Fişekhane Caddesi, Türkçü Sokak, Aral Apt. No : 2 K: 4 D: 7 Bakırköy - Istanbul
tr

Avustralya Üniversiteleri

Anasayfa » Yurtdışında Üniversite » Avustralya Üniversiteleri

Neden Avustralya’da Okumalısınız?

Avustralya, son on yılda Kızılderililer için en çok aranan eğitim yerlerinden biri olarak ortaya çıktı. Çeşitli alanlarda eğitim programları ve uzmanlık sunan birçok birinci sınıf eğitim kurumuyla, 3 Lakh denizaşırı öğrencisi her yıl Avustralya’dan yüksek öğrenim görmektedir. Dünya standartlarında eğitim müfredatı ve altyapısı, sürekli olarak dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alan 7 Avustralya üniversitesi ile kurulabilir.

Avustralya eğitim sisteminin dikkate değer itibarı, öğrenciler için küresel kariyer fırsatları yaratmaktadır. Ülkenin yüksek standartta öğretileri, gelişmiş olanakları, eşsiz öğrencilerin maruz kalması ve kaliteli yaşam tarzı, onu uluslararası öğrenciler için bariz bir seçim haline getirmektedir.

Avustralya’daki En İyi Üniversiteler

Avustralya’nın en iyi üniversiteleri listesine göz atmak için tıklayınız.

Neden Avustralya’da Eğitim ?

1. Dünya Standartlarında Eğitim

Nispeten az sayıda üniversiteye sahip çok seyrek nüfuslu bir ülke için, dünyadaki en iyi 100 üniversiteden 7’sini barındırmak oldukça büyük bir başarıdır. Avustralya üniversiteleri düzenli olarak QS World University Rankings, Times Higher Education Rankings ve Shanghai Jiao Tong Academic Ranking of World Universities gibi küresel sıralamalarda yer alır.

2. Kurs Seçeneklerinde büyük çeşitlilik

Avustralya’da eğitim, sizin için harika bir seçimdir – ister en iyi tarafından öğretilmek isteyin, ister araştırmanızı üstlenin. 1.100 kadar kurumda 22.000’den fazla yüksek kaliteli kurs ve program sunulmaktadır.

3. Evrensel Olarak Tanınan Dereceler

Avustralya Üniversitelerinin 15 Nobel ödülüne sahip biliyor muydunuz?

Avustralya üniversitelerinden alınan dereceler tüm dünyada tanınmaktadır. Şu anda dünya çapında Avustralya’da eğitim görmüş 2,5 milyondan fazla uluslararası öğrenci olduğunu bilmek şaşırtıcı değil. Bu öğrencilerden bazıları dünyanın en iyi beyinleri arasındadır.

4. Eğitim alırken yasal çalışma iznine sahip olun

Avustralya, öğrencilere öğrenim görürken yarı zamanlı çalışma fırsatı sağlar, bu da yaşam maliyetlerinizin bir kısmını karşılamanıza yardımcı olur. Uluslararası öğrencilerin yarıyıllarda haftada iki haftada 20 saat / 40 saate kadar ve üniversite tatillerinde tam zamanlı çalışmalarına izin verilmektedir. Bu işler, sınıflarla herhangi bir çatışmayı önlemek için genellikle esnek çalışma saatlerine sahiptir.

5. Çok sayıda Burs fırsatı

Avustralya’daki kurslara ve üniversitelere göre burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

6. Güvenli, çok kültürlü bir ortam

Avustralya, çok kültürlü, arkadaş canlısı ve hoş bir topluma sahip dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Melbourne, dünyanın en yaşanabilir şehri olarak seçildi ve Sidney, dünyanın en samimi şehri olarak seçildi. Bu sıralama, milliyetlere, kültürlere, ırklara, dine ve yaşam kalitesine göre öğrenci karışımı gibi çeşitli parametrelere dayanmaktadır.

7. Avustralya’daki eğitiminizle birlikte ziyaret etmek için harika bir yer

Avustralya’da keşfedilecek 500’den fazla Ulusal Park ve böyle bir girişimde bulunursanız listenizi işaretleyebileceğiniz 19 UNESCO Dünya Mirası alanı var. Büyük Set Resifi’nde tüplü dalışa gidebilir veya Ningaloo Resifi’nde devasa balina köpekbalıklarının yanında şnorkelle yüzebilirsiniz. Görülecek ve deneyimlenecek sayısız başka şey var.

8. Kısmen Daha kolay Visa normları

Avustralya eğitim vizesi almak, ABD ve İngiltere vizelerinden nispeten daha kolaydır. 1 Temmuz 2016’da Avustralya hükümeti vize alt sınıflarını kısalttı ve başvuru sahiplerine daha verimli vize hizmetleri sağlamak için basitleştirilmiş bir öğrenci vizesi çerçevesi (SSVF) getirdi. Yeni SSVF’ye göre, tüm çalışma vizeleri tek bir platform veya bir sınıf (alt sınıf 500) altında geldi.

9. Nispeten daha düşük eğitim maliyeti

Eğitimde lider olan tüm ülkeler için basit bir analiz ve kalitenin maliyetle karşılaştırılması, Avustralya’nın eğitim açısından nispeten en ucuz ülkelerden biri olduğunu kolayca ortaya çıkaracaktır. Yaşam maliyeti ve okul ücreti ABD ve İngiltere ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha düşüktür ve yaşam standardı dünyadaki en yüksekler arasındadır.

Türk  Öğrenciler İçin Avustralya’da Eğitim Almak İçin En İyi Kurslar

Çalışmak için belirli bir ilgi alanınız var mı?

Avustralya üniversitelerinin kapsamına giren her olasılık var.

Avustralya üniversiteleri, öğrencilerin ilgi alanlarına göre çok çeşitli kurslar ve programlar sunmaktadır. Bir öğrencinin kaydolmak istediği bir lisans veya lisansüstü program olsun, kişinin tabağında sayısız seçenek vardır. Avustralya özellikle Sosyal Bilimler, Yönetim, Doğa Bilimleri Dereceleri, Matematik, Yaşam ve Tarım Bilimleri, Klinik Tıp ve Eczacılık ve Fizik ile tanınır.

Avustralya üniversitelerinde ne tür eğitimler var?

Sanat ve tasarım: Edebiyat, Tarih, Psikoloji, Yabancı Dil Çalışmaları, İletişim, Felsefe, Halkla İlişkiler.

Eğitim: Eğitim Çalışmaları, Özel Eğitim, Muhasebe Öğretmenliği.

Mühendislik ve Teknoloji: Kimya, Otomotiv, İnşaat, Telekomünikasyon, Mekanik, Havacılık, Madencilik, Çevre, Elektrik, Elektronik, Yapısal, Endüstriyel, Genel Mühendislik, Bilgisayar, Mekatronik.

Otelcilik ve Turizm: Otel İşletmeciliği, Ticari Aşçılık, Turizm İşletmeciliği.

Matematik ve Bilgisyar / Yazılım : Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve İstatistik, Bilgisayar Tabanlı Bilgi Sistemi.

Sağlık bilimleri: Hemşirelik, Fizyoterapi, Beslenme, Veterinerlik Bilimi, Çevre Sağlığı, Halk Sağlığı, Kişisel ve Aile Sağlığı, Eczacılık, Bilim: Farmakoloji, Çevre Bilimi, Kimya.

Görsel Sanatlar ve Gösteri Sanatları: Sanat, Moda Tasarımı, Müzik, El Sanatları, Sahne Sanatları, Grafik Sanatlar.

Tarım: Tarım Bilimi, Ormancılık, Bahçıvanlık, Biyoteknoloji.

Hukuk ve İşletme: Ekonomi, İK, Muhasebe, Ticaret, Pazarlama, Yönetim, İdare.

Avustralya’da Öğrenci Hayatı

Avustralya, öğrencilerin öğrenmek, büyümek ve seyahat etmek için geniş bir alana sahip olduğu çok uluslu ve güvenli ortamıyla tanınır.

Avustralya’da okuyan Uluslararası öğrenciler için güvenlik:

Ne okuyor olursanız olun veya ne kadar süreyle öğrenim görüyor olursanız olun, Avustralya yasaları uluslararası öğrenciler için kaliteli eğitim ve korumayı teşvik eder.

Avustralya, uluslararası öğrenciler için dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir ve nispeten düşük bir suç oranına sahiptir. Çoğu yerde, şeritler geceleri temiz, açık ve iyi aydınlatılmıştır. Avustralya’da soygun ve saldırı sıklığı nispeten düşüktür ve sıkı silah ve uyuşturucu ile mücadele yasaları vardır. Avustralya Üniversiteleri, uluslararası öğrencilerin çıkarlarını güvence altına alan ve koruyan bir öğrenci destek birimine sahiptir. Akademik veya idari sorunların çözümüne yardımcı olur ve destek verirler, tıbbi yardım ve diğer öğrenci refahı desteklerini sağlarlar.

Üniversiteler, uluslararası öğrenciler için aşağıdaki desteği sağlar:

  • Dil eğitimi.
  • Uluslararası öğrenci danışmanları.
  • Vize başvurusu ve işlem yardımı.
  • Varış oryantasyon programlarında.
  • Sağlık, danışmanlık, konaklama ve istihdam hizmeti.
Ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz:
Whatsapp Görüşmesi
1
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Edu Vizyon'a hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir kişi ile hiç bir yükümlülük altına girmeden şimdi görüşebilirsiniz.
Size nasıl yardım edebiliriz?