0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Malta’da Çalışarak Eğitim Artık Mümkün !

Malta’da çalışarak ingilizce öğrenmek

Malta’da ortalama 90 üzerinden bir eğitim için başvuru yapan ve maksimum 1 yıl süreye kadar eğitim için gelecek öğrenciler 3. aylarından sonra yasal olarak haftada 20 saat kadar çalışabileceklerine dair yeni bir düzenleme yapılmaktadır.

Yani artık Malta’da İngilizce öğrenmek isteyen Avrupa Birliği Ülkeleri dışından gelen öğrencilere Malta hükümeti yasal olarak çalışma izni verecektir. Bu iznin belli şartları var :

  • Malta’da hafta 20 ders eğitim almak için en az 12 hafta’dan daha uzun bir süre için başvuruda bulunuyorsanız yasal olarak çalışabilirsiniz.
  • Öğrenciden yasal çalışma izni aşamasında 150 euro tahsil edilecek ve çalışma müsadesi başvurusu onaylandıktan sonra bir 80 euro daha alınacaktır.
  • Öğrencinin bulup anlaştığı işyeri  ( Türkiye’de ki İŞKUR gibi  ) Jobs Plus’a başvurması gerekiyor ve öğrenciye işyerinde neden ihtiyaç duyduğunu ve de yerli iş gücünden çalışacak aday bulmaya çalıştığını ama başaramadığını ıspatlaması gerekiyor. Örnek : JobsPlus’a 2 hafta ilan vermiş olmuş olması gerekiyor. Malta Vacancy Exemptions adlı listede ise yerli iş gücünden kimsenin bulunamadığının kanıtlanmasına gerek olmayan meslek gruplarının listesi var.
  • Öğrenciler Malta’da çalışırken Sosyal Sigortalar primi ödüyor olmayacağından Hastanelerde ücretsiz hizmetten yararlanamayacak ve asgari 30.000 euroluk yurtdışı sağlık sigortası çalışacağı süreyi de kapsamalıdır.
  • Öğrencinin kursuna devamı %75’in altında gerçekleşmemiş olması gerekir. Okulların %75’in altında devamı olan öğrenciyi bildirmek mecburiyetindedir. (Bu aslında tüm dil okulu öğrencileri için geçerli bir uygulama).

Daha fazla bilgi ve başvuru belgeleri için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

17 Temmuz 2018
1.694 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?