetimi lisans mezunları için bir çalışma seçimidir. Bu yüksek lisans programının ilk iki döneminde öğrenciler, iki tematik uzmanlık da dahil olmak üzere (40 farklı konu alanından seçim yaparak) mühendislik temellerini derinlemesine incelerler.

Üniversite aşağıdaki lisans programlarını sunmaktadır:

 • Makine Mühendisliği, Lisans Makine Mühendisliği – Aday Öğrenciler için Oryantasyon
 • Makine Mühendisliği, Yüksek Lisans (GA Tech ile Master’a katıldı)
 • Makine Mühendisliği, Yüksek Lisans
 • Makine Mühendisliği / Mikroteknoloji, Cihaz Teknolojisi ve Teknik Optik, Yüksek Lisans
 • Makine Mühendisliği / Ürün Geliştirme ve İnşaat Teknolojisi, Yüksek Lisans
 • Makine Mühendisliği / Malzeme ve Üretim Teknolojisi, Yüksek Lisans

4. KIT, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü, Makine Mühendisliği alanında çeşitli derece programları sunmaktadır. Bunlardan biri de Almanca bilmeyen uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bir kurstur. Üniversite, sorunları bireysel olarak tanımlayabilen ve verimli çözümler geliştirmeye çalışan öğrencileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. KIT, öğrencilere hak ettikleri becerileri ve işyerinde başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları becerileri kazandırmak için öğretim ve çalışmaların kalitesini sürekli olarak iyileştirmeye çalışır. Bu üniversitede öğretim ve öğrenim, rahat ve yaratıcı çalışma ortamları kullanılarak ağırlıklı olarak öğrenci odaklıdır. KIT, “sorumlu eylem gerektiren” görevler ve zorluklar üzerinde çalışabilen öğrenciler yaratmayı garanti eder.

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü Makine Mühendisliği Fakültesinde aşağıdaki lisans programlarını bulabilirsiniz:

 • Makine Mühendisliği B.Sc.
 • Makine Mühendisliği Yüksek Lisans
 • Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
 • Mekatronik ve Bilgi Teknolojisi
 • Makine Mühendisliği (Uluslararası)

5. Braunschweig Teknik Üniversitesi

Technische Universität Braunschweig

Braunschweig Teknik Üniversitesi’ndeki dersler, üniversitenin araştırmasına dayanmaktadır ve öğrenciler çeşitli bireysel uzmanlıklar arasından seçim yapabilirler. Araştırma odaklı eğitim, çözüm odaklı yaklaşım ve yüksek kaliteli öğretim, bu üniversiteyi Makine Mühendisliği alanında Almanya’nın en iyilerinden biri yapmaktadır. Üniversite içinde ve ortaklarla işbirliği, Braunschweig Teknik Üniversitesi’nin değer verdiği ve odaklandığı şeydir. Öğrencileri hedeflerine ulaşmak ve kariyer hayalleri kurmak için sürekli olarak teşvik eden bu üniversite, mükemmelliği ve akademik kalitesiyle ünlüdür. Makine Mühendisliği lisans programındaki çalışmalar sırasında, Genel Mühendislik, Enerji ve Proses Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Malzeme Bilimleri gibi yedi uzmanlık arasından seçim yapabilirsiniz. Mekatronik, Üretim ve Sistem Teknolojisi.

Braunschweig Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği alanında aşağıdaki programlar sunmaktadır.

 • Makine Mühendisliği (Lisans)
 • Makine Mühendisliği (Yüksek Lisans)
 • Mekatronik (Makine Mühendisliği Anabilim Dalı)
 • Malzeme Bilimi (Makine Mühendisliği Anabilim Dalı)
 • Endüstri Mühendisliği / Makine Mühendisliği (Yüksek Lisans)
 • Üretim ve Sistem Teknolojisi (Makine Mühendisliği Anabilim Dalı)
 • Otomotiv Mühendisliği (Makine Mühendisliği Anabilim Dalı)
 • Havacılık ve Uzay Mühendisliği (Makine Mühendisliği Anabilim Dalı)
 • Enerji ve Proses Mühendisliği / Biyoproses Mühendisliği (Makine Mühendisliği Uzmanlığı)

Almanya’da mühendislik eğitimi için bizi arayın.

Almanya’da makine mühendisliği, Almanya dil okulları, Almanya üniversiteleri ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz için bizi arayabilir , Türkiye geneli şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tel : 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90

Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?