0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Avustralya’da Eğitim Sonrasında İş Bulmak….

avustralyada-mezuniyet-sonrasi-calismak-isbulmak

 

Avustralya  veya  resmi ismi ile Avustralya Milletler Topluluğu  güney yarımkürede yer alan kıta ülkesi. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney’dir. Avustralya’da kişi başına düşen milli gelir oldukça yüksektir. Ülke de serbest piyasa ekonomisi vardır. Yüksek standartlarda yaşam koşulları ve belli aralıklara yürütülen göçmenlik programı sayesinde Avustralya’da eğitim ve yaşam özelikle yeni mezun gençlerin en büyük hayallerinden biridir.

Avustralya’da Üniversite & Yüksek Lisans mezunları için iş bulmak

Avustralya başta yüksek lisans eğitimi olmak üzere ön lisans, lisans ve doktora eğitimlerinde en çok tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. Avustralya’nın çok tercih ediliyor olmasının en büyük sebebi Dünya’nın en iyi üniversitelerinden bazılarının Avustralya da olması, bunun yanı sıra resmi dilinin İngilizce olması sebebiyle dil gelişiminize katkı da bulunabilecek bir ülke olması gelmektedir. Avustralya hem eğitimde hem de dil gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir. Bunun için de yurtdışı eğitim programı düşünen herkesin mutlaka gözden geçirmesi gereken bir ülkedir.

Avustralya üniversitelerinden mezun olan bir kişinin iş bulma olanakları artmaktadır. Bu durumun en büyük sebebi Avustralya eğitim kalitesinin çok yüksek olması ve Avustralya da eğitim gören kişilerin İngilizcesini çok iyi ve hızlı bir şekilde geliştirmiş olmasıdır.

Avustralya’da mezun olduktan sonra bulabileceğiniz birçok iş fırsatı bulunmaktadır. Bunun için okulunuzu iyi düzeyde ve başarılı olarak bitirmeniz gerekmektedir. Tabi ki eğitim gördüğünüz süre boyunca kendinize kattıklarınız ve kazanımlarınız da büyük önem taşımaktadır.

Avustralya’da İş Bulmak

Avustralya’dan mezun olduktan sonra Avustralya da bir işe girmek istiyorsanız bölümünüz elbette ki en önemli olan unsurdur. Avustralya’da en çok iş alımı olan meslek grubu mühendisliktir. Bu sebepten ötürü de mühendislik mezunlarının iş bulma olanağı çok daha fazla olmaktadır. Ayrıca bilgi ve iletişim teknolojileri mezunları da Avustralya da fazlasıyla iş imkânı yakalayabilecek olan mezunlardır.

Mühendislik ve bilgi iletişim teknolojilerinden sonra Avustralya da önü en açık olan meslek grupları; veterinerlik, öğretmenlik, dişçilik ve tüm tıp dallarıdır. Tabi ki bu meslek gruplarından Avustralya’da işe girmek için yalnızca bölüm mezunu olmanız yeterli değildir. Aynı zamanda dil seviyenizin de iyi düzeyde olması gerekmektedir.

Avustralya’da eğitim alanlar Türkiye’de iş bulabilir mi ?

Avustralya’dan mezun olmak bireye ekstra katkı sağlamaktadır. Çünkü hem yurtdışı eğitimi alınmış olur. Hem de dil eğitimi geliştirilmiş olur. Bunun için de iş başvurularında her zaman için itibar görülmesi sağlanır. Ancak Avustralya’dan mezun olup da Türkiye’de iş başvurusu yapabilmek için aldığınız diplomanın mutlaka denklik belgesi alabilecek düzeyde olması gerekmektedir.

Yurtdışı eğitimi sonrasında aldığınız diplomanın denklik elde edebilmesi için yurtdışında eğitim aldığınız üniversitenin dünyada en az ilk 500 içinde olması gerekmektedir. Dünyada ilk 500 içinde yer almayan üniversitelerden mezun olunduğunda Türkiye bu üniversite için denklik belgesi vermemektedir.

Denklik belgesi aldıktan sonra dil eğitiminizi ispatlamak için mutlaka Türkiye’deki yabancı dil sınavlarına girmeli ve bu sınavlarda başarınızı ispatlamalısınız.

Avustralya’da mezun olduktan sonra Türkiye’de iş bulmanız kolaylaşacaktır. Ancak bazı bölümlerin elbette ki önü çok daha fazla açıktır. Avustralya da mühendislik eğitimi almış birinin, Türkiye’de iş imkânı yakalaması çok kolaydır. Çünkü mühendislik için dil bilgisi şarttır ve gerekli dil bilgisi Avustralya’da öğrenilmiştir.

Mühendisliğin yanı sıra Avustralya’dan mezun olup da Türkiye’de iş bulma olanağınızın en fazla olduğu meslek gurubu tıbbi bilimlerle alakalı olan meslek gruplarıdır. Doktorluk, dişçilik, veterinerlik gibi bölüm mezunlarının iş bulma olanağı her zaman için gayet fazladır.

27 Ekim 2016
2.587 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?