0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Rusya’da Eğitim

Rusya'da Eğitim
Rusya'da eğitim hakkında bilgi almak için yurtdışı eğitim başvuru formunu doldurabilirsiniz.

rusya-egitim

 

Rusya’da Eğitim

Dünya tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan Rusya’nın son yıllarda tekrar yakalamış olduğu büyük ivme sayesinde hem ticari, hem de siyasi anlamda Rusya ile ilişkilerimiz eskisine nazaran çok daha yoğun. Rusya’ya olan ilginin ülkemizde bu yakınlaşmayla birlikte daha da çok artması bir çok öğrencinin de Rusça öğrenmek ve eğitimini Rusya’da almak için arayış içerisine girmesine neden oldu.

Siz de eğitiminizi Rusya’da almak, ya da Rusça öğrenmek için Rusya’daki dil okullarına kayıt yaptırmak istiyorsanız yazımızı dikkatli okumanızda yarar var.

Rusya’da Dil Okulu

Rusya’da dil eğitimi almak isteyenler için genellikle alternatifler Rusya’nın en büyük şehirleri olan Moskova ve St-Petersburg’da.

Rusya ile Türkiye arasında 1 aya kadar olan ziyaretlerde kaldırılmış olan vize uygulaması sayesinde de 1 aya kadar olan yoğunlaştırılmış eğitim programlarına vize dahi almadan katılmak da mümkün.

Rusya’da Dil Okulu Fiyatları

Rusya’da özellikle Moskova ve St-Petersburg’daki dil okulu fiyatları Avrupa ve Amerika ile aynı düzeylerde denebilir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de Rusça’ya gösterilen yoğun ilgi. Haftalık 20 saatlik programlar göz önüne alındığında 20 haftalık bir program için 3000-4000 Euro gibi ücretlerle dil okullarına kayıt yaptırabilmeniz mümkün.

Rusya’da Üniversite ve Yüksek Lisans Eğitimi

Rusya’da lisans eğitimi 4, yüksek lisans/master programları ise 2 yıl sürmektedir. Ancak Rusya’da akademik eğitim alabilmek için Rusça ve İngilizce yeterliliğine sahip olmak gerekmektedir. Hiç Rusça bilmeyenler için de bu yüzden üniversite öncesi 1 yıllık hazırlık programları düzenlenmektedir.

8 ay kadar süren eğitimin ilk 4 ayı sadece Rusça dil eğitimidir ve sonrasında da seçeceğiniz bölüme göre temel derslere basit düzeyde giriş yapılır.

Rusya’da üniversite eğitimi almanın en büyük avantajlarından birisi de gireceğiniz bölüme kendi isteğinizle karar verip, hazırlık sınıfında o bölüme uygun dersler alabilmenizdir.

Rusya Üniversiteleri’nin YÖK denkliği sayesinde de aldığınız diplomalar ile Türkiye’de bütün resmi ve özel sektörde başvuru yapabiliyor oluşunuz da avantajlardan bir diğeri.

Rusya hakkında bilinen yanlışlardan birisi de eğitim kalitesinin iyi olmadığı. Aksine, Rusya özellikle eğitim alanında ülkemize nazaran çok daha donanımlı bir kadroya ve imkanlara sahip. Özellikle sporcular için ülkemizdekinden çok daha fazla imkanlara ve olanaklara sahip olmak mümkün.

Rusya’da Üniversite ve Yüksek Lisans Fiyatları

Rusya’da eğitimin devlet tarafından ciddi şekilde destekleniyor oluşu ile eğitim maliyetleri Avrupa ve Amerika ile kıyaslandığında oldukça ucuzdur. Yıllık 2500 dolar gibi harç ücretleri ile Rusya’da akademik eğitim almak mümkündür.

Konaklama ve Yaşam Giderleri

Rusya’da yaşam giderleri büyük şehirler göz önüne alındığında ülkemizle aşağı yukarı benzerlikler göstermektedir. Ancak ufak şehirlerdeki günlük yaşam ve konaklama giderleri ülkemize nazaran daha da ucuz.

Rusya’da da yabancı öğrenciler için aile yanı ve yurtta konaklama imkanları mevcut. Özellikle ilk birkaç ay ise tavsiye edilen kesinlikle aile yanı konaklama.

Rusya’da eğitim almanın bir çok avantajı var. Ancak yeteri kadar bilgi sahibi olunamadığı için de bireysel olarak karar vermek oldukça güç olabilir. Bu anlamda da Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığından ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

20 Nisan 2015
3.134 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?